Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » London, és úgy maga az Egyesül...

London, és úgy maga az Egyesült Királyság is olyan idilli és békés, mint ahogyan a filmekben mutatják?

Figyelt kérdés

A filmekből nekem az jön le, hogy az egy békés királyság, ahol fontosak a hagyományok. Emellett erősen felvilágosult, haladó. A társadalom kiáll a demokratikus értékek mellett, annak ellenére, hogy a királyság intézményét is meghagyják. Szóval az ország egyszerre konzervatív és liberális.


Az országban nincsen bűnözés, nem kell sehol sem atrocitásoktól tartani. Az ajtókat nem kell éjszaka becsukni, az autóba sem kell riasztó. Ha történik egy gyilkosság (ami ritka még egy nagyvárosban is), akkor a lakosság megrökönyödik, félelemérzete hirtelen megnő, mindenki erről beszél, miközben kalapos, bajszos, elegánsan kiöltözött, arisztokratikus megjelenésű nyomozók próbálják kideríteni a gyilkos kilétét.


Az Egyesült Királyság valóban ilyen idilli ország, mint ahogyan a sorozatokban, filmekben mutatják?



2021. aug. 11. 20:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Je? Hol nem kell zárni a lakást Angliában, meg nincs bűnözés? Melyik filmben mutattak ekkora ökörséget?
2021. aug. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Láttam említettétek itt Leeds környékét (West-Yorkshire) ketten is, de egyik vélemény szerint nagyon alja, a másik szerint pedig egész jó.



Tényleg, melyik az igazság Leedsről illetve alapból Yorkshireről vagy csak West-Yorkshireről.


Mert még a nagyvárosokról jobban elhinném, hogy annyira veszélyes, bevándorlókkal teli, de a vidéki Anglia, főleg ott északon... talán azért nem.



Illetve Leeds a nagyvárosok közül többször is a legélhetőbb városok listáján ott volt, bűnözés, árak, lakásbérlés, fizetések életmiőség szempontjából.

Pedig az egyik legnagyobb város az országban.



Aki ismeri milyennek látja?



Az igaz, hogy a lakásbérlés illetve az élet költségei a jövedelmekhez viszonyítva elég jónak mondható?



Köszi a válaszokat előre is!

2021. szept. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

#12 "Mert még a nagyvárosokról jobban elhinném, hogy annyira veszélyes, bevándorlókkal teli, de a vidéki Anglia, főleg ott északon... talán azért nem."


Ez sajnos nagyon fals. Egyébként Leeds Anglia harmadik legnagyobb városa London és Birmingham után. Ha a bevándorlókról van szó, muszáj megemlíteni Bradford-ot amivel Leeds szinte egybe van nőve. (Sőt, egész West Yorskhire egybe van nőve, gyakorlatilag egy 4+ milliós összetömörült csomópont)

Bradford-ról meg azt kell tudni, hogy a muszlimok kultúrvárosa, a legnagyobb arányban találhatóak ott meg az indiaiak és a pakisztánok. Csúfnevén Bradistan. (Anglia egyik legveszélyesebb, és legrosszabb helye lakhatás szempontból egyébként)

Ebből kiindulva, Leeds-ben is rengeteg bevándorló van. Tudom, mert mellette élek nagyon régóta.


Leeds-nek megvan a jó és a rossz oldala is. Több nagyobb egyetemnek is otthont ad, köztük a University of Leeds-nek is, ami az UK és a világ legjobb egyetemei között is ott van. Három egyetemnek a kampusza van szétszórva a belvárosban, meg azt hiszem ezeken kívül van még két kisebb egyetem de a külsőbb részeken. Ebből kiindulva Leeds nagyon fiatalos város, rengeteg a szórakozóhely, szép nagy sétálók vannak, illetve egy hatalmas pláza is. Hétvégi esténként nagyon nyüzsgő a város, rengeteg teraszos vendéghelyek mind fullon vannak.

Egyébként közel sem londoni árak vannak belvárosban sem, szerintem elfogadható. Éttermek szempontjából is, mivel a rengeteg muszlim vendéglátós lenyomja az árakat a környéken. A piacon is megtalálni a sokkal finomabb, érettebb gyümölcsöket, jobb árakon mint bevásárlóközpontokban. Albérleti árakat nem tudom belvárosban, de ha központtól 20 perces kocsiútra vetítjük, 500-550 fontokért havonta már 3 szobás kertesházakat lehet találni.

Egyébként hatalmas a lengyel és a román kultúra is a város környékén, az utóbbit érdemesebb kerülni. Rengeteg az európai bolt miattuk (is), így ha magyar vagy hasonló alapanyagokat vagy ételeket akarsz enni, nem lesz gondod. (Például a Karpaty-ban minden magyar terméket megtalálni szinte, túróruditól a márka üdítőig mindent, áldjuk is érte a lengyeleket)


Egyébként maga West Yorkshire nem bír olyan súllyal mintha mondjuk Formby fele lakna valaki a tengerpart mellett Liverpool-tól északra, vagy Cornwall-ban oda lent délen. Ez leginkább Bradford és az alatta lévő kis városok miatt van, ahol egyébként fehér embert is alig látni. A jó élet Leeds északi felétől kezdődik, és az egészen York és Harrogate környékéig kitart, legalábbis szerintem. North Yorkshire totál más hely, ott érzi magát igazán az ember nyugaton.

Ettől függetlenül Leeds szerintem nagyon jó hely, a gazdasága jó ideje csak licitál saját magára, rengeteg a munkalehetőség fizikai munkástól diplomás állásokig minden területen. Vannak jobb és rosszabb környékei is, de ez igazából mindenhol így van. Valamint nincsenek is akkora távolságok mint Londonban, így az sem okoz gondot az ott lakóknak, hogy valaki csak a város másik felében talál munkát mondjuk.

2021. szept. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
London egy szutyok és nagyon rossz a közbiztonság.
2023. szept. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!