Amerika elveszett?
A szisztematikus agysorvasztás aminek az amerikai nép ki volt téve meghozta az eredményeit?
A Capitolium elleni támadás az amerikai demokrácia hanyatlásának kezdete?
Amerikában mi sem könnyebb mint egy polgárháború összehozása, figyelembe véve, hogy mindenkinek van saját fegyverraktára.
A libsik is ezt mondják mindig, amikor egy újabb választáson perecelnek, aztán mégis újra felkel a nap.
Én a széteső EU miatt aggódnék inkább.
Ha kicsit megkésve, de beérett az a mérgezett gyümölcs, amelynek bomlasztó magvait még a 70-es években a szovjet KGB ültette el, hogy a nyugati demokráciákat belülről pusztítsa el. Az USA-ban egy marxista puccs történt, amit a választások szemérmetlen elcsalásával szerveztek meg. Onnantól kezdve hogy egy szövetségi választás megszervezése, lebonyolítása, de még a szavazócédulák nyomtatása is a helyi és privát kezekbe került, végbe lehetett vinni egy olyan csalássorozatot, aminek a töredékéért illegitimnek nyilvánítanának bármilyen másik választást.
Trump akkor vesztette el a csatát, amikor nem állított éjjel-nappali szövetségi őrséget minden szavazókörlethez, nem központilag, névre szólóan lettek a szavazólapok kipostázva, a választási szoftvert nem a kormányzat felügyelte. Ő arra hazardírozott, hogy majd a csalások miatt érvénytelen lesz a választás, csak arra nem számított, hogy az ezt kimondani hivatott bírók, már az ellenség sorait gyarapítják. Ha meggátolták volna a csalásokat, akkor nem kellett volna a bolsi bírókra hagyatkozni, sakk-matt. Az USA-ban sem mindenki agymosott, ezért aztán van egy kis hercehurca, de majd lecsillapodnak, mert a hatalmi szervek tenni fogják a dolgukat, mert az államaparátus így működik.
#5: (nem én írtam #4-et, de:) Azért az a nem elfogadó másik oldal, amiről beszélsz, az elég vékony, nem a fél ország. A republikánus politikusok és szavazók túlnyomó többsége elfogadja a választási eredményt.
Bizonyára mindig van egy szűk keménymagja a vesztes oldalnak, amelyik szívesen lázadna, most ez, mivel az elnök is hergeli őket, a szokásosnál kicsit nagyobb, de még így is töredéknyi. A tegnapi zavargást visszaszorító rendőrök között is biztosan volt republikánus szavazó, valószínűleg több is, mégis tették a dolgukat. A republikánus párt több képviselője és szenátora éppen a mostani események hatására hátrál ki Trump mögül ("ami sok, az sok", mondják).
Az amerikai demokrácia egyik alapelve a hatalom békés átadása. Trump ezt az elvet sérti meg két hónapja folyamatosan. Tegnap mindez már a Kapitólium elleni támadásba torkollott, ami fordulópontnak tűnik. Innentől tényleg csak a szélsőségesei maradnak, de ez nem a másik oldal, nem a fél ország, nem a republikánus szavazóbázis, csak egy maroknyi holdkóros.
6
De akkor kit tettek meg elnöknek az oroszok? Trumpot vagy Bident? Ezt el kellene dönteni mert 4 éve is ez ment, hogy Trumpot Putin segítette!
Senkit sem tettek meg elnöknek az oroszok az USA-ban, sem idén, sem négy évvel ezelőtt.
Az amerikai demokrácia válságban van. A két oldal ellenségnek tekinti egymást, de érdemes megnézni a közéletet is: politikai véleményért hurcolnak meg embereket, tömeges támadás irányul emberek egzisztenciájának tönkretételéért (mert egyszer olyat mondott, ami bizonyos embereknek nem tetszett), a BLM nevében legitimálták a fosztogatásokat, és most már militáns módon avatkoznak be a választásokba is.
Nehéz meglátni az ebből visszavezető utat. Az indulatok egyre hevesebbek, a határok egyre kitolódnak, a politizálás egyre inkább érzelmi és - ami még rosszabb - identitásalapra kerül át.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!