Most, hogy a britek kiléptek az EU-ból, támogatnátok, hogy az EU új közös nyelve a latin legyen?
Próbáltál már tanulni latinul?
Egyértelműen nem.
Az EU-nak nincsen közös nyelve.
Az angolt a legkönnyebb tanulni és használni, ezért beszél a legtöbb ember a saját nyelve mellett még angolul is. Ha a németet vagy az olaszt lenne könnyebb tanulni, azt beszélné több ember akkor a britek is azt használták volna eddig. Attól hogy nincsenek benne az eu-ban nem változik meg az hogy a legtöbben ezen a nyelven tudnak egymással kommunikálni, az angol az egész világon a tudomány nyelve is és a kereskedelemé is.
5#
A német egyáltalán nem nehéz nyelv.Egyedül a névelők miatt tartják annak.
Viszont a nyelvtana sokkal logikusabb, könnyebben tanulható, mint az angol.Plusz a németben a kiejtés sem olyan borzalmas, mint az angolnál.
Az angolban semmi logika nincs, valakik pont ezért szeretik.
15:11: hogy én mennyi egyest kaptam annak idején németből a névelők miatt a szódolgozatokra!
Szerintem a német nehéz nyelv. A latin pedig még annál is nehezebb.
8#
Én meg épp ezért írtam, hogy nem a legkönnyebb.
Egyedül az USA és a Brit Birodalom miatt lett elterjedtebb.
Ha ezen az egykor működőképes latin nyelvű hagyományon alapszik, akkor igen:
Néhány matematikai/természettudományos mű latinul:
Newton:
Bolyai:
Euler:
Linné:
Még itt fel tudnám sorolni a magyar rendi országgyűlés vitáit is, amelyek szintén latinul folytak az 1840-es évek közepéig.
---
Ezeknek a könyveknek a szókincsét kellene feldolgozni, és létrehozni egy szótárat. Sajnos a legtöbb szótár csak az ókori latinból akar építkezni, így precíz kifejezések helyett nevetséges körülírásokat tartalmaznak a modern jelenségek leírására.
A frazeológiát kellene egységesíteni, ill. bizonyos hangsúlyjeleket (újra) bevezetni, ami nem csak a hangsúlyt hanem az adott szófajt is jelöli, tehát külön hangsúlyjelet az igéknek, a főneveknek, mellékneveknek, ragozhatatlan szavaknak, így meg lehetne szokni a fura latin mondatszerkesztést.
Izraelnek mérhetetlenül nehezebb dolga volt, amikor újra felélesztették a hébert, és sikerült nekik. A latinnál nem ezer éveket kell visszamenni, csak 150 évet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!