Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet az, hogy Németorszá...

Hogy lehet az, hogy Németországnak alig voltak gyarmatai, és már a XX. Század elején lehagyta ipari termelésben Nagy-Britanniát, a 'fél világ urát'?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Úgy, hogy Németország lakossága a századfordulón kb. 60 millió volt, míg Nagy-Britanniáé csak 40 millió, és Nagy-Britannia csak másfélszer volt fejlettebb Németországnál, így kb. ugyanakkora volt a termelésük.


A gyarmatok nem sokat adtak hozzá Anglia jólétéhez a XX. század elejére (szemben a korábbi időkkel), legalább annyira vitték a pénzt, mint hozták. Bár a gyarmatbirodalmak a XX. század elején élték a fénykorukat, igazából ekkor már erősen kezdtek elavulni.

2010. aug. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%
Í
2010. aug. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Ne haragudj, véletlenül elküldtem a kezdő betűjét a mondandómnak.


Így van. A német egység létrejöttével az addig különálló és úgy is jelentős államok (pl. Poroszország) egy nagyon erős országot formáltak, ami lehetővé tette az ipari fejlődést. Az egység létrejöttét megelőzték katonai győzelmek is, pl III. Napóleon Franciaországának legyőzése. Ez is komoly nyereségeket jelentett (területek, hadisarc, stb.)


Ezek még századforduló előtti történések, de hozzájárultak az akkori eredményhez. Egyébként bár a gyarmatok szerzése egyre inkább elavulttá vált, mégis komoly szempont maradt még az első világháborúban is. Németország létrejöttére már a többiek (Anglia, Franciaország, Hollandia, Portugália, Spanyolország) már elfoglalgatták a jelentős területeket, de a németek is szerezgettek ezt-azt. Mint már írtam ,az első világháborúban számukra ez kifejezetten célkitűzés volt.

2010. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Célkitűzés volt, de mint kiderült, ez a célkitűzés félreértésen alapult.


1920 körül már gazdaságilag nem sok értéke volt a gyarmatoknak. Amikor pedig nyilvánvalóan ráfizetésessé váltak, gyorsan meg is szabadultak tőlük.

2010. aug. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Németország jóval később kezdett iparosodni, mint Nagy-Britannia. Az első ipari forradalom idején (18.század) a német területek ipara még sehol sem volt. Viszont a késői iparosításnak az volt a nagy előnye, hogy ők egyből a legmodernebb gyárakat tudták felhúzni, sok esetben a brit gyárakról másolva azokat. A németek a nagymértékű iparosításukkal a 19. sz. második felében pont a második ipari forradalomba csöppentek bele, ami kapóra jött nekik. Sokkal többet áldoztak fejlesztésekre, új technológiák kifejlesztésére, mint a britek, akik igencsak elaludtak akkoriban, talán a gyarmataikkal voltak elfoglalva. A német mérnökök (Benz, Diesel, Siemens), ontották az újabbnál újabb találmányokat, a német vegyipar uralta a világot. A második ipari forradalom átalakította a világgazdaságot, amelyből győztesen USA és Németország került ki, egyik se gyarmattartó ország :)
2010. aug. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
39%
Bocsi hogy nem a kérdésre válaszolok de ha a II. Vh ban a Németek nyertek volna vagy nem lett volna II vh akkor most Németország lenne az USA utáni nagyhatalom
2010. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!