Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nyugati társadalmakban...

A nyugati társadalmakban mióta lett ennyire népszerűtlen a kétkezi munka?

Figyelt kérdés
Közhely, hogy ma már gyakorlatilag mindenki továbbtanul és csak irodában szeretne dolgozni fizikai megterhelés nélkül. A németeknél a vendégmunkások már 70-es évektől olyan munkákat végeztek, amiket a németek nem voltak hajlandóak elvégezni. Pedig sok esetben nagyon jól lehet vele keresni és mindenképp szükség van minőségi szakmunkásokra. Ez a felfogás, hogy mindenki fehérgalléros szeretne lenni tulajdonképpen a fejlődés természetes következménye vagy a társadalmi szemlélet terelte ebbe az irányba az embereket? Mert azért sokan nem biztos, hogy jól jártak vele, hiszen szakmunkásként többre vihetnék.

2021. nov. 15. 09:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
31%
A fehérgallérosok jobban kerestek, azért célozták azt az emberek. Most, hogy a szakmunkások sokszor jóval többet keresnek, mint a diplomások, fordulni fog a kocka, és többen fognak szakmát kitanulni.
2021. nov. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
65%

Magyarországra is egyre inkább ez a jellemző.


Részben Amerikából jött ez a szemlélet.

Az amerikai álom propagandája is arról szólt,hogy nagy ház, két kocsi és jól kereső szellemi munkakör a versenyszférában.

2021. nov. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
21%

Nem akarlak földbe döngölni, de a szobafestő-mázoló mentalitás csak magyarországon népszerű.

Mindezt a mesterséges inetelligencia korában. :)


Tőlünk nyugatabbra hülyének lenni nem menő.


Ráadásul már mérnök és technikus kell arrafelé az állatok etetéséhez is. Vergődhetsz még a kétkezi munka fontosságán, de csak azt mutatod ki vele, hogy nem érted a 21. századot. És megmaradtál igazi magyar parasztnak.

Ezt érdemled, tesó. Nyomort, szogaságot.

2021. nov. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
71%
Az ugye megvan, hogy nevéből adódóan a kétkezi munka SEHOL nem népszerű? Ha választanod kell, hogy kemény fizikai munkát végzel X összegért, vagy ülsz egész nap ugyanazért, akkor melyiket fogod választani?
2021. nov. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
26%

Szimpla divat.

Méghozzá ostoba divat.


Pedig pl. a stressz sem egészséges, és az pont a fehérgalléros munkakörök velejárója. Én még ideges kőművest vagy festőt nem láttam. Csinálták a maguk tempójában, jutottak, ameddig jutottak a nap végére. Tudták, hogy másnap is nap van, majd akkor folytatják. Nem volt olyan, hogy a főnök pattogott volna velük, hogy ma zárás van, addig nem mehetnek haza, amíg ezt vagy azt meg nem csinálták.

2021. nov. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Németországban élek. Eddig minden melós aki nálam dolgozott echte német volt. Festő, burkoló, vízvezeték szerelő. Amikor másik lakásba költöztem jöttek nem németek, mivel a német cégre heteket várni kellett. Megérte volna kivárni. Nagyon...
2021. nov. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%

#5: Abban igazad van, hogy általában nagy a stressz a fehérgalléros munkakörökben. De tegyük hozzá, hogy a fizikai munkásoknál is vannak szoros határidők, illetve idegeskedés, ha elrontottak valamit (pl. leburkoltak egy szobát, és fel kell szedni az összes burkolatot).

Szerintem az az oka, hogy a fizikai munkának régóta kisebb a presztízse, mivel az a közvélekedés, hogy ahhoz nem kell ész és sok év tanulás. Ami sok esetben nem igaz.

2021. nov. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

5! Te még nem láttál ideges szak/betanított munkást? Elárulom, nekem Apám villanyszerelő vállalkozó volt, úgy üvöltözött a telefonba szidva a beszállító cég főnökének az édesanyját, mlég most is emlékszem, pedig ennek jó 15 éve: "itt állunk két napja anyag nélkül b*** meg Jocó! A f***omat húzzam be a falba vagy mit?" hogy vörösödött a feje. El is vitte egy infarktus 57 évesen.

Lehet, hogy "pityókás Tibó' a falusi piktor aki bicajjal teker ki a szomszéd utcába kifesteni a konyhát az nyugisan él, de más nem.

2021. nov. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
92%

"a fizikai munkásoknál is vannak szoros határidők, illetve idegeskedés, ha elrontottak valamit "


Plusz ne felejtsük, hogy a fizikai munka megviseli a testet. Télen-nyáron csinálni, hőségben, meg fagyban is, miközben az irodai dolgozó egész nap a légkondis/fűtött irodában van.


Az egészségtudatosságnak is része lehet, hogy az ember inkább nem akarja leharcolni a testét, mert időskorban az eléggé visszaüt.

2021. nov. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
14%

8-ra, nem tudom, errefelé már évtizedek óta nincs áruhiány. Ami kell, azt megveszi, idehozza (vagy hozatja) és nekiáll. Nem is emlékszem olyanra, hogy amiatt állt volna munka, mert az anyag nem érkezett meg időben.

5-ös voltam.

2021. nov. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!