Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amennyiben Sztálingrádnál nem...

Amennyiben Sztálingrádnál nem fordul meg a hadihelyzet a nyugati szövetségesek partra szálltak volna '44-ben Normandiában?

Figyelt kérdés

Nem siették el az "urak" hiszen a segítség már jól jött volna '41-ben is és ismerve "Münchent" és a világháború előzményeit, kezdetét amely során a nyugat előbb kelet felé terelte Hitlert aztán árgus szemekkel leste, hogy ki-kit győz le aztán ő majd mint a nevető harmadik színre lép DE Sztálingrád közbeszólt...


Ekkor jöttek rá a nyugati "urak", hogy át kell írni a terveket...


Nagy nehezen, nyögvenyelősen partaszálltak, a többi ismert.


De vajon ha Hitler legyőzi a SZU-t a nyugati "urak" mihez kezdtek volna?


Hitler nyugat felé fordul, vagy megáll? A nyugat ha Hitler leáll ő is marad a se**én? Vagy nekitámad? A nyugat egyedül bírt volna Hitlerrel?


Ezek persze csak találgatások.


A Szovjetunió egyedül, tényleges segítség nélkül győzte le a náci fenevadat DE azért a fenti kérdések (találgatások) érdekesek lehetnek.


Mit csinált volna a Nyugat (és Hitler) ha a Szovjetunió Sztálingrádnál térdre kényszerül?


2021. jún. 8. 12:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Szerintem meg ennél a kérdésnél (illetve CSAK feltevésnél!) mutatkozott volna meg a nyugatiak aljassága mert szerintem a Szovjetunió térdre kényszerülése után a nyugat villámgyorsan kiegyezett volna Hitlerrel és felosztva a Szovjetuniót együtt uralkodtak volna a világon. Szerintem a nyugatnak ez lett volna a terve. Persze a kérdés itt is felmerül (tovább merül:-), hogy Hitler ebbe belement-e volna? Mert szerintem ő egy akkora szélhámos volt amilyet nem hordott a föld a hátán mert legelőször a munkások, a kommunisták kegyét kereste, aztán a monarchistákét, aztán a nyugatét a kommunisták ellen, aztán kiegyezett a kommunistákkal, és közben ő szerintem egyes egyedül csak azt akarta, hogy egyedül az övé legyen minden. Tehát a SZU térdre hullása után ideig-óráig működött volna a nyugattal az egyezség (felosztva egymás közt a SZU-t) de aztán csak nem tudott volna a se**én nyugton ülni és felrúgta volna azt az egyezséget is. És azért a nyugat egy az egy elleni küzdelemben "simán" veszített volna Hitler ellen...hiszen ő csak a SZU ellen nem bírt.


Persze ezek csak találgatások, teóriák. Mindenesetre szerintem a SZU eleste után kiegyezett volna Hitler és a nyugat aztán Hitler felrúgta volna a kiegyezést.


Ami még külön érdekesség, hogy II. "véreskezű" Miklós bukása után is szerette volna a nyugat és Németország felosztani egymás közt a SZU-t (intervenció, breszti béke, fehérek) illetve az is érdekes, hogy az első világháború legnagyobb vesztesei a kirobbantói voltak (császári Németország, O-M Monarchia, cári Oroszország...ez utóbbiak pénzelték Apis ezredeséket az Este elleni merényletre) míg a második világháború vesztesei megint csak azok voltak akik kirobbantották (náci Németország és csatlósai) illetve akik hagyták a dolgokat elfajulni, hagyták Hitlert megizmosodni. Elsősorban a brit birodalom. Ők is vesztettek )hiába nyertek) hiszen a hegemóniájuk és a gyarmatbirodalmuk fokozatosan leépült.


A második világháború nyertese (és átvitt értelemben az elsőé is hiszen a népek elégedetlenségét az első vh. nyomorúságai, nélkülözései korbácsolták fel) a kommunista eszme és a Szovjetunió.


És mindig úgy szokott lenni, hogy az igazság (a becsület, a tisztesség) győzedelmeskedik, a jó is és a rossz is elnyeri méltó jutalmát.


Visszatérve még egy mondattal a fenti kérdésre, konkrétan:


Szerintem nem szálltak volna partra a nyugatiak Normandiában. Megpróbáltak volna kiegyezni Hitlerrel a koncon (SZU) marakodva. '44-ben is csak azért szálltak partra mert látva a győzedelmes Vörös Hadsereg lendületét egyszerűen féltek, hogy nem áll meg Berlinnél...én személy szerint még New York bevételét sem láttam volna elképzelhetetlennek mert annyira száguldott a Vörös Hadsereg!

2021. jún. 8. 14:05
 12/16 anonim ***** válasza:
58%

11:

Ott bukik az elméleted, hogy Hitler 1940-ben Franciaország megszállása után felajánlotta az angoloknak a békét, ami gyakorlatilag a világ felosztását jelentette volna, de az angolok nagyon helyesen visszautasították.

2021. jún. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

11:


Igen. Kerülő úton ebben sántikált Hess is...


Ma sem értem, hogy az angolok miért nem mentek bele...


Valami olyasmi volt a náci felajánlás, hogy övék európa az angoloké meg a világ (a gyarmatbirodalom). Az angolok ki tudja '45-ben nem-e bánták, hogy '40-ben annyira kihúzták magukat és nemet mondtak...


Mindenesetre a világtörténelemben az angolok voltak mindig a "nagy játékosok" (csűrték-csavarták a dolgokat és a legkisebb ráfordítással a legjobban jöttek ki belőle) DE a második világháborúra ez nem áll. Azt eltaktikázták.


Kérdés persze, hogy ha Anglia rábólint az ajánlatra mit lép Sztálin? A SZU ugye kénytelen volt "megnemtámadásit" kötni, hogy megvédje illetve biztosítsa magát a náci fenevadtól hiszen rájött, hogy nem számíthat a nyugatra Hitler ellen. A SZU hiába ajánlotta fel a segítségét a burzsoá lengyelországnak, csehszlovákiának azok nem kértek a segítségből (a polákok még arra sem voltak hajlandók, hogy a szovjetek lengyel földre lépjenek...anélkül meg, hogy lehet rajtuk segíteni?!), szóval kényszerből a SZU megkötötte a békét Hitlerrel de ha a nyugat kibékül Hitlerrel mit léptek volna?


Szerintem semmit. A kommunizmus mindig a békét nézi elsőnek és a SZU-nak nem voltak területi igényei (megüzenték ezt Horthynak is mikor ő megtámadta a SZU-t) szóval...érdekes.


Lehet, hogy a végén kiderül, hogy a nyugat az egyedüli felelős a világégésért:-) Hiszen miért nem fogadta el Hitler feléje nyújtott kezét?!


Vagy Hitler azért békült volna, hogy EGYÜTT támadják meg a SZU-t?


Persze az is lehet, hogy Hitler már annyira messzire ment '40-ben, hogy a nyugat már nem állt le vele békülni.


Érdekes ez a második világháború. Lassan száz éve tört ki (bár még azért a 100 éves évforduló odébb van...szerintem akkor már mi sem leszünk) de még mindig van róla mondanivaló. Még mindig nem lett róla elmondva minden.


Az biztos, hogy Hitler egyedül csak a nyugat ellen lehetett volna nyerő tőle pedig egy az egy ellen erősebb volt a SZU de a nyugat és Hitler együtt lehet, hogy erősebb lett volna a SZU-nál...


A SZU és Hitler együtt pedig úgy elverte volna a nyugatot, hogy...:-))) Nagyon.

2021. jún. 8. 14:54
 14/16 anonim ***** válasza:

"SZU-nak nem voltak területi igényei"


Kelet-Lengyelország, a balti államok, Besszarábia, Karélia, Hanko-félsziget meg gondolom csak véletlen volt, ugye?

2021. jún. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

“A kommunizmus mindig a békét nézi elsőnek”

Olyan békedíjat érdemlő kutatásokkal, mint az atomprogram?

2021. jún. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha a Szovjetunió egyedül, tényleges segítség nélkül győzte le a náci fenevadat, hol és hogyan süllyedt el a Scharnhorst csatahajó és egyáltalán mit keresett ott, ahol volt?
2021. jún. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!