Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország lerohanja Ukrajnát?

Oroszország lerohanja Ukrajnát?

Figyelt kérdés

Ukrán katonai hírszerzések szerint már 92 ezer orosz katona állomásozik az ukrán határ közelében és 2022 január vagy februárban megtámadhatja Ukrajnát Oroszország és Ukrajna nyugati, észak-nyugati területei kivételével a többi területét elfoglalná.


Vagy Ukrajna csak blöfföl és az Amerikaiaktól akar még több katonai segítséget kérni ezzel.


[link]



2021. nov. 22. 18:44
A kérdező szavazást indított:
Igen, nagy az esélye, hogy a közel jövőben Oroszország lerohnaja oroszok lakta területeit.
Nem, Ukrajna csak blöfföl, hogy még több katonai eszközt és segítséget kérhessen Amerikától.
23 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Persze.


Ukrajna ezt 3 éve mondogatja.

2021. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Az amerikai hírszerzés is megerősítette az ukránok állítását.

De ne feledjük, hogy az amerikai hírszerzés szerint Irakban is voltak vegyifegyverek. Mindenkit félrevezettek és ezekre az információkra hivatkozva lerohanták irakot.

Most szerintük az oroszok akarják lerohanni ukrajnát. Ebből komoly gondok lesznek. Az idióta ukránok képesek lesznek beprovokálni az oroszokat. Vajon mennyit fizettek az amcsik az korrupt ukrán vezetőknek hogy háborúba hajszolják a népüket.

2021. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Van rá esély, hogy az orosz mackó bedurvul, de több esélyt adok neki, hogy ez is olyan mint a mi kormányunk által kommunikált "migrációs nyomás"
2021. nov. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudtam, hogy a többségben oroszok lakta területeket már az irányítása alá vonta Oroszország: Krím, Donyeck, Luhanszk. (Utóbbi kettőt nem hivatalosan.) ...Más kérdés, hogy ennél sokkal nagyobb terület az, ami kulturálisan, hagyományosan orosz kötődésű, hiszen ebbe maga Kijev is beletartozna. Illetve az is világos, hogy katonailag nem jelentene a dolog túl nagy kihívást az oroszoknak. ...Na de: Míg a fent említett 3 régióban a lakosság többsége egyértelműen támogatja az Oroszországhoz való csatlakozást, ugyanezt ezen a nagyobb területen már erősen kétlem. ...Szóval felmerül a kérdés, hogy mit csinálna Putyin egy olyan területtel, amit frissen szált meg és ahol él úgy ...mondjuk 15 millió olyan ember aki nem szeretne orosz állampolgár lenni? Nagyon nehéz lenne egy ilyen területet integrálni. Enyhén szólva "polgári engedetlenség" lenne várható, amit ha súlyos erőszakkal vernek le, az még több olajat öntene a tűzre. Az is lehet hogy gerillaháború lenne ami évekig elhúzódhat. ...Nem tudom kell-e ez Putyinnak. Nem mondom, hogy kizárt, de nem tűnik logikusnak.
2021. nov. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, mint hozzá nem értő, Putyi akkor támadna Ukrajnára, mikor EU teljesen szarban van: migránsbalhék, energiaválság, covid tüntetések stb egyszerre. Az EU nem fog bevállalni ezek mellett egy háborút az oroszokkal.

[link]

Inkább az a kérdés, ki kezdte a másik hergelését?

2021. nov. 24. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

En sem vagyok politikai szakerto... de szerintem eleg necces a helyzet.

Allitolag nagy szervezkedes van az orosz-ukran hataron az orosz oldalon. Allitolag 90 ezer katonat csoportositottak oda az oroszok.


Persze ez lehet csak vedekezes. De sok haboru kezdodik provokacioval, vagy kitalalt inditekkal. Tehat ha az oroszoknak tenyleg a lerohanas a cel, akkor csak megvarjak az alkalmat...


De remelem ilyen nem lesz. Rengeteg emberi eletet kovetelne. Es ha a NATO is beavatkozik johet akar a III. Vh.


Na meg ha vegul hatarosak lennenk Oroszirszaggal, az nem tudom jo lesz-e nekunk... :)

2021. dec. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
6 a NATO nem fog beleavatkozni, ugyanis Ukrajna nem tagja. Inkább az a pár millió ukrán menekült lenne problémás akik elárasztanák a kontinenst.
2021. dec. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7: Igazad van... Akkor az USA :)

Bár megjegyzem Afganisztán sem volt NATO tag, mégis az USA és a NATO bevatkozott ott is.

2021. dec. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8 USA is NATO. Plusz már lenyilatkozták hogy katonailag nem fognak beleavatkozni. Tájékozódj. Oké szankiók hada várna Oroszországra, viszont az Ukránok magukra lennének utalva. Maradna a gerilla harc és a menekülés részükről.
2021. dec. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9:

Tájékozódtam. Nyilván tudom hogy a NATO legfőbb tagja az USA. De köszi, hogy hülyének nézel. És azt is, hogy most hogy nyilatkozott. Azt gondolom itt csak mindenki a véleményét írja le, szerintem senkinek nincs üveggömbje, amiben akár csak 1 napra is előre látna. Nem hogy nekünk, de még a nagy hadi tudoroknak sem.


Én is csak a véleményem írtam le. Sőt ha figyelmesen visszaolvasod amit írtam, azt írtam "HA" bevatkozik. Én nem is írtam le azt hogy (szerintem) be fog avatkozni.


Engedd meg, hogy a "Tájékozódj." szarkasztikus megjegyzésedre én így reagáljak: "Olvass hozzászólást pontosan." :)

2021. dec. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!