Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nyugati társadalmakban...

A nyugati társadalmakban mióta lett ennyire népszerűtlen a kétkezi munka?

Figyelt kérdés
Közhely, hogy ma már gyakorlatilag mindenki továbbtanul és csak irodában szeretne dolgozni fizikai megterhelés nélkül. A németeknél a vendégmunkások már 70-es évektől olyan munkákat végeztek, amiket a németek nem voltak hajlandóak elvégezni. Pedig sok esetben nagyon jól lehet vele keresni és mindenképp szükség van minőségi szakmunkásokra. Ez a felfogás, hogy mindenki fehérgalléros szeretne lenni tulajdonképpen a fejlődés természetes következménye vagy a társadalmi szemlélet terelte ebbe az irányba az embereket? Mert azért sokan nem biztos, hogy jól jártak vele, hiszen szakmunkásként többre vihetnék.

2021. nov. 15. 09:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
20: miért jobb az éjjel dolgozó pék, mint informatikusnak lenni?
2021. nov. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

20! Nem nézne, csak igazából nem akar elmenni! Tudod esti képzésen még 45+-osak is sokan vannak.


21! Mert nem ismeri miről beszél! Én EGY informatikust ismerek, aki ott hagyta a szakmáját, mert gyerekkori álma volt, hogy tűzoltó legyen, az is lett, most így öt év vonulós tűzoltóság után azt mondja, hogy inkább visszamegy rendszergazdának valahová.

2021. nov. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
8%
#21: Rengeteget dolgozik, van, hogy éjjel is. Hazajön a munkából és itthon folytatja tovább késő estig. Sok a stressz és a felelősség se kicsi. A pék megsüti a kenyereket, aztán ha vége a munkaidőnek, hazamegy és tud pihenni.
2021. nov. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
67%
...hogy az eredeti kérdésre reagáljak, igen rengetegen "fehérgallérosok" akarnának lenni, franciáktól kezdve a németeken át mindenhol, és ezt az államhatalom el is éri ezzel lehet választásokat nyerni, nem a parasztját tanítják, hanem az "elit" színvonalát tolják le nem kicsit, így aztán a parasztja is értelmiséginek hiszi magát. Az elmúlt 100 évben semmivel sem lett okosabb az átlag, csak sokkal előbb hozzávágnak valami papírt a hülyéjéhez. Aztán rögtön degradál a kétkezi munka...
2021. nov. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

23! Az ugye megvan, hogy a pék éjszaka kezdi a munkát? Vagyis hajnalban? Szerinted a hajnal kettes kelés olyan csudijó? Nem is szólva a negyed akkora fizetésről? Ha meg övé a pékség, akkor ugyanúgy hatalmas a vállán a felelősség.

Szóval megint az van, hogy egy gazdag úriember és felesége álmodozik valamit, amiről nem sok fogalma van.

2021. nov. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
63%

#25: "Gazdag úriember és felesége álmodozik" :)

Mi bajod van az álmodozással? Nyilván nem fog elmenni péknek. Vagy nem pont péknek, ha végleg elege lesz a munkájából. A jó fizetés egy ponton túl nem kompenzálja a stresszt. Ismerek olyat, aki ezért hagyta ott az igencsak jól fizetett középvezetői állását egyszerűbb munkáért.

Én asztalosnak mennék el szívesen, ha nem lennék nő. Esetleg kertésznek, ahhoz még értek is egy kicsit (nagy kertünk van és egyedül tartom rendben). Nekem nem derogál a fizikai munka, de tisztában vagyok a határaimmal és a lehetőségeimmel.

2021. nov. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

23: tíz évet dolgoztam multinál informatikusként. Napi 8 óra volt a munka, nagyon ritkán volt, hogy bent kellett maradni tovább. Nem volt stressz, se különösebb felelősség, igaz, nem voltam manager.


Az informatikusok keresettek, biztosan tudna nyugisabb állást is találni.

2021. nov. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
30%

#27: Valóban, de az szakmai szempontból visszalépés lenne számára. Nem bírná az egója, szerintem.

Visszatérve a kérdésre: az oktatási rendszer is ezt a folyamatot támogatja. Mi kell a jó jegyekhez az általános iskolában? Jó memória, elméleti tudás, emellett jó verbális képesség. Logika kisebb mértékben (pl. matekhoz). Jó kézügyesség, bonyolult rendszerek/mechanizmusok átlátása, elemző képesség, fizikai erő/kitartás nem lényeges.

A jó jegyek és az ehhez szükséges tudás pedig szükséges ahhoz, hogy "jó iskolába" mehess továbbtanulni. A gyengébben tanulóknak marad a szakiskola, ahova elég kevés ötös tanuló fog jelentkezni. Ha valaki jó tanuló, a környezete arra fogja ösztönözni, hogy tanuljon tovább elméleti irányban. Nem sok fiatal számára lehet vonzó szakmunkát tanulni a "buták" között, ha mehet az "okosak" közé is, nagyobb presztízzsel és karrierrel kecsegtető szakmákat kitanulni. (A művészeti iskolák kivételek.)

2021. nov. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Amerikaban mar evtizedek ota az van hogy az emberek a diplomara hajtanak.

A mexikoiak kb a 90-es evek ota egyre tobben vannak es ok vegzik a fizikai munkat. En meg nem lattam kint olyan epitkezest ahol csak amerikai dolgozott volna, de meg olyat sem ahol ne a latinok lettek volna tobbsegben.


Festo, acs, klimas, villanyszerelo, gipszkartonos, kertesz keres evente olyan 30-50 ezer dollar kozt.

Viszont ha szoftverfejleszto vagy akkor siman megkeresel 100.000 dollart evente.

Na melyik a jobb? Melozni hidegben, melegben, koszban, vagy legkondis irodaban ulni? Sot, a covid ota az irodistaknak be sem kell menni melozni, otthonrol tudnak doglozni. Egyik ismerosom mernokkent keres 90 ezret es otthonrol egy laptoprol dolgozik. Csak az utazason megtud sporolni 1 orat naponta es a benzinre sem kell koltenie.


En is csak munkas vagyok Amerikaban de mikor iskolas voltam akkor fogalmam sem volt hogy egyszer itt fogok elni. Ha itt nottem volna fel akkor biztos hogy en is egyetemre mentem volna.

2021. nov. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

#5

Nem kőműves meg nem is festő, de kétkezi munkás az biztos:

https://www.youtube.com/watch?v=qPCLF_SIoVM

2021. nov. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!