"2[!!!] éves kor felett kötelező lesz a maszkviselés zárt térben mindenkinek, függetlenül attól hogy be vannak e oltva vagy sem". Mindez Washington-ban holnaptól kezdve. A nép a kisujját nyújtotta a demokratáknak és most az egész kar kell?
Íme Washington DC demokrata polgármesterének Muriel Bowser-nek az új agymenése amely indokoltságát a statisztikák egyáltalán nem támasztják alá:
Eközben pl. Texas-ban és Floridában az emberek már visszakapták az életüket, sehol nem kell már maszk és védettségi igazolást se kérnek sehol.
,,Magyarországon az első hullám jelentéktelen volt, a második és a harmadik hullámban a terjedés akkor kezdett lassulni, amikor kijárási korlátozásokat, szigorú maszkviselést vezettek be. Második hullám: szeptembertől megszaladnak az esetszámok, november közepén korlátozások, december közepén tetőzés. Harmadik hullám: február elejétől megszaladnak az esetszámok, március elején még durvább lezárás, április elején-közepén tetőzés."
Ez meg innentől wishful thinking. Az összefüggés minden csak nem bizonyítható. Ez ugyanaz mint amikor kitalálták hogy Belaruszban vagy éppen a svédeknél azért nincsenek hullahegyek mert az emberek maguktól hordanak maszkot. Mindent kitalálnak ahhoz hogy a narratíva működjön.
,,Miért vállalt be iszonyú népszerűtlen lépéseket (nem szereti a lakosság a kijárási korlátozást, sem a kötelező maszkviselést, ellenben szereti a mozit, az éttermet, az edzőtermet és esetenként a késő esti hazamenetelt), ha ezek nem gátolják a vírus terjedését? Ennyire idióta lenne? Én nem hinném."
Azért mert Orbán nem egy független állam vezetője, hanem azt csinálja amit mondanak. Szerintem magától be se zárt volna semmit. A zsidóimádadat sem népszerű a szavazói körében, de muszáj. Ha egy politikus népszerűtlen dolgot csinál, az azért van mert vagy felelős vagy muszáj neki mert megmondják.
,,A harmadik hullám csúcsán több, mint tízezer ember egyszerre feküdt coviddal kórházban, brutális egészségügyi kapacitást foglaltak le."
Persze mert fűt fát bevittek, semmilyen túlterhelés nem volt ez kamu. Kongott minden az ürsességtől. Mellesleg az államadósság a Bokros csomag előtti szinten van, ezt azzal összevetni hogy egy kis időre túlterhelődik az egészségügy nem reális. Mellesleg arról ment a sírás hónapokig hogy jajj mindjárt összeomlunk, felmondtak több mint ötezren és semmi nem történt. Az eljárásrend miatt feküdtek nem a vírus miatt.
[ma 13:45]: "Azért mert Orbán nem egy független állam vezetője, hanem azt csinálja amit mondanak."
- Magyarország független állam, nem kell konteózni.
"Persze mert fűt fát bevittek, semmilyen túlterhelés nem volt ez kamu."
- A covid-osztályon dolgozó rokonok és ismerősök nem ezt mesélték.
#14
És aki megbetegszik azoknak hány százaléka éli túl?
Ahogy látni lehet kevesebb mint 1.5%(!) halt meg eddig COVID-ban Floridában, vagyis a túlélési arány odaát 98.5%! Nem tűnik annyira veszélyesnek ez a vírus mint azt sokan állítják.
[ma 22:13]: A 1,5%-os halálozási arány iszonyúan magas egy olyan betegségnél, ami könnyen és gyorsan terjed. Ez elsőre talán meglepő lehet, hiszen a másfél olyan pici szám a százhoz képest, de bármily meglepő is, a másfél a jelen kontextusban egy nagy szám. Mondjuk egy tízmilliós népességre (Magyarország kb. ekkora) kivetítve, védekezés és oltások nélkül a koronavírus mondjuk 2-3 év alatt átmenne a lakosságon, és másfél százalékkal számolva meghalna benne 150e ember. Ez űberolna minden más halálokot, vagyis veszélyesebb lenne minden daganatnál, szívbetegségeknél, mindennél.
A vírus veszélyességét nem önmagában az határozza meg, hogy mekkora az általa okozott betegség halálozási rátája, hanem az is, hogy mennyire könnyű elkapni. Vannak olyan betegségek, amiknek 100% a halálozási rátájuk, mégsem különösebben veszélyesek, mert pokoli nehéz elkapni őket. Értendő: összezárnak egy beteggel, aki tuti, hogy meg fog halni (mert se gyógymód, se immunrendszer, ami megállítsa az állapotromlást), de ha két héten át vizespohárból iszod a taknyát (elnézést), akkor se fogsz megfertőződni.
Kicsit matekosan: két valószínűséget kell összeszorozni. Az egyik, hogy mennyire valószínű, hogy elkapod a vírust (ez a vírus fertőzőképességétől függ). A másik, hogy mennyire valószínű, hogy ha elkapod a vírust, akkor belehalsz (ez a vírus által okozott betegség halálozási rátájától függ).
A koronavírussal a fő probléma a fertőzőképesség. Nem a halálozási ráta. A halálozási ráta tök oké lenne, ha a vírus mondjuk csak annyira terjedne könnyen, mint az AIDS (akkor az egész világ tojna a koronavírusra). A gond az, hogy ha valaki elkapja a delta variánst, és él egy teljesen sztenderd életvitelt, akkor megfertőz öt másikat két hét alatt.
,,A 1,5%-os halálozási arány iszonyúan magas egy olyan betegségnél, ami könnyen és gyorsan terjed."
Ja az a 1,5% meg úgy jön ki hogy eleve a fertőzöttek nagyrészéről ki se derül hogy fertőzött, a hullák közé meg mindenkit odaszámolnak.
,,Ha csak 0,5%-kal számolunk, az is sok."
Lenne de nincs annyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!