Mekkora tere van az Amnesty International féle szervezeteknek Kínában ?
"Kínában most általánosítják a társadalmi pontrendszert köszönhetően a totális megfigyelőrendszereiknek, ha a polgár rossz helyen köp a földre, könnyen lehet hogy egy évig nem vehet semmilyen közlekedési eszközre jegyet, csak a melóhely-otthon bérletet válthatja ki"
Ez így ebben a formában egyáltalán nem igaz.
A kínai szociális kreditrendszer magánszemélyek számára ugyanolyan, mint az amerikai credit score rendszer, vagy a magyar BAR/KHR-lista. Ha nem fizeted az albérleted vagy a hiteled, akkor felkerülsz a feketelistára, és bizonyos állami szolgálatásokhoz nem férhetsz hozzá, amíg nem rendezed a tartozásaidat.
Vállalatok számára szintén hasonló a rendszer, mint bármelyik másik civilizált országban: ha nem fizeted rendesen az alkalmazottaidat, nem fizeted vissza a hiteleidet, átvered a kuncsaftokat, akkor csökken a szociális kredited, és különböző szakciókkal sújt téged az állam (például nem kaphatsz állami szerződéseket, nem kaphatsz állami hitelt, stb), amíg nem rendezed a helyzeted.
A szociális kreditrendszer az állami szervekre is vonatkozik. Azok a köztisztviselők, akik nem végzik rendesen a dolgukat, vagy korruptak, azokat az állam különböző szakciókkal sújtja, például korrupció-ellenes bizottságokat állít fel, illetve eltiltja a szabályokat kihágó köztisztviselőket az állami szektorban való munkából bizonyos időre.
Ezek teljesen normális intézkedések, nyugaton sem ritkák.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!