Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyetértesz-e Orbán Viktor...

Egyetértesz-e Orbán Viktor EU-ra vonatkozó reformterveivel? (Részletek lent.)

Figyelt kérdés
[link]

2021. jún. 26. 14:21
A kérdező szavazást indított:
Igen, teljes mértékben.
Többnyire igen.
Részben.
Nem igazán.
Egyáltalán nem.
30 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

Azoknak akik lusták megnyitni:


A hirdetés szövege a rövidített változata annak, amit Orbán Viktor előadott:


1) „Robogunk egy birodalmi jellegű Európai Unió felé. Nemzetek Európája helyett egy olyan európai szuperállamot építenek Brüsszelben, amelyre senki nem adott felhatalmazást” – mondta Orbán Viktor, aki szerint ez a birodalomépítés szükségszerűen vezet a demokrácia hiányához. „Mi a demokráciák demokráciáját akarjuk, alapját az európai nemzetek adják. Mi, nemzeti alapon álló demokraták állunk szemben a birodalomépítőkkel” – jelentette ki.


2) Az EU-t a miniszterelnök szerint azok irányítják, akik az integrációt öncélnak tekintik, és felül akarnak írni minden hagyományos értéket. Ezért Orbán Viktor szerint az Európai Unió alapszerződéséből az „ever closer union” kifejezést az első adandó alkalommal törölni kell.


3) Az Európai Unió – folytatta Orbán Viktor – a hatalma tekintélyes szeletét kiszervezte a Soros-féle hálózatoknak és az amerikai demokrata érdekeknek.


Ennek szerinte három lépcsőfoka volt, az Európai Bizottságot politikai testületté alakították, az EU-tagországokról készített jogállami országjelentések elkészítését pedig kiszervezték civil szervezetekhez. Ezek Soros György hálózatához tartoznak. A harmadik lépcsőfok az, hogy az EU-tagországokat az ő véleményük alapján minősítik, ami visszaélés a hatalommal, azzal, amellyel az EU-tagországok ruházták fel az Európai Bizottságot.


4) Közös gazdasági siker nélkül az Európai Unió szét fog esni. Ha kiderül, hogy külön-külön gazdaságilag sikeresebbek lehetünk, akkor vége, ezért csak olyan politikát szabad támogatni, amely a közös gazdasági sikerre összpontosít. Ehelyett az Európai Unió a saját tagországaival harcol, és szétveri saját magát.


5) A veszélyes kihívások korszaka következik, amelyet a járványok és a népvándorlás fémjelez. A siker előfeltétele a demokrácia helyreállítása. Új intézményt kell létrehozni a tagországok alkotmánybíróságainak a bevonásával.


6) Az Európai Parlament zsákutcának bizonyult, csak ideológiai érdekeket képvisel, ezért jelentősen növelni kell a nemzeti parlamentek szerepét: az EP-be a nemzeti parlamenteknek kellene képviselőket küldeniük, és jogot kell adni, hogy az Európai Unió jogalkotási folyamatát megállíthassák, vagyis be kell vezetni a piros lapos eljárást.


7) Szerbiát fel kell venni az Európai Unióba. Ehhez Orbán Viktor szerint az EU-nak nagyobb érdeke fűződik, mint Szerbiának.

2021. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
62%
Aki nem ért vele egyet, az elmondaná miért? Mert oké, persze, fidesz, meg o1g, de ezzel most tényleg nem látom mi a probléma...
2021. jún. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 October15 ***** válasza:
13%
Nagyon durva fogalmi zavarok vannak benne. De igazából ez m1 is, ahogy az egész iromány is lényegtelen mivel masszívan ellenzéki pozícióban született amiből pedig következik, hogy megvalósítási kényszer nincs mögötte. Am nem, nem értek vele egyet, az EU alapvetően a TELJES integráció távlati céljával jött létre, akkor mégis miért dezintegrálnánk? :D
2021. jún. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
3: Ez nem egészen igaz, sosem volt lefektetve, pontosan hova akar eljutni az EU, a vélemények midig különböztek. Amikor a britek beléptek, az EU sokkal lazább szervezet volt, de ahogy egyre jobban szorult a hurok, inkább kiléptek. A dánok eleve úgy léptek be, hogy nekik nem kell eurót bevezetni, na most ez eleve jelzi, hogy nem akartak egy darab osztatlan szuperállamot.
2021. jún. 26. 14:41
 5/25 October15 ***** válasza:
14%
De ez konkrétan le van fektetve és egységes cél volt. :D Szerintem történelem témakörben nem akarsz velem vitatkozni ezzel a tudással... :D Az egyik lehetséges szakdolgozati témám az EU-s külkapcsolatok, lehet olvastam már pár szerződést... :D
2021. jún. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
57%

"Am nem, nem értek vele egyet, az EU alapvetően a TELJES integráció távlati céljával jött létre, akkor mégis miért dezintegrálnánk? :D"


Azért mert az integráció nem működőképes. Elméletben jól hangzik, gyakorlatban az arab nem fog svédül megtanulni, ha ott van mellette 50 másik és megcsinálják a minikalifátust az egyik negyedben.

2021. jún. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
64%

5


Mint ahogy egységes cél volt a kohéziós- és strukturális alapok célja, hogy az újonnan csatlakozó országokat közelítse az EU-s szinthez. -Ezt a görögök annyira szó szerint értelmezték, hogy csatlakozásuk után a közalkalmazotti béreket, nyugdíjakat gyorsan EU-s szintre hozták. Ennek meg is itták a levét.


Nálunk a baloldali kormányzatok alatt alig több, mint 10 %-os alapfelhasználással többségében nyugati cégeket bíztak meg. Jellemző, hogy még az útépítésekhez a zúzott követ is Ausztriából hozták.

2021. jún. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 October15 ***** válasza:
14%
Nem arról az integrációról beszélek. :D Az nyilván fszság. De az alapítóatyák nem is erre gondoltak. Én most az "Európai Egyesült Államok" féle integrációról beszélek. Aminek része am a diverzitás és a türténeti háttér tiszteletben tartása.
2021. jún. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
38%

Orbán először csináljon egy élhető országot magyarországból.

Ha európa középmezőnyében lennénk akkor azt mondanám hogy menjen okoskodni brüsszelbe és mutassa be a magyar eredményeket.

De amig a magyar bérek sereghajtók az euban addig van itthon is bőven tennivaló a lopáson kivül is.

2021. jún. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 October15 ***** válasza:
0%
7.: Ez már felhasználás kérdése nem? Az ötvenes évek végén hatvanas évek elején mégis mi belátásuk lehetett volna arról, hogy majd nálunk lesz egy Fletó? Am a görögöknél ennél picit több történt de most ez lényegtelen mert hát nem az alapító okányokból vagy az alapító atyák szándékából következett sem a Görög sem pedig a Magyar kérdés.
2021. jún. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!