Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért adott Kína Montenegrónak...

Miért adott Kína Montenegrónak hitelt, ha egyértelmű volt, hogy nem fogja tudni visszafizetni?

Figyelt kérdés
Miért kedvez Kínának egy ország csődbe vivése?
2021. aug. 15. 03:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Szia mert nőveli a befolyását a térségben.

Kifejtem ha nem tudja vissza vizetni akkor az adott épület komolexumot, vasút vagy repteret a Kinaí állam fogja bírtokolni. Amúgy vityu is eladott minket :(

2021. aug. 15. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Gözi


Szóval megkapja Kína azt a 40 km autópályát? Megérte nekik

2021. aug. 15. 04:11
 3/12 Fsms ***** válasza:
89%

Pont ezért mert tudta, hogy Montenegro nem tudja visszafizetni.

Ezáltal kihasználja a kiszolgáltatott helyzetét, hogy magának kedvező , montenegróiak nagyon kedvezőtlen üzleteket kössön, aminek hozama nagyságrendekkel nagyobb mint a hirtelen a veszteség.

Ne feledd a modell nálunk is hasonló.

2021. aug. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Egy ilyen szerződésnek van záradéka, biztosítva, ha nem tud fizetni, akkor mit ad cserébe. Most nem keresgélek, de volt ahol kikötőt szereztek így. Nem pont az autópálya lesz az övék, hanem amit a szerződésbe írtak biztosítéknak. Biztos, hogy nálunk sem előnyös feltételekkel adják a vasútra, Fudanra a pénzt. Ezek nem nyilvános szerződések, így könnyen lehet, mi is nagyot cumizunk végette. A kínaiak, csak olyan szerződést kötnek, ami nekik előnyös. Kérdés, nálunk az EU tagságot tartják előnynek,vagy az ország vagyonából akarnak valamit lenyúlni.
2021. aug. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jaaaaaaaaa tényleg.

Szegény görögök :((


Nem akarom, hogy mi következzünk

2021. aug. 15. 07:37
 6/12 belapus ***** válasza:
2021. aug. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Így működik az uzsora. Ezekhez csak azok mennek, akiknek értelmes ember kölcsön nem ad, pláne nagy összeget. És ugye mit csinál az uzsorás? Hitelt ad, de ha nem fizetsz, mindened rámehet. És rá is megy, mert ezt pontosan tudta előre az uzsora.


Így most lesz majd egy szép nagy területe Kínának Montenegró partjain, ami azt is jelenti, hogy közvetlenül tud importálni mindent amit akar.


Ha nem akarod, hogy ilyenek történjenek itthon is, akkor se a Fideszre, se az összefogásra ne szavazz. Előbbi a Kínaiak kutyájává tenne minket rövid úton, míg utóbbi az EU-nak és az USA-nak feküdne le. A többi sem sokkal jobb, de még így is jobbak velük az esélyeink.

2021. aug. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

07:29: Ciprus és Sri Lanka.

De Ecuadort is rendesen hazavágták.

Most mi következünk.

2021. aug. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem volt egyértelmű, hogy nem tudják visszafizetni, most sem az. Ezt Montenegró sem mondja, csak azt közölték, hogy most nehezükre esik, súlyos az adósságteher. De ezzel sok más eladósodott ország is így van.


Kína azért megy bele ilyen nagy fejlesztésekbe, mert így köti le a nagyra duzzadt építőipari kapacitásait, külföldön is építkeznek. A Fudan Egyetemen építését is valami nagy állami kínai építőipari holding kapná. Kína a hitelekért a kockázatos országokban biztosítékokat is kér, állami eszközök kerülhetnek jelzálog alá, amik fedezetként szolgálnak fizetésképtelenség esetén. Ezt nem csak a Kínai Fejlesztési Bank csinálja így, a nyugati bankok is gyakran így szoktak hitelezni. A hitelezéssel a kínai befolyás is növelhető az adott országban, de Kína nem avatkozik be olyan közvetlenül, ezért is választja sok ország a kínai hitelt. Ha egy ország IMF vagy Világbank hitelt vesz fel, akkor az amerikai, nyugati befolyás nő meg nagy mértékben a gazdasági, politikai életben, annak kialakításában. Van hogy ezért attól is ódzkodnak. Legjobb ha egy ország saját forrásokból tud fejleszteni.


Görögország is túl messzire ment a korábbi évtizedekben, ezért került bajba. 2011-re rendezetten csődbe mentek és el kellett számolni a hitelezőkkel. Ennek során a nyugati hitelező országok, EU is kemény feltételeket szabott. Előírták az állami vagyon kiárusítását, hogy Görögország így törlessze legalább a hitelek egy részét. A következő években folyamatosan el kellett adniuk az állami eszközök egy részét. Nyugati multik, befektetők megszerezték a görög gázszolgáltatót, a jól jövedelmező ottani szerencsejáték vállalat és az athéni repülőtér egy részét. A kínai hajózási cég is ebben a privatizációs folyamatban tudta 2016-ban megvásárolni a pireuszi kikötőt a görög államtól.

2021. aug. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Pont azért adott Kína kölcsönt, mert tudták jól, hogy Montenegró nem tudja visszafizetni, emiatt ezt politikai meg gazdasági befolyással törlesztik vissza.

Sri Lankán volt ugyanez. Kínai kölcsönből épített az ország egy hatalmas kikötőt. Nem tudták a kölcsönt visszafizetni, ezért Kína átvette a kikötőt és annak a teljes területét 99 évre kínai tulajdonba. Így az infrastruktúra által Sri Lanka szuverenitása eléggé megcsorbult.

Görögországban a Pireusz kikötő ugyanez.


Kínától már nem tudnak emberjogi bejelentéseket meg statisztikákat kikövetelni, mert Görögország mindig megvétózza.


Infrastruktúra általi politikai meg gazdasági függőség ez.

2021. aug. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!