Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem kapta/kapja meg az...

Miért nem kapta/kapja meg az EMA engedélyt a Sinopharm vakcina?

Figyelt kérdés
2021. nov. 23. 15:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
71%
Mert hulladék
2021. nov. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#10

Igen, ezt írtam én is, az oltás után a termelődő antitestek száma kisebb, mint nyugati vakcinák esetén(valószínűleg ez az oka, hogy az oltási mellékhatások is gyengébbek), emiatt hamarabb lecsökken arra a szintre, ami már nem biztosít védelmet.


De ez időben kifejezve 1-2 hónapot jelent csupán.

Nem arról van szó, hogy a Pfizertől 2 évig védve vagy, a Sinopharm-tól meg csak 2 hónapig.

Sokkal inkább úgy néz a ki a dolog, hogy 2 dózis Pfizer ~6-8 hónapig ad megbízhatóan védettséget, a Sinopharm meg ~4-6 hónapig.


Szvsz nem olyan óriási különbség, ami indokolná, hogy nem kaphat engedélyt.


Személy szerint nekem teljesen mindegy lenne, hogy 6 vagy 8 havonta kell újraoltatnom magam.

2021. nov. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem követtem az engedélyeztetési folyamatot, de mondom a kínaiak is azt mondták hogy inkább váltanak mert nekik jobban megéri hosszabb távon ( meg utána nem fog nyafogni fél Ázsia, mint most :D ).
2021. nov. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt elhiszem, jobban megéri nekik :)


Én csak a saját nevemben beszéltem, hogy nekem, mint 60 alatti, egészséges embernek, kb. mindegy, hogy Pfizerrel, vagy Sinopharm-al oltanak.


Sőt, a gyengébb mellékhatások miatt inkább kicsit a Sino felé hajlok, nem igazán engedhetem meg magamnak, hogy 1-2 napra kiüssenek a mellékhatások.


Persze ha csak Pfizert lehet felvenni 3.nak, beadatom azt is, nem fogom visszautasítani.

2021. nov. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi igaz a legendákból, engem és az ismerőseimet ( asszem nagyjából mindenkinek Moderna jutott ) egyáltalán nem ütött ki, általában csak minimális hőemelkedés volt mindegyikönknél. Egy ismerősöm volt oltás után egy napig lázas. Én kicsit furcsállom, hogy a Pfizertől meg mindenki 2 hétig beteg :)
2021. nov. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!