Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németország miért Oroszországt...

Németország miért Oroszországtól várja a földgázt, fosszilis tüzelőanyagokat, ahelyett, hogy megújuló biogázt és napelemekkel termelt hidrogént használnának?

Figyelt kérdés

Ezzel csökkenne az importfüggőség, az oroszok anyagi támogatása és az éghajlatvédelemért is tennének valamit a németek.


Ennyire buták a német politikusok vagy lefeküdtek Putyinnak?



2021. nov. 13. 17:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha megalakul az új német kormány a Zöldekkel, jöhet fordulat?
2021. nov. 13. 17:21
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag nem éri meg, legalábbis egyelőre.


Aztán ha ezt mondjuk megcsinálnák és elkezdenének mondjuk a levegő szénjéből és napelemes/szélerőműves olcsó árammal termelt hidrogénből metánt csinálni akkor az annyival drágább lenne, hogy tönkre menne belé a gazdaságuk.


Ha meg egyenesen H2-t használnának akkor ott még a hatalmas átállási költségeket is ki kéne fizetni.

2021. nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Mert ez drága, és kevéssé oldja meg a problémát. A zöldek meg csak szavakban nagyok.
2021. nov. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
Mert a német eléggé egy tirpák népség.
2021. nov. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a tervük, és efelé mennek. De nem lehet pár év alatt kiváltani a jelenlegi erőműveket, és addig is a gázra, mint átmeneti megoldásra csak még inkább szükségük van.
2021. nov. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező

Van az elmélet és van a gyakorlat, az ami az elméletből gazdaságosan és nagy méretben megvalósítható.

Szerintem is az a jövő energiatermelésének egyik útja, ha a napenergiával vízbontást végzünk és a hidrogént égetjük el utána, de jelenleg ennek még nincsen meg a technológiája, amivel biztonságosan lehetne termelni, tárolni, szállítani majd felhasználni a hidrogént újra energiatermelésre. A földgáz helyett nem lehet csak úgy hidrogént használni az erőművekben, sokkal robbanóképesebb, ehhez eleve olyan kialakítás szükséges.

Már ma is léteznek energiacellák, autókban is, amiknél kb. ez megy végbe, de nem véletlenül nem terjedt el - még nem alternatíva a jelenlegihez képest.

A biogáz is jó lehetőség, de az is még fejlesztésre vár és kevés van belőle.

A németek túltolták és elsiették a zöldülést. Mintha valaki beszüntette volna a vasúti közlekedését, csak mert hiszi, hogy repülővel gyorsabban lehet közlekedni, miközben a repülés még a léghajózásnál és a fedeles szárnyú gépeknél tart csak.

2021. nov. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Ennek több oka van:


1. a zöld energiával (szél, nap) az a legnagyobb probléma, hogy az energia ahhoz van kötve, hogy süt-e a nap, hogy fúj-e a szél. Ha nem fúj a szél, nem süt a nap, akkor nincs energia. Természetesen beiktatható egy-egy akkumulátor, de az sem tart ki túl hosszú ideig. Az energia hosszú távú tárolása olyan probléma, amire még nincs megoldás.


Olyan energiára volna szükség, ami gomb nyomásra jön, és bárhogy is ragozzuk, ezek bizony az atom-energia és a hagyományos nem zöld energia.


A német szociknak és a zöldeknek köszönhetően száműzték Németországból az atomerőműveket, és nagy pofával hirdették, hogy ők milyen zöldek, még Gulyás Marci is oda-vissza volt a német zöld energiáért. Aztán rájöttek a németek, hogyha nincs nap/szél, akkor nincs áram, erre bekapcsolták a szénerőműveket. Természetesen nagy a kuss a zöldeknél, de erre nincs mit mondani.


Az tény, hogy az energia-hiány egy nagy probléma lesz a jövőben, és ha nem találunk olyan megoldást olyan energiára, ami megújuló, gombnyomásra jön, akkor rövidesen kénytelenek leszünk megharcolni egymással minden egyes darab tűzifáért/széndarabért, és visszatérnek azok az idők, amikor csak a legerősebbek/legélelmesebbek maradnak életben. Szomorú idők jönnek :(

2021. nov. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
talán azért mert nem működőképes . majd a fuziós erőmű vagy nem
2021. nov. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
akár tetszik akárnem az atomenergiánál zöldebb nincs. csupán a radioaktív elhasznált fűtőelemeket kell elásni /kilőni az űrbe de azt is csak 12-24 havonta mert egyébként kis mennyiségről van szó
2021. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!