Az Amerikaiak miért járnak élen az atom alkalmazásában, a Németek meg atomellenesek ?
#10:
A Szénerőműnél CO2 - CO - pernye és minden ocsmányság termelődik melléktermékként / káros kibocsájtásként.
Az Atomnál az elhasznált fűtőelemen kívül Mi más káros lenne ?
Nem azt írtad, hogy a szénerőműnél tisztább az atom, hanem azt, hogy az atomnál tisztább, környezetkímélőbb energiaforrás nem létezik, ami úgy hülyeség ahogy van, de a késő esti fáradtságodra fogom, mert biztosan nem ezt akartad írni. A 4 lepontozó, aki szerint az atomerőmű a legtisztább, legkörnyezetkímélőbb energiaforrás, az meg annyit tud, hogy lepontozgat, de értelmes indokot nem tud írni, hogy miért lenne az atom a legkörnyezetbarátabb.
Nem mintha csodálkoznék, ez a gyk.
"z meg annyit tud, hogy lepontozgat, de értelmes indokot nem tud írni"
Mégis mit vársz? A politika kategórtiában lévő kérdésnél szeretnél elfogadható, tudományos választ?
A tudomány kategóriába volt már egy rakás ilyen kérdés, volt ahol 100+ részletes válasz született, forrással, indoklással.
Itt a politikában nem fogsz ilyen választ kapni és ez és a lepontozások is jól példázzák azt, hogy mekkora butaság populista politikai kérdést csinálni az energetikából..
Ha komoly válaszokat szeretnél akkor fáradj át a tudományokba és írj ki te is egy kérdést, vagy olvasd el a korábbi 150-et.
#13:
Kérhetek az Atomnál is jobb, tisztább barátságosabb energiaalternatívákat, a Tudomány kategóriából ?
Nincs általános "tiszta" energiaforrás, mindenféle energiatermelés a környezet megváltoztatásával jár, mindegyiknek megvan a maga kockázata.
Az energiatermelés szempontjából a "legtisztább" módszert csak a helyi környezeti adottságok függvényében lehet meghatározni. Ahol megvannak az adottságok, ott simán lehet a vízenergia használata sokkal jobb megoldás. Ahol olyanok az adottságok és hatékonyan kihasználható, ott a geotermikus energia is lehet tisztább.
Ahol meg semmi nincs csak a fosszilis energiahordozók ( mint pl nálunk ) ott... :)
És ez még csak egy általános szemlélet, mert e mellett figyelembe kell venni egy rakás költséget és tényezőt,mert a végső energiaár is lényeges szempont - bár ha van hajlandóság a lakosságban a felár megfizetésére akkor mindegy.
Azt is figyelembe kell venni, hogy pl nálunk az ország fele nem akar atomenergiát ( az indok kimerül valszeg a Csernobilnál ), de amikor tizenéve felvetették, hogy csinálnának Zemplénben egy tározós erőművete az Aranyos-patak völgyéből akkor az egész megye összezárt, hogy ez kizárt és mindenki elutasította. Na most ha a svájciak vagy osztrákok nemet mondtak volna anno a vízenergiára és nem építettek volna erőművet...
Odaát több kérdésnél is normálisan körve volt járva az energiatermelés témája, itt a politikában mindig csak fröcsögés van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!