Izrael miért nem képes elfogadni az ENSZ Közgyűlésének 1947-es döntését, miszerint a Szentföldet egyenlő részben kell felosztani izraeli és palesztin területekre?
A kérdés apropója ez a mostani esemény: [link]
Az ENSZ 47-es terve: [link]
Rövid és hosszútávon mit fog ez eredményezni, és hatással lesz-e Magyarországra (elvileg Izrael szövetségesei vagyunk)? Izrael továbbra is kitart, mint egyedüli független közel-keleti zsidó állam muszlim szomszédai között, esetleg átszakad az a bizonyos gát?
Ne Hazudj!!!!
Izrael elfogadta a felosztas, az arabok nem fogadtak el.
Raadasul szo sem volt @palesztin@ teruletekrol, marcsak azert sem, mert palesztinok akkor meg NEM LETEZTEK.
Annak idején az arabok nem fogadták el a két országos megoldást, mondván, majd úgyis a tengerbe tolják a fiatal zsidó államot. Ez többszöri próbálkozásra sem sikerült. Most, jó pár vesztes háborúval később már jó lenne a palesztinoknak a két országos megoldás, csak most meg már a zsidók nem érdekeltek benne.
Legyünk őszinték, ezt a harcot Izrael nyerte, jelentős területeket annektált, és további 50-100 év alatt a maradék palesztin területet is felszalámizza. Hülyék lennének vissza húzódni a '47-es határok mögé.
Ezt a felosztási tervet a zsidók elfogadták, az arabok meg nem, mert szerintük az ENSZ határozat hülyeség, és ők majd háborúval eldöntik, hogy kié lesz/marad a terület.
Pofára estek minden egyes háborúban, tehát a terület a zsidóké, mivel ők nyertek.
Mellesleg az eredeti felosztási terv az egykori British Palestine-t osztotta volna a jordán folyónál 2 részre. A mai Jordánia (ami palesztin többségű csak úgy mellékesen megjegyezve) lett volna az Arab-Palesztina.
Elsőkörben nem árt tisztázni, hogy a palesztin nép fogalma és eredete, és itt nem a leszarmazasi eredetrol beszélünk hanem a "palesztin" mint fogalom mai értelemben vett kialakulásáról, akkor a kérdés rendkívül bonyolult.
Talán 1933ban a Palesztin focivalogatott játszott Egyiptommal. Zsidók játszottak a csapatban, ÉS a HATIKVA volt a himnusza, ami a mai Izrael himnusza.
Elsokorben ennyi.
Golda Meirnek Izrael első és eddig utolsó női miniszterelnökének volt egy interjúja 1970 körül ami elérhető a YouTube-ön azzal a híres mondattal, hogy "mi az a palesztin? Én magam palesztin vagyok". És igaza is van, palesztin IDCardja volt Izrael 1948as megalakulasaig.
Azert került szóba az interjúban, mert 1970 körül kezdték el először hasonló formában használni és érteni a palesztin definícióját, mint azt a népcsportot/nemzetet amelyik történetesen arab és elvesztette a 48as háborút.
Addig csupán helybeli arabokrol beszélhetünk. És a palesztin az beduin és zsidó is lehetett.
Szóval helytelen azt kérdezni, hogy "zsidó és PALESZTIN területekre, mert ARAB területről volt szó".
Izrael elfogadta ezt a határozatot. Haladéktalanul ráadásul, tökéletesen elégedett volt vele.
Az arabok voltak akik a 3 nem elve mentén elutasitották.
Megtámadták az éppen megalakult Izraelt, és.. Vesztettek. Aki szembeszallt Izraellel, az ki lett rakva. Aki pedig nem, az maradhatott. Ők az Izraeli arabok felmenoi.
Ennek nem az lesz a megoldása, hogy Izrael visszavesz, mert az arabok rontottak el.
Sokkal időszerűbb lenne inkább a palesztin menekültek feldolgozására fordítani az erőforrás okát, más országokban. Ez a háború ugyanis... Elbukott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!