Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az antiszemitizmus pontosan...

Az antiszemitizmus pontosan miért súlyosan téves, hibás vagy bűnös gondolkodás?

Figyelt kérdés

Rengeteg területen előfordul a társadalom 10-20%-nál világszerte rejtélyes módon. Sok pogrom volt sajnos a történelemben is. A gyűlölet mértéke egyedülálló ebben az esetben globálisan a többi idegengyűlölethez képest. Pedig nem így kéne lennie, ahogy a németek esetében sincs, akik szintén elterjedtek és nagyon sikeresek, főleg hogy a zsidók messze a legsikeresebbek.

A zsidó nép sikeressége is egyedülálló, majdhogynem lehetetlen kategória. A Nobel-díjak egyharmada, a médiában, pénzügyi területeken, politikában, tudományban óriási a reprezentáltságuk, még a legkiválóbb népekéhez képest is sokszoros, noha az IQ-juk nem magasabb, képességeik nem jobbak, főleg ennyire nem. Tudjuk persze, hogy a sikeresség kapcsolatoktól, személyes lelkülettől, szorgalomtól is függ.

Az antiszemiták gyakran vádaskodnak azzal, hogy nem kimondottan pozitív folyamatokban is nagy (talán még nagyobb) a felülreprezentáltság. Kommunista rezsimekben a 20. században, vagy a mai liberális, a többségi társadalomra nézve nem túl kedvező áramlatokban, mint a gender, modern feminizmus vagy BLM.

Sokak szerint Izraelben csak pár százalék volt az arányuk 100-150 éve, de tömeges bevándorlással mára 7 millióan vannak ott, és a palesztinok nem elégedettek a körülményekkel szülőföldjükön. De például Irán sem, amelynek Izraellel ellentétben nincs atomfegyvere, mégis fél évszázada szankcióktól nyög.

Gyakran előfordulnak érdekes esetek is, pl. mikor Kertész Ákos alsóbbrendűnek nevezte a magyarokat, majd kivándorolt Kanadába, vagy amikor egy-egy vallási szervezet akarja megmondani, kiről állíthatunk szobrokat Magyarországon. Az antiszemitázás is gyakori, pedig az ország a legfiloszemitább Európában már 200 éve, legutóbb a magyar kormány állt ki legjobban Izrael mellett a mostani konfliktusban, de ez sem elég.



2021. máj. 27. 09:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

Igen, Kertész Ákoson annak idején én is felháborodtam. De a harmadik kétharmad után nagyon úgy tűnik, hogy legalább részben igaza volt.

Egy II. Világháború után ilyet kérdezni... Legalábbis súlyos tudatlanságra vagy cinizmusra vall.

2021. máj. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Ennyi erővel üldözhetnéd a keresztényeket is, mert a Nobel-díjasok többsége keresztény.
2021. máj. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%
Ügyes!
2021. máj. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
16%

"...mert a Nobel-díjasok többsége keresztény."


Nagy tévedés!

2021. máj. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
12%
Orbán Viktor gondolkodása a helyes!
2021. máj. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, érdekes. A pogromokat illetően tényleg rengeteg volt sajnos, múltkor 100 fölötti számot hallottam. Az országban is volt néhány a középkorban, párszor elűzték őket, legutóbb talán Buda visszafoglalásakor, 48-49-ben is állandó probléma volt az antiszemitizmus, a katonaságot is lekötötte a probléma, még 56-ban is előfordult pár eset (bár az ÁVO és a vezetés felülreprezentáltsága ezt szinte garantálta).
2021. máj. 27. 09:48
 7/16 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, azt meg kell értened, hogy már a kérdés megfogalmazódása is a fejedben antiszemita megnyilvánulás. Nem tudom érted-e a gondolat menetet.
2021. máj. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Értem, de miért téves?
2021. máj. 27. 10:22
 9/16 A kérdező kommentje:
Értem, de miért téves? Hol a hiba az antiszemiták gondolkodásában? Én is érzem, hogy van, de sok minden alátámasztja az ő érveiket is.
2021. máj. 27. 10:23
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazért amiért pld, a románok, a szlovákok vagy a szerbek antimagyarizmusa is súlyosan téves, hibás vagy bűnös gondolkodás.
2021. máj. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!