Az EU vezetőinek a kilátástalan klímaharc helyett nem inkább arra kellene koncentrálniuk hogy csökkentsék Európa függőségét a világ többi részétől?
Gázhiány, chiphiány, konténerhiány stb stb... A fene nagy globalizációs folyamatokban és a gazdasági növekedés fétise mellett elfelejtette az EU hogy gazdaságilag übersérülékennyé vált a kontinensünk, az elmúlt 2 év ezt csodálatosan leleplezte. Ráadásul a baráti szövetségesnek aligha nevezhető kínaiak és az oroszok bármikor pihenőpályára küldhetik a fél európai ipart, annyi mindenben függünk már tőlük.
És pont őket kellene rábeszélni/rákényszeríteni az emissziócsökkentésre?? Hát csak röhögnek Európán...
Nyílván palládiumot vagy más ritkaságokat nem fogunk akárhonnan a föld alól kitermelni, de hogy még autót vagy gyógyszert se tudjunk gyártani Ázsia nélkül, vagy hogy télen befagyjon a seggünk az orosz gáz nélkül, az már túlzás. Még szerencse hogy az EU mezőgazdaság úgy ahogy müködőképes, különben még a kaját is kunyerálnunk kéne hamarosan.
Az ugye tiszta, hogy azért nem tudunk autót gyártani jelenleg, mert hiány van azokból az anyagokból, amikből a chipeket gyártják az autókba, tehát palládium nélkül nincs autógyártás. Innentől, ahogy te is beláttad nincs független autógyártás a világ többi részétől, mert rengeteg más nyersanyag mellett palládium se nagyon van az európai földekben.
Azt már meg se említem, hogy a kilátástalan klímaharc az egyre hatékonyabb újrahasznosítással pont az egyetlen megoldás lenne, hogy csökkentsük az ilyen irányú függőséget.
A klímaharc egyik lényege EU-s nézőpontból pont a függőség csökkentése.
Ha le vannak szigetelve a házak, akkor kevesebb gázt kell importálni a fűtésükhöz. Ha újrahasznosítjuk a keletkező szemetet, akkor kevesebb primer alapanyagot kell importálni külföldről.
Ha megújulókkal termelünk áramot... na ez egy kicsit problémásabb, ugyanis rövidtávon növeli a gázszükségletet, mivel gázerőművek alkalmasak az ingadozó termelés kiegyenlítésére legolcsóbban. De hosszabb távon részben vagy egészben ez is kiváltható zöld hidrogénnel, vagy fejlettebb akkumulátortechnológia esetén akkumulátorokkal. Szóval az import növekedés itt is csak átmeneti.
A lényeg az, hogy összességében nézve a "klímaharc" az alapanyag és energia import függőség csökkentése szempontjából a leghatékonyabb megoldás.
Ami pedig Oroszországot én Kínát illeti. Ha nem exportálnak valamit, az nekik is bevételkiesés, szóval ez az ők röhögnek azért erősen kisarkítása a dolgoknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!