Az EU miért nem tudja elfogadni, hogy a magyarok és a lengyelek máshogy európaiak, mint ők?
Ha jól tudom, semmi olyan alaptörvénye nincs az EU-nak, hogy melegházasságot meg hasonlókat kötelező bevezetni, transzikkal kell mesét olvastatni óvodásoknak, és tele kell engedni az országodat muszlimokkal és négerekkel.
Nyugaton sok ember csúfolja a magyarokat és a lengyeleket oroszbarátnak, oroszpártinak, pedig ez (különösen a lengyeleknél) egyáltalán nem igaz.
Lengyelország teljes mértékben a Nyugat részének vallja magát, tagja a NATO-nak, Európa egyik legjobban Amerika-kedvelő országa, a 35 év alatti legyenek többsége legalább középfokon tud angolul, és Pókemberen, Pindúr Pandúrokon és Mekis kaján nőtt fel. A lengyel életszínvonal, társadalom is sokkal jobban hasonlít egy nyugat-európai országéra, mint Oroszországra vagy Belaruszra.
Sőt, pont most hagyta jóvá Lengyelország egy belarusz olimpikonnő menekültkérelmét, és az a terv, hogy Tokió-Los Angeles-Chicago-Varsó útvonalon reptetik Lengyelországba, hogy nehogy Putyin vagy Lukasenkó leszállítassa a gépet országuk felett és elrabolja.
Magyarország is ilyen, csak valamivel jobban lemaradt fejlettségben.
Elég furcsának találom, hogy az amerikai Demokrata Párt és SJW-k hatására az lett a nyugatiasság fokmérője, hogy mennyire nyalunk az LMBT mozgalomnak és mennyire imádjuk az afrikaiakat.
Kérdező, ha választanod kellen az adott kormány között (most a fidesz), vagy unio között (ami jelenleg életben tartja az országot). Akkor mit választanál?
Másokat is kérdezek ezzel.
Dislike=Kormány
Like=Unio
Tát mi meg a lengyelek miben vagyunk másabbak, különbek a többeknél?
Attól, hogy mi mondvacsinált démonokkal harcolunk egy megszállott Vezír miatt?
Itt vannak, hogy milyen konkrét általunk is elfogadott cikkelyeket sértenek a változtatások, ha valakit érdekelnek a konkrétumok:
Magyarország 2021. június 23-án számos korlátozó és diszkriminatív intézkedést előíró törvényt tett közzé; konkrétan a törvény tiltja, illetve korlátozza az olyan tartalmakhoz való hozzáférést, mely „a születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását vagy a homoszexualitást” népszerűsítik vagy jelenítik meg 18 éven aluliak számára. A kiskorúak védelme jogos közérdek, melyet az Európai Unió is elismer és érvényesíteni kíván. Azonban ebben az esetben Magyarország nem indokolta meg, hogy az LMBTIQ-tartalmak megjelenítése miért volna káros a gyermekek jóllétére, vagy miért nincs összhangban a gyermek mindenek felett álló érdekével. A Bizottság ezért úgy határozott, hogy felszólító levelet küld Magyarországnak, mert úgy véli, hogy a törvény számos uniós szabályt sért. Először is, Magyarország megsértette az audiovizuális médiaszolgáltatásokról szóló irányelvet az audiovizuális tartalmakra vonatkozó normák és a határon átnyúló audiovizuális médiaszolgáltatások vonatkozásában, mivel olyan indokolatlan korlátozásokat léptet életbe, melyek szexuális irányultságon alapuló hátrányos megkülönböztetést valósítanak meg, továbbá aránytalanok. Másodszor, néhány vitatott rendelkezés sérti az e-kereskedelmi irányelvet (nevezetesen a származási ország elvét). A törvény tiltja az eltérő szexuális irányultságokat ábrázoló, kiskorúaknak szóló tartalmak megjelenítésére vonatkozó szolgáltatásnyújtást, még olyan esetekben is, ahol ez a szolgálatás más tagállamból származik. Harmadszor, Magyarország nem indokolta meg a határokon átnyúló, az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások korlátozását. Negyedszer, Magyarország nem jelentette be előre a Bizottságnak a vitatott rendelkezések egy részét, az erre irányuló, az egységes piac átláthatóságáról szóló irányelvben előírt kötelezettség ellenére. Ötödször, a Bizottság úgy véli, hogy Magyarország megsértette a szolgáltatásnyújtás szabadságának (EUMSZ 56. cikk) és az áruk szabad mozgásának (EUMSZ 34. cikk) Szerződésben foglalt elveit, mivel elmulasztotta bizonyítani, hogy a korlátozások kellően indokoltak, megkülönböztetésmentesek, és arányosak. Hatodszor, a vitatott rendelkezések egy része sérti az általános adatvédelmi rendeletben és az Alapjogi Charta 8. cikkében megállapított adatvédelemhez való jogot. Végezetül a Bizottság úgy véli, hogy az uniós jog alkalmazási körébe tartozó területeken a magyar rendelkezések sértik az emberi méltóságot, a véleménynyilvánítás és a tájékozódás szabadságát, a magánélet tiszteletben tartásához való jogot, valamint a megkülönböztetésmentességhez való jogot, amint e jogokat az Európai Unió Alapjogi Chartájának 1., 7., 11., illetve 21. cikke rögzíti. E jogsértések súlyossága miatt a vitatott rendelkezések sértik az EUSZ 2. cikkében rögzített értékeket is.
Egy LMBTIQ-vonatkozású gyerekkönyvben feltüntetendő felelősségkizáró nyilatkozat
A magyar fogyasztóvédelmi hatóság 2021. január 19-én arra kötelezte egy LMBTIQ-személyeket bemutató gyerekkönyv kiadóját, hogy felelősségkizáró nyilatkozat formájában tüntesse fel, hogy a könyv „a hagyományos nemi szerepektől eltérő viselkedésformákat” jelenít meg. Ez az Európai Unió Alapjogi Chartájának 11. és 21. cikkében rögzített, a véleménynyilvánítás szabadságához és a megkülönböztetésmentességhez való jog korlátozását jelenti, és sérti a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatról szóló irányelvet. A Bizottság felszólító levelet küldött Magyarországnak, mert úgy véli, hogy a „hagyományos nemi szerepektől” való eltérésre vonatkozó információ nyújtására vonatkozó kötelezettség előírásával Magyarország korlátozza a szerzők és könyvkiadók véleménynyilvánítási szabadságát, és a szexuális irányultságon alapuló indokolatlan megkülönböztetést valósít meg. Konkrétan Magyarország nem indokolta meg ezen alapvető jogok korlátozását, valamint azt sem, hogy az LMBTIQ-tartalmak megjelenítése miért volna káros a gyermekek jóllétére, vagy miért nem áll összhangban a gyermek mindenek felett álló érdekével.
5#
Nem, kapcsold ki a médiát (bármelyik politikai oldalról).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!