Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » London, és úgy maga az Egyesül...

London, és úgy maga az Egyesült Királyság is olyan idilli és békés, mint ahogyan a filmekben mutatják?

Figyelt kérdés

A filmekből nekem az jön le, hogy az egy békés királyság, ahol fontosak a hagyományok. Emellett erősen felvilágosult, haladó. A társadalom kiáll a demokratikus értékek mellett, annak ellenére, hogy a királyság intézményét is meghagyják. Szóval az ország egyszerre konzervatív és liberális.


Az országban nincsen bűnözés, nem kell sehol sem atrocitásoktól tartani. Az ajtókat nem kell éjszaka becsukni, az autóba sem kell riasztó. Ha történik egy gyilkosság (ami ritka még egy nagyvárosban is), akkor a lakosság megrökönyödik, félelemérzete hirtelen megnő, mindenki erről beszél, miközben kalapos, bajszos, elegánsan kiöltözött, arisztokratikus megjelenésű nyomozók próbálják kideríteni a gyilkos kilétét.


Az Egyesült Királyság valóban ilyen idilli ország, mint ahogyan a sorozatokban, filmekben mutatják?



2021. aug. 11. 20:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: nem.


Hosszabban: talán néhány Skót felföldi, meg Cornwalli faluban ilyesmi. Nagyobb városokban még csak nem is hasonló.

Egyébként Nagy-britanniában is olyasmi van mint Amerikában a politika terén, hogy van két oldal és utálják egymást.

2021. aug. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az országban nincsen bűnözés, " XD Anyacégem irodáját simán kipakolták London jó nevű részén. Te valami alternatív valóságban élsz.


Nézd meg inkább a Blöff, A ravasz, az agy meg a 2 füstölgő puskacső filmet, ha már filmekből akarsz tájékozódni. XD London a világ egyik legnagyobb pöcegödre (igen, voltam ott), ahol a britek talán már kisebbségben is vannak.

2021. aug. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Én éltem Londonban, az egy olyan mint egy nagyra nőtt Nyócker. Vidék pedig helyfüggő. West Yorkshire és Cleveland olyan mint egy afrikai ország, ott éjjel tankolni sem szabad megállni.

De Cornwallban például a fejeden a pénztárcáddal is elaludhatsz az utcán senki nem fog bántani.

2021. aug. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Menj be fehérként valamelyik migri környékre és egyből rájössz mennyire békés 😂 Végül is az elmúlt 10 évben nem volt csak két nagyobb zavargás, pár tucat terrorcselekmény, meg a belvárosban a kamerával le nem fedett helyeken csak néhány óránként történik rablás.
2021. aug. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

Én Londonban élek akkor is ha nem hiszitek el pedig nincs benne semmi hihetetlen. Miért van itt annyi magyar? Mert rosszabb mint mondjuk Budapest kozbiztonsaga?

Igen, nyilván vannak rablásos támadós esetek de ez nem általános. A két sztereotípia miszerint a kosztümös filmekből kivalogatott hölgyek és a no-go zónás (nincs ilyen) bandaháborús bullshit. Mindkettő. Kérlek ne a filmekből és a tévéből akarj tájékozódni.

2021. aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Nemrég a londoni szónokok sarkában megkéseltek egy 150 centis nőt miközben evangelizált. Igazán békés.
2021. aug. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

A filmekben?? Bocs, lehet én fogok ki rossz filmeket, de melyikekre gondolsz pontosan. Én legutóbbi 10-20 évben amit láttam, hogy valami elpusztította londont, előtte csomó akciófilmben lövöldöztek, terrortámadások, rablások, simlisek, lecsúszott gettódrámák, agresszív focidrukkerek. Én ilyenekben látom feltűnni Londont 😕

A valóság pedig ahogyan írják is, még talán rosszabb. A belvárosban már nem élnek angolok. Csak migráns...

2021. aug. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
(Amúgy nyilván hozzá jell tenni, hogy londont egymaga több ember lakja, mintegész magyarországot. Tegát a bűnügyi statisztikákat közel 1 az 1-ben össze lehet hasonlítani, és ha tippelnem kellene, akkor londonban a több lakos ellenére kevesebb gond van, mint mo-n.
2021. aug. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Zárójel bezár)

ON

2021. aug. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

Azért West Yorkshire nem annyora nagyon rossz hely, egyedül Bradford környéke ami problémás, meg néhány pakisztáni meg román negyed szétszórva. De az tényleg rém. Románok póló nélkül a városban, kint isznak, bicska lóg ki a zsebükből, gyerekek a sárban/porban ülnek, kiabálnak, oda szarnak ahol esznek.. Nem mertünk magyarul megszólalni, annyira förtelem :D (Ez mondjuk Leeds egy lehkeletibb kerülete volt)


Általánosságban nem hasonlítható Magyarországhoz. Hazamenni olyan, mintha egy szép, tiszta, barátságos mediterráni nyaraló paradicsomba mennél :D

Angliában (vidéken is), minden második sarkon a fű szagot érzel, de még egyetemek bejáratában is szívják, az angol nép egy teljesen másik oldala a valós(abb) kép. Ez a David Beckham posh kinézetet meg viselkedést el kell felejteni, az nagyon ritka, csak a top 1% éli azt az életmódot, de azok is nemesek vagy celebek, mégis az a kép jut a beotekről az emberek eszébe.

Olyan akcentussal beszélnek sok helyen, amitől még Győzike is különben beszéli a magyart. Koszos az egész ország, több a muszlim mint a fehér, bár sokszor a fehér sem különb. A városok barátságtalanak, minden szürke és depresszióba ejtő. 14 évesen már szülnek az angol lányok, 16 évesen már nyugdíjba mennek a segélyekkel amiket kapnak, vagy max heti 16 órában élik le az életüket, mellette kapnak bérkiegészítőt..

Totál más ország mint amilyennek elképzeli az ember. Bármelyik kelet európai ország különb, minden tekintetben. (Pénzt és gazdaságot leszámítva nyilván)

Persze, létezik az is amit a filmben látsz, de nagyon ritka. Mondjuk Leeds-től északra és York környéke nagyon jó környéknek számít, tudtommal a top 5 leglakhatóbb részek, Cornwall, skót részek mellett, egyedül csak ezeken a helyeken érzi magát az ember nyugaton.


Nagyon más. Ha összességében nézzük, én csúnyább országot még nem láttam Európában, pedig sok helyen jártam már. Szerintem London is egyenesen kaphatatlan, hacsak nem vagy tehetősebb és laksz egy olyan környéken. Engem hamar meglehet venni, de Angliában nagyon kevés rész volt ami lenyűgőzött. De egyébként a maga módján szerethető is.

2021. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!