Az Egyesült Államok 100 milliárd dolláros atomfegyver-programot indítana. Mi a véleményed róla?
Kerestem a videot, ahol Obama beismeri, hogy Irán megszegi a szerződést, de már levették.
De Irán ÁLTALÁBAN sem tartja be a szerződéseket, lasd atomcsend, gondolom ezt te sem akarod tagadni.
A szerződés egyébként azért is rossz volt, mert ha Irán be is tartotta volna, a korlatozások a számára fokozatosan és AUTOMATIKUSAN elévültek volna 8 éven belül. Vagyis a szerződés értelmében két év múlva Iránnak legálisan lehetne atombombája.
"De Irán ÁLTALÁBAN sem tartja be a szerződéseket, lasd atomcsend"
Mikor szegte meg az atomcsend egyezményt?
Sok nálad a kavarodás.
Kevered az atomcsend egyezményt az atomsorompó egyezménnyel, szerintem utóbbira gondoltál.
A világűr békés célú felhasználását megint csak más egyezmények szabályozzák, amik nem tiltják a katonai kémműholdak fellövését. Irán ezzel nem sértette meg a nemzetközi jogot, csak a rivális nagyhatalmi érdekeket.
A vilagur bekes celu felhasznalasa nem tartalmazza katonai celu muholdak felloveset es uzemelteteset.
Es o hogyne, a dusitott uranium TOMEGES eloallitasa tudomanyos celu. Azok az irani dokumentumok, amiket Izrael adott at a Nemzetkozi Atomenergia Bizottsagnak nem eppen tudomanyos tervezeteket tartalmaznak.
Hulyenek nezitek a vilagot?.
"A vilagur bekes celu felhasznalasa nem tartalmazza katonai celu muholdak felloveset es uzemelteteset."
Ebben is valószínűleg tévedsz. A többi nagyhatalom is rengeteg katonai műholdat lő fel, amivel figyelik egymás tevékenységét. A tiltás arra vonatkozhat, hogy fegyvereket nem szabad felküldeni (pl. nukleáris fegyvereket, lézereket, ellenséges műholdakat megsemmísítő rakétákat stb.).
Az igaz, hogy gyanús, hogy miért kell Iránnak olyan sok centrifuga, uránkészlet, miért akar atomreaktorokat, amikor kőolajban, földgázban, napenergiában a világ egyik leggazdagabb országa. De hát ettől még nekik is joguk van a nukleáris technológiákhoz, ha azokat békés célra használják.
Egyébként a térség többi országa is követi Iránt a nukleáris fejlődésben. Az Egyesült Arab Emírségek négy, Szaúd-Arábia 16 nagy atomreaktor építéséről döntött, hivatalosan ezek is kizárólag békés célokat fognak szolgálni. Ezt alátámasztandó ezek az országok Izraellel ellentétben aláírták az atomsorompó egyezményt és együttműködnek a Nemzetközi Atomenergia Ügynökséggel, engedélyezik a szervezet számára az ellenőrzéseket a reaktoroknál.
"Az Egyesült Arab Emírségek négy, Szaúd-Arábia 16 nagy atomreaktor építéséről döntött, hivatalosan ezek is kizárólag békés célokat fognak szolgálni. "
Ez igaz. De mi koze ennek ahhoz, amit Iran csinal?
"A többi nagyhatalom is rengeteg katonai műholdat lő fel, amivel figyelik egymás tevékenységét"
Na igen, csakhogy ok fizettek annak alairta az atomsorompot. Nekik szabad. Es azoknak is, akik nem irtak ala.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!