Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A német telepesek keleti...

A német telepesek keleti irányú terjeszkedése régen célja volt a német politikának?

Figyelt kérdés

Német lovagrendek már a középkortól kezdve újabb és újabb településeket hoztak létre Kelet-Európában, Baltikumban és sokan még a mai Oroszország területén is.

Hitler élettér elmélete is erre alapozott, hogy kelet felé kell kitolni a németek által lakott terület határait csak nyilván az már egy extrém eset volt.

Viszont ez a "Drang nach Osten" jelszó már régóta megjelent a német politikában, tehát egyedüli logikus iránynak az tűnt ezek szerint. Ma már nyilván más a helyzet, mert Németországból is elfogynak a németek, nem hogy máshonnan.



2021. nov. 25. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Főleg Hitler idejében.
2021. nov. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A középkori német keleti terjeszkedésnek nem az élettér szerzés volt az oka, hanem a kereszténység terjesztése, ugyanis a balti népek és sok szláv még pogány volt. Németek tömegesen meg csak Poroszországba költöztek be, Észtországba, Litvániába, Lettországba nem.
2021. nov. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%

Azt azért nem árt tudni, hogy Németország az első világháború előtt (meg után a második világháborúig) európai viszonylatban egy eléggé szegény és elmaradott országnak számított, főleg, amikor kismillió fejedelemségből meg városállamból állt, amik sokszor egymással is háborúztak. Ezért vándorolt sok német a Fekete-tenger partvidékére (Schwarzmeerdeutsche), meg Oroszország területére is. A második világháború előtt az oroszországi németeknek külön autonóm tartományuk is volt.

A kelet felé való vándorlásnak leginkább gazdasági okai voltak, nem pedig "élettér" okai, mint ahogy azt Hitler hangoztatta.

2021. nov. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

"Azt azért nem árt tudni, hogy Németország az első világháború előtt (meg után a második világháborúig) európai viszonylatban egy eléggé szegény és elmaradott országnak számított"


Ezt a marhaságot nem tudom honnan veszed. Németország ekkoriban Európa leggazdagabb országai között volt:

1880:

[link]

1890:

[link]

1913:

[link]

1938:

[link]

2021. nov. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A kelet felé való vándorlásnak leginkább gazdasági okai voltak, nem pedig "élettér" okai, mint ahogy azt Hitler hangoztatta."


Az ugyanaz. A történelemben a mezőgazdaságnak sokkal fontosabb szerepe volt a gazdaságban, mint manapság az iparosodott, posztindusztriális, globalizált nyugati világban. A korábbi évszázadokban sokkal nagyobb probléma volt Európa túlnépesedése, mint manapság (pedig akkoriban jóval kevesebben lakták). A britek, írek, franciák, skandinávok is élettérért, új földek megszerzéséért vándoroltak Észak-Amerikába, a spanyolok, portugálok, olaszok Dél-Amerikába. Hitler megragadt ebben a régi szemléletben és mivel Németország nem tudott a tengeren túl gyarmatosítani, terjeszkedni, ezért gondolta, hogy Lengyelország, Ukrajna földjeit kellene megszerezni a németek számára.

2021. nov. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!