Szerintem nem valószínű. Anno Kelet-Európa is gazdaságilag omlott össze és ebből következett a demokratizáció, ezzeh képest Kína egész jól van gazdaságilag jelenelg.
2021. márc. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
3/16 A kérdező kommentje:
És a kínai állampolgárok sem kívánnak demokráciában élni?
2021. márc. 30. 21:22
4/16 anonim válasza:
Tekintve, hogy a történelem során soha sehol nem volt demokrácia, nem valószínű. Mondjuk így is a világ egyik legdemokratikusabb országa Kína, de ez nem az ő dicsőségük, hanem más (főleg európai) országok szégyene.
2021. márc. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
5/16 anonim válasza:
#3 A kínaiak inkább nem mondanak semmit, inkább élnek a mostaniban mint hogy alulról szagolják az ibolyát.
2021. márc. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
6/16 anonim válasza:
"És a kínai állampolgárok sem kívánnak demokráciában élni?"
Ezt tőlük kellene kérdezned!
2021. márc. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
7/16 anonim válasza:
30-50 év távlatában bármi IS elképzelhető. Az más kérdés, hogy a pártelit nem igazán akarna lemondani a hatalomról, s a "legvidámabb barakk" elvet elég jól átültették a gyakorlatba semlegesítve vele a belső feszültségek jelentős részét. Kína meg túl nagy ahhoz hogy külső nyomás alá lehessen helyezni a belső berendezkedését. A legvalószínűbb forgatókönyv hogy marad egyfajta központosított rendszer, de bizonyos elemekben demokratizálódnak, több választott képviselő, képviselet lesz egyes helyi, lokális, regionális szinteken. Nem figyelmen kívül hagyva azt sem, hogy a kínai kultúra eléggé eltér az európaitól, sokkal jobban érvényesíthető, kialakítható és fenntartható az autokratikus, tekintélyelvű "demokrácia" (ld. az orosz példát). Szingapúrban is tökéletesen működik.
2021. márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
8/16 anonim válasza:
Kína egy teljesen más világ. Ott évezredes hagyománya van a bürokratikus államszervezetnek, ami működteti most is az országot. Lényegében nem sok változott a császárkor óta. Lehet nem demokratikus, de az elvi alapja, hogy a vezetők a legalsó helyi hivatalnoki szintről indulva végiglépkedik a ranglétrát. Elvileg mindenki képességei szerint tud feljebb lépni, és a cél, hogy a legrátermettebb személy töltse be az adott pozíciót.
Micimackó alias Hszi Csin-ping jelenlegi de facto vezető is végiglépkedte a ranglétrát, mire fontos vezető pozíciókba került.
Nem azt mondom, hogy a rendszer jó vagy jobb, mint a nyugati demokrácia. De nem látok rá se komoly esélyt, se komolyabb okot, hogy miért változtatnának a jól bevált rendszerűkön, ahogyan a vezetőik kiválasztódnak.
2021. márc. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
9/16 anonim válasza:
Szerintem, nem.
A távol-keleti országok teljesen másként működnek, mint az európaiak.Teljesen más a felfogás.
Japánban is az amerikaiak kivonulása óta (1955) ugyanaz a párt van hatalmon.Persze, mindig megválasztják.
2021. márc. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
10/16 anonim válasza:
Ha az a fajta demokrácia, ami Nyugatról terjed, akkor jobban járnak ha bele sem kezdenek.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!