Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az új neomarxista világ amely...

Az új neomarxista világ amely most bevezetésre kerül az alábbi jelszavakkal fog működni?

Figyelt kérdés

A Világgazdasági Fórum szerint a következőképpen kell átalakítani a világunkat:


- Nincs szabadság

- Nincs tulajdonjog semmi felett

- Nincs intim szféra


2021. jan. 31. 10:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

10


Ez a világelit terve. Tehát a pénz birtokában meg is tudják valósítani.


De mégis honnan ilyen mérgező ötlet, hogy az emberektől elvenni mindent? És akkor kié lesz az összes vagyon? Eltaláltad, azoké a tagoké akik jelenleg is ennek a neomarxista szervezetnek a tagjai. Már az ötletért máglyát érdemelnének.

2021. jan. 31. 16:27
 12/19 anonim ***** válasza:

"És akkor kié lesz az összes vagyon? Eltaláltad, azoké a tagoké akik jelenleg is ennek a neomarxista szervezetnek a tagjai."

Szóval szerinted az az elit terve, hogy mostantól ahelyett hogy övék lenne az összes pénz, az övék lesz az összes pénz?

2021. jan. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem kell aggódni. Ha úgy tűnik hogy ezek megvalósulni látszanak akkor elmegyek Brazíliába vagy Ausztráliába. Addig meg nem aggódok. Én is tudok erről de amíg vannak "alternatív utat követő országok" addig nem kell aggódni csak angolul megtanulni (az nekem megvan).
2021. jan. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Tessék Ausztrália:

[link]

"Orwellian great reset"


[link]

"dangerous marxist leaders destroy the capitalism"

2021. jan. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 hypno ***** válasza:
100%

#11


Egyfelől az a cikk 2016-os és nem tervekről van benne szó, hanem a jövő kilátásairől, illetve azt elemezték, hogy a jelenlegi trendek milyen irányba mutatnak.


Az a "nincs tulajdonjog semmi felett", inkább annyi, hogy minden termék szolgáltatás lesz. nyilván a "minden" erős túlzás.

De mond csak, hányan vannak az ismerőseid közül, akik nem vesznek autót, hanem lízingelik? Vagyis autójuk nincs, csak egy szolgáltatásuk. Ahol sokkal nagyobb hagyományai vannak a munkaerő mobilitásának, ott az emberek egész életükben bérlik a lakásukat. Nem valami meesterterv miatt, hanem mert számukra így praktikus.

2021. jan. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

15


Értem, de hogy minden szolgáltatás lesz? Szerintem ez őrültség, hiszen az ember pont arra törekszik, azért gürizik egy életen át, hogy legyen valami saját tulajdona, saját lakása öregségére, hogy ne váljon földönfutóvá ha már nem dolgozik és a gyerekei is örökölhessenek valamit.Vannak olyanok is akik egész életükön át albérleten élnek, de ez a kisebbség.


Nem tudom mióta ez a tendencia, mert nem az m!

2021. febr. 1. 12:25
 17/19 hypno ***** válasza:
100%

#16


Ezt Magyarországról elég nehéz elképzelni, mert a munkaerő mobilitása igen kicsi. A többség nem hajlandó költözni a munka után vándorolva.

Apró haláltraítélt tök falvakban képesek palotákat építeni, amikből soha az életben nem képesek kivenni a bele ölt pénzt és munkát, de ha már az övék, akkor le sem mondanak érte akkor sem, ha elvágják magukat egy csomó dologtól.


De mondok mást. Pár éve, még mindenki vásárolta a VHS kazettákat, bakelit lemezeket, később a CD-ket, DVD-ket.

Most a többség winchestereken tárolja ugyanezeket a tartalmakat. Hogy sajáton, vagy felhőben, az most mindegy. A birtokláson van a hangsúly.

Viszont egyre inkább terjed, hogy stream szolgáltatásra fizetünk elő, ahonnan bármikor bármilyen tartalom elérhető...de az soha nem lesz a miénk, csak élvezhetjük. Cserébe nem töltenek meg szekrényeket elavult adathordozók.


Nyilván lehetne sorolni, miként azt is, hogy mik azok a dolgok amik mindíg saját tulajdonúak lesznek.


De még egyszer mondom, abban a cikkben inkább arról van szó, hogy lényegesebb több dolgot fognak az emberek szolgáltatásként igénybe venni, mint megvásárolni.

A "MINDEN" szerintem erős túlzás. Így viszont ütősebb és figyelemfelhívóbb.

2021. febr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#17 jól mondja efelé megy a világ és habár nálunk ez az albérletben leélem az életem típus nem népszerű sok helyen nagyon is az
2021. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

18


Én külföldön élek és az emberek többsége itt jelzálogot fizet albérlet helyet, amennyiben anyagilag megengedheti ezt.


Csak az alacsony jövedelműek élnek albérleten, nyilván nekik gyakrabban is kell munkahelyet váltaniuk.

2021. febr. 1. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!