Japánban hogy lehetséges hogy annyi évtizede szinte folyamatosan ugyanaz a párt van hatalmon?
Figyelt kérdés
2021. nov. 8. 19:49
1/12 anonim válasza:
Mert jobban bíznak bene, mint az ellenzékben, és kedvelik a stabilitást.
4/12 anonim válasza:
Status quo-párti a társadalom, függetlenül attól, ha rosszul megy nekik. Amire eléggé ráfaragnak, mert rendesen megfeneklettek a fejlődésben. A '70-es években még úgy nézett ki, Japán lehet az USA kihívója gazdasági téren, de ebből nem lett semmi. Munkajog terén súlyosan el vannak maradva a nyugat-európai országoktól, életminőség-mutatók terén is visszacsúsztak, éppen hogy benne vannak a top 20-ban. Panganak már évtizedek óta, de mindezek ellenére sokan még mindig a kormánypárt mellett szavaznak. Hozzájön ehhez a roppant torz választási rendszerük, a kormánypárt a szavazatok 34%-ával megszerezte a mandátumok 56%-át.
5/12 anonim válasza:
Lol, Japán megrekedt a fejlődésben, ekkora egetverő marhaságot sem gyakran olvas az ember.
A választási rendszerük sem torzít.
6/12 Sindelar válasza:
"Munkajog terén súlyosan el vannak maradva a nyugat-európai országoktól, életminőség-mutatók terén is visszacsúsztak, éppen hogy benne vannak a top 20-ban"
Ami nem véletlen, mert a kettő erősen összefügg. Valóban kanyarban nincs egy japán dolgozó helyzete egy nyugat-európai dolgozóéhoz képest, szakszervezetek és a kellő törvényi szabályozások híján. A választási rendszer is rossz, de ha arányosabb lenne, akkor is nehéz lenne kipöckölni a kormányzatot, mert az ellenzék eléggé sokszínű, szélsőbaltól szélsőjobbig.
7/12 anonim válasza:
5) A GDP-jük az 1995-ös szinten mozog, munkajog terén az ország egy kaka, a szociális rendszerük egy kaka, az ország demográfiai válság előtt áll. A választási rendszerük is nagyjából kaka.
8/12 anonim válasza:
Ahogy a 4. írja, japán nem egy rebellis nemzet. Nem igazán az élet része a politika és teljesen alárendelik magukat annak.
9/12 anonim válasza:
Hát nem tudom, én szeretném, ha Magyarország lenne valaha olyan fejlett, mint Japán.
10/12 anonim válasza:
Természetesen önmagukhoz képest "feneklettek meg", nem Magyarországhoz képest. A jelenlegi GDP-jük egyébként még kisebb is, mint 1995-ben. A japán gazdasági csoda során az a rossz beidegződés alakult ki bennük, hogy egy gazdaság annál jobban hasít, minél szabályozatlanabb, és minél inkább a cégnek szenteli az életét a dolgozó. Mára ezek már komoly problémákat jelentenek, mind gazdaságilag, mind társadalmilag. De már akkoriban sem volt igaz ez a beidegződés. Technológiailag nagyon innovatívak voltak a japán cégek, de a japánok egy jelentős része még ma is a liberális gazdaságpolitikának tulajdonítja Japán egykori gazdasági fejlődését, és ez az alapja a kormánypárt iránti, még mindig meglévő bizalomnak (bár ahogy elhangzott, kanyarban nem volt meg nekik az abszolút többség, de hát a választási rendszer ott is hagy kivetnivalót maga után). Mára viszont ez már komoly akadály. Az elmúlt 30 évben öt komoly recessziós hullámon is keresztülmentek, pont azért, mert a liberális gazdaságpolitikához való ragaszkodásuk miatt a piaci torzulásokkal szemben nem tudják felvenni a kesztyűt. Az ingatlanválságot is ölbe tett kézzel nézte végig a kormány, mert ahhoz szoktak hozzá, hogy a gazdaságba nem kell beavatkozni. A néhai gazdasági csodájukat (tévesen) ennek tulajdonítják, és ettől még most sem tudnak elszakadni, és a kormány támogatottsága is azokból a "régi szép időkből" él.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!