Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kárpátaljai magyarok, Ogyesszá...

Kárpátaljai magyarok, Ogyesszában ti szoktatok nyaralni (vagy a város tágabb környékén)? Ha nem, mennétek akár évente ha lehetőségetek lenne? Éri ott és a környéken atrocitás az utcán magyarul beszélőket?Jellemző délen az indokolatlan magyargyűlölet?

Figyelt kérdés

Főként emiatt kérdezem:


"Éri ott és a környéken atrocitás az utcán magyarul beszélőket?Jellemző délen az indokolatlan magyargyűlölet?"


De számomra ez is érdekes:


"Ha nem, mennétek akár évente ha lehetőségetek lenne?"


Van (nektek, vagy akár másoknak is) egy rendszeres (évente 3-4 hét) ogyesszai nyaralás olyan értékes/jó/örömteli, mintha Olaszországba, vagy Göröghonba utaznátok?



2021. márc. 23. 16:05
 1/7 A kérdező kommentje:

"Éri ott és a környéken atrocitás az utcán magyarul beszélőket?Jellemző délen az indokolatlan magyargyűlölet?"


"Van (nektek, vagy akár másoknak is) egy rendszeres (évente 3-4 hét) ogyesszai nyaralás olyan értékes/jó/örömteli, mintha Olaszországba, vagy Göröghonba utaznátok?"

2021. márc. 23. 16:10
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van nyaralónk. Senkit nem érdekel milyen nyelven beszélsz ha virítod a lóvét.
2021. márc. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ReGina... ***** válasza:
93%

Én itt élek, sosem voltam arra.

Egyáltalán nem voltam még nyaralni igazából sehol.

Akik elmennek oda, jobb anyagi helyzetben vannak, és valószínűleg tudnak ukránul.

Ismerőseim voltak ott,turistaként bántak velük, tehat jól.

Igen amúgy eléggé nagy távolság, és olyasmi mintha egy másik országba kerülnél.

De ez igaz arra is ha elhagyol egy-egy megyét, mindegyik más.

2021. márc. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ott Ogyesszában van nyaralótok?? (Vagy a város környékén?) Az nagyon szuper lehet!! :)


Regina hát ezt sajnálom. Én sem voltam még sok helyen, de ebben kicsit szerencsésebb vagyok nálad, vagy azoktól, akik szintén nem engedhetik meg, hogy néha elutazzanak valahova. Nem jó ez a túlságosan nagy mérték(ek)ben egyenlőtlen világ...


Akkor azt mondod sokaknak onnan (hiába nem lépnének át semmilyen határt) 3-4 hetes (vagy az elsőhöz hasonlóan: állandó-nyaralóingatlanos) rendszeres ogyesszai utazás is lenne olyan értékes/jó/örömteli, mintha Olaszországba látogatnának el?

2021. márc. 23. 16:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,kárpátaljai vagyok. Az évek során voltam sok helyen nyaralni, köztük Odesszában (így írják helyesen magyarul) is.

Egyszer voltam ott, de nekem nem érné meg újra oda utazni, a tengerpart koszos, az árak magasak illetve messze is van. Egyetértek az előttem szólóval, ha van pénzed kutyát nem érdekli, hogy épp milyen nyelven beszélsz.

Ezért én jobban járok azzal ha Horvátországba utazok el, anyagilag kb. ugyan annyira jövök ki.

2021. márc. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam mivel Ukrajna, Ogyessza (én így hallom régóta már) olcsó. Éppen ezért jobb (már ha jobb), mint az irreálisan megdrágult Horvátország...
2021. márc. 27. 14:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudom felfogni miért érdemes Kárpátaljáról inkább Horvátországba utazni. Munkács-Odessza vonattal most 249 UAH, szerintem Horvátországba még gyalog se lehet eljutni ennyiért.
2021. máj. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!