Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Külföldön a szomszédos országo...

Külföldön a szomszédos országokban és Nyugaton miért drágulnak ingatlanok Csok és babaváró pedig nincs?

Figyelt kérdés
Állítólag támogatás nélkül nem szabadna drágulni

2021. júl. 8. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Mert a külföld egy gané.
2021. júl. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Eleve van drágulás a világban, és erre nálunk még rátesz egy lapáttal a csok és a többi.
2021. júl. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
A kormány pl. megtehetné, hogy mindenkinek a saját ingatlanja, amiben él, adómentes lenne, a további ingatlanok meg adóztatva lennének, hogy ne az legyen, hogy akinek sok pénze van, az felhajtja az árakat azzal, hogy felvásárolja az ingatlanokat, és így másoknak, akik az egyetlen sajátra hajtanak, csökkenjen az esélyük, hogy tudjanak venni.
2021. júl. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Nyugaton eleve nem voltak olcsók az ingatlanok. Erre jött rá a befektetők miatti drágulás és ezért több nagy város vezetése elkezdte keresni az okokat. Korlátozták a pár napos lakáskiadásokat (AirBnB), valahol bevezettek egy minimális lakáskiadási időlimitet.


Magyarországon is nagy szerepük volt a befektetőknek az árak növekedésében.

Egyrészt úgy spekuláltak, hogy a támogatások emelni fogják az árakat (bejött). Abból a tapasztalatból indultak ki, hogy minden támogatás növelőleg hat az árakra. Megfigyelhető volt a falusi CSOK-nál is, amint megjelent, az érintett falvakban nőni kezdtek a házak árai.

Másrészt sosem volt még ilyen könnyű akár rövid távú, 1-2 napos bérlőket találni (AirBnB, Booking, stb.). Eleve hatalmas üzlet a rövidtávú lakáskiadás (volt a járvány előttig).

Harmadrészt Magyarországon az első számú befektetési eszköz az ingatlan: 5 évig megtartod, utána még ha nem is adod ki, akkor is adómentesen dupláztad, vagy tripláztad a pénzedet), sokan más jövedelmező befektetési formákat eleve nem is ismernek (esetleg hallomásból).

Minél több lakást vásároltak fel befektetési céllal a befektetők, annál magasabbak lettek az árak, mert egyrészt ők még az elején nem alkudtak, hanem egymásra licitáltak, másrészt miattuk kisebb az ingatlankínálat, mint a kereslet, ez pedig törvényszerűen az árak emelkedéséhez vezet.

Lehet találni olyan statisztikákat, melyek szerint Magyarország EU első volt az ingatlanok árainak emelkedésében az elmúlt 6-7 évben (az is igaz, hogy elég mélyről indultak az árak a válság után).

2021. júl. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Nyugaton sokkal mobilabbak az emberek, nem ördögtől való, hogy munka miatt költözöl az ország egyik végéből a másikba akár.

2. A fizetések és a lakásárak/albérleti díjak között nincs ekkora szakadék, mint Magyarországon.

3. Drágulás mindenhol van, a fizetésekhez képesti mértéke nem mindegy.

4. Az sem mindegy, hogy csak egy réteg van-e másokhoz képest sokkal jobban támogatva vagy bárki. Nálunk kiemelték a családosokat, de köztük sem mindenkit egyformán, nem mindegy, hogy valaki elvált vagy özvegy kisgyerekes, a gyerekteleneknek, felújítóknak, társasházaknak volt lakáskassza, azokat kicsinálták, alternatívája nincs.

2021. júl. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bp-n az ingatlan vásárlók lassan 30%-a külföldi

Nekik még bőven olcsó ez is.


Gondolom Prágában is, vagy bárhol a közelben.

2021. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!