Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most milyen a helyzet jemenben?

Most milyen a helyzet jemenben?

Figyelt kérdés
Tudtommal polgárháború van. Ez még aktívan zajlik? Szeretnék fotózni kiutazni
2021. máj. 5. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Haboruba is kimehetsz fotozni, csak egy kicsit 'izgalmasabb'.
2021. máj. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hol van rendes háború? Afganisztán Szíria stb ezek már le vannak csengve nem?
2021. máj. 5. 13:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy polgárháború van, de leginkább nyomor meg éhinség.


Igazán nem tudom, hogy pl a természetet, műemlékeket akarod fotózni, vagy épp a nyomort, de nagy csaták szerintem nincsenek ugyanakkor nem is biztonságos.

2021. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2021. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg már 2011-től, gyakorlatilag ténylegesen 2015-től mostanáig aktív polgárháború van a térségben. Ha nem vagy valami hivatalos fotós egy TV-től vagy országos küldöttségtől természetesen külön meghatalmazással és engedéllyel, akkor nem fognak beengedni az országba, mert mind a szaúdi mint az ománi határ zárva van. Jemenből kivonult az összes nagykövet/konzul is, mert Sanaa különösen érintett a háborúban.

Arra viszont készülj fel, hogy ha valahogy sikerül is bejutnod az országba, ha történik veled valami, akkor elég magas az esélye, hogy nem fognak tudni neked segíteni, se a magyar konzul Szaúd-Arábiában, se másmilyen konzul vagy nagykövetség. Ha pedig ki is menekítenek, akkor mivel egyénileg utaztál be, a kimenekítés meg hazajutás minden költségét felszámlázzák neked, ami akár milliós összeg is lehet.


Afganisztán a világ első, Szíria a második legveszélyesebb országa a jelenlegi statisztikák szerint. Harmadik Dél-Szudán, negyedik pedig Jemen. Ha csak egy sima, hétköznapi fotós vagy, mindenféle mélyebb kapcsolatok nélkül, akkor már az is esélytelen, hogy bejuss az országba. Mellesleg az ilyen helyek az emberrablások meg szervkereskedelem fellegvárai, fehér külföldiként pedig potenciális céltábla leszel.

2021. máj. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jah, hát a konzul oldal is írta, hogy kampó Jemen most.. még kolera is felütötte a fejét. Fotózz inkább kacsákat a balcsin.
2021. máj. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hármas, nem feltétlenül a csatát akarom fotózni. Szimplán a háború súlytotta övezeteket, nyomort, lakosságot.
2021. máj. 5. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!