Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért pusztít a vírus legjobba...

Miért pusztít a vírus legjobban a legfejlettebb országokban?

Figyelt kérdés

Amerikában például a szigorú szabályozások ellenére eddig 377000 ember halt meg a vírusban. Nagy Britanniában a világ legszigorúbb korlátozásai vannak, mégis meghalt 79000 ember.


Ezzel szemben Pakisztánban összesen 10000 a halottak száma és pár nehéz hónapot leszámítva tavasszal, az élet megy tovább, ahogy eddig. Hasonló a helyzet Egyiptomban, ahol a nagy népsűrűség, szegénység és rossz higénia ellenére is csak 8000 halott van, pedig kijárási korlátozásról nem is nagyon tudok (annyi volt, hogy betiltották az újévi ünnepségeket).



2021. jan. 9. 00:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
70%

Mert a COVID csak hiszti.


Ha mindekit, akinek valaha volt herpesze vagy pozitív tesztje herpeszre herpesz halottnak írnék függetlenül attól, hogy a herpesz hozzájárult volna a halálukhoz, és a herpeszt átkeresztelném cár vírusra, és mindenkit erőszakkal bezárnék, a médiából csak a halálos cár vírus folyna, a világot letesztelném 100x cár vírusra, és naponta mondanám, hogy újabb 5000 cár vírusos van, el tudnám érni ugyanezt a hisztit.

2021. jan. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%

"Amerikában például a szigorú szabályozások ellenére eddig 377000 ember halt meg a vírusban"


Csak mellékesen megjegyzem, az USÁ-ban élnek 330 millióan.

Ha az arányokat nézed, akkor pontosan ott van a halálozási arány náluk mint nálunk lakossághoz viszonyítva.


Másrészt milyen szigorú szabályozások, kint tüntetnek az utcán mindenért is 1 éve.

2021. jan. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Nagy Britanniában a világ legszigorúbb korlátozásai vannak, mégis meghalt 79000 ember."


Kezdjük ott, hogy azért van szigorú szabályozás, mert sokan halnak meg, nem fordítva.


Másrészt arányokat nézve itt is hasnoló a halálozási arány a teljes lakosságot nézve. 0,01%-al magasabb mint az USÁ-ban vagy nálunk.

2021. jan. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg a fejletlen országokban se nem tesztelnek, se nem vizsgálnak. És amúgy is 15-20 évvel rövidebb a várható élettartam. Elvisz valami betegség mielőtt megkapnád a Covid-ot.
2021. jan. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
51%

A fejletlen országban általában nagyobb hatalma van a politikusok kezében, ezért sokkal keményebb intézkedéseket is hozhatnak, ami természetesen visszaszoríthatja a járványt, de a korrupció és az elégtelen vidéki ellátás miatt sokkal tartósabb maradhat, és persze az se mellékes, hogy ha már amúgy is erőből vezetik az országukat, nem igen kell tartaniuk a népharagtól.


A fejlett országokban viszont pont fordított a helyzet; a politikusok még ilyen vészhelyzetben sem akarnak nagyon tovább látni a következő választásokig, ezért -ha nincs nagy pénztartalékuk- az ember élet és a gazdasági visszaesés között kell egyensúlyozniuk, ha népszerűek akarnak maradni. Cserébe viszont ha a társadalmi összetartás elég erős, akkor a szabadságjogok közepes korlátozása mellett is kezelhető maradhat a járvány.

2021. jan. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"ezért sokkal keményebb intézkedéseket is hozhatnak":


A legkeményebb intézkedések eddig az olaszoknál/spanyoloknál, illetve a briteknél voltak, nem a fejlődő országokban, leszámítva a távolkeleti diktatúrákat, ahol viszont lezárás helyett a nagy testvér módszereit alkalmazzák, így az életükre nem gyakorol komoly hatást.

2021. jan. 9. 17:45
 17/21 anonim ***** válasza:
67%

#16


Az európai intézkedések sehol sincsenek a kínaitól vagy az indiaitól. Előbbi az évek alatt kiépített megfigyelő-államigazgatás révén zéró magánéletet biztosít, és a legkisebb kihágásért is durva büntetéssel járó pontrendszerrel a háta mögött bármit megtehet, köztük egész városok, benne több millió ember bezárását. Utóbbinak pedig semmiféle eszköze és pénze sem volt (egyes szakértők még azt is ajánlották, hogy hagyja tombolni a járványt), így egyszerűen megtiltotta a tömegközlekedést, ami a helyi viszonyok és távolságok miatt több millió ember életét nehezítette meg.

2021. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A fejlett országokban több a nagyváros, nagyobb a népsűrűség.

Még nagyobbak az arcok is, év két emberöltő óta nem volt nagy baj.

Nehezen látják be, hogy a King of Körút sokmindenre elég, de ehhez nagyon kevés

2021. febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

17: Indiában csak annyi történt, hogy pár hétre lezártak mindent. Azóta viszont felismerték, hogy mivel kevesebb pénzük van és nem tud mindenki home office -ba menni, az emberek való élete fontosabb, mint felülni a legújabb vaklármára.


Kínábaval kapcsolatban igazad van, ők a biztonságot választották a szabadság helyett. Nekünk európaiak viszont így nem jár se szabadság, se biztonság és a vírusok miatti halálozást is csak elodázzuk két évvel.


18: Ez ma már nem igaz. A fejlődő országok tele vannak olyan városokkal, ahol egy kis területen zsúfolódik össze egy Magyarországnyi ember. Emellett a nagyobb fejlett országbeli nagyvárosokban az emberek többsége kertvárosban él a saját házaban, ahonnan home office -ból dolgozik, nem zsúfolt toronyházakban. Ha nálunk olyan nyitás lenne, mint Kairóban, közel sem okozna akkora problémát, még is a Kairóiak már szinte nem is tudnak a vírusról.

2021. febr. 18. 15:08
 20/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez egy NAGYON JÓ KÉRDÉS, és remélem, ki fog derülni valamikor, hogy mi rá a válasz.

Sok olyat leírtak a válaszok között, ami igaz lehet, talán ezek együttesen felelősek a helyzetért, de egy biztos: valóban sokkal rosszabb a helyzet a fejlett országokban, sőt, nagyjából az is igaz, hogy minél fejlettebbek, annál rosszabb!

Mintha az elkényelmesedett, a természettől eltávolodott nyugati polgárokat sújtaná leginkább. És minél liberálisabb egy ország, annál inkább fertőz náluk a vírus. Utóbbi valószínűleg azért van, mert annyira liberálisak ezek az emberek, hogy nem hajlandók a szabályokat betartani. Illetve, minél individualistább egy társadalom, annál önzőbbek a benne élők, annál kevésbé hajlandók másokra tekintettel lenni, vagyis megint csak nem tartják be a szabályokat.

Valószínűleg az immunrendszerünk is ellustult kicsit, mert "burokban élünk", a jó higiénés viszonyok miatt nem találkozunk annyi kórokozóval.

Illetve, az egészségügyi ellátáshoz nem is olyan könnyű hozzáférni nyugaton, akinek van ott dolgozó ismerőse, hallhatta már, mennyire nem egyszerű, és sok esetben fizetni is kell érte.

Továbbá, noha itthon is sokan vannak, akik úgy érzik, betegen is dolgozniuk kell, mert nem tehetik meg, hogy otthon maradjanak, mennyivel inkább így van ez nyugaton, a kapitalizmus bölcsőjében!

Remélem, az orvoskutatók mellett a társadalomtudósokat is elgondolkoztatta már ez a kérdés, és valamikor megkapjuk rá a választ.

2021. febr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!