Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amerikában miért alakultak ki...

Amerikában miért alakultak ki ilyen "néger szektái" egyes vallásoknak?

Figyelt kérdés

Van pl. a "Black Hebrew Israelites", ezek négerek akik zsidóknak vallják magukat és azt mondják, hogy Ábrahám, Mózes stb. is Fekete-Afrikaiak voltak. Természetesen az igazi zsidók nem ismerik el őket zsidóknak.


Meg van a "Nation of Islam" ez kb. ugyanaz csak muszlimba (Mohamed fekete afrikai volt) meg valami ufókban is hisznek.



#néger #szekta #Black Hebrew Israelites #Nation of Islam
2021. jan. 21. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Jó kérdés, Magyarországon is vannak ilyenek. Cigány ördögűzős "mise":

https://www.youtube.com/watch?v=B-7c28b_gHA

2021. jan. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen furcsa a rasszizmus lehet olyan is, hogy a négerek képzelik magukat übermenschnek.
2021. jan. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A hülyeség bőrszíntől és vallástól független.

Azt hiszed, a fehér magyarok körében nem terjed ugyanilyen baromság?!

Miszerint Jézus szkíta herceg, vagy a Föld szívcsakrája Pilisben, a koronacsakrája meg Karancson van?!

https://www.youtube.com/watch?v=b7zOw2diQlg

2021. jan. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az USA-ban volt idő, mikor a négerek nem mehettek ugyanabba a templomba, mint a fehérek. Ezért ők is megcsinálták a maguk verzióját mindennek, ahova meg inkább a feketék járnak oda a mai napig is.


Az meg, hogy pl. Jézus fekete volt-e kutatják egy ideje. De azért mert pl. Európában mi fehérnek ábrázoljuk Jézust, pl Etiópiában már feketének évszázadok óta.

2021. jan. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

#5 "Csak-csak megérkezett egy a saját fajtáját ócsároló gyökér libsi, ki nem bírtad volna, mi? :D"

Nem a "fajtámat" ócsárlom, hanem arra világítottam rá, hogy a hülyeség búrszíntől független jelenség. Amennyiben ezzel nehéz szembenézned, és ezt el kellene hallgatni, akkor a te készülékedben van a hiba.


Egyébként Jézus nagyon nagy valószínűséggel valóban nem fehér volt Miért is lenne az?!

2021. jan. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Az, hogy "Jézus fekete volt-e kutatják egy ideje" hülyeség, nem folyik semmi komoly kutatás erről, miért lett volna fekete? Nem feketék éltek Izraelben az ie. 1. században, erről bőven elég forrás maradt fent.


Konkrétan olyan maradványok, amiről bizonyítani tudnánk, hogy Jézusé sosem fognak előkerülni, így aki akar az mindig hihet a konteókban, hogy odaszakadt etióp/kínai/germán/indián herceg volt, de a tudományos konszenzus az, (és a józan ész is azt diktálja,) hogy szemita volt, tehát leginkább a mai arabokra hasonlíthatott. Technikailag kaukázusi, de persze nem az a szőke kékszemű ábrázolás ami az európai kultúrkörben elterjedt.

2021. jan. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6


Mivel istent az ember teremtette a saját képére, minden kultúrában az ottani népessségre hasonlít isten, vagy az istenek.

2021. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez eddig OK, de én Jézusról mint történelmi személyről írtam. Nem akarom én elvitatni senkinek a jogát, hogy úgy ábrázolja, ahogy neki jól esik, de ha valaki olyat állít, hogy az ő ábrázolása "a helyes," és a többieké helytelen, akkor érdemes rámutatni, hogy objektív igazság ezzel kapcsolatban csak egy van: a történelmi. Annak a komoly kutatói között meg viszonylagos megegyezés van a kérdésben.
2021. jan. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8


Nem vitatkoztam veled, csak konyhanyelvre fordítottam amit írtál, meg amit a #4 hozzászóló írt.

2021. jan. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!