Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a látásmódom...

Mi a véleményetek a látásmódomról?

Figyelt kérdés

Szlovákiai magyarként úgy gondolom hogy itt a Felvidéken az emberek antiszemiták, képmutatóak. Eljátszák hogy ilyen szegény kisebbség, olyan kiszolgáltatott magyarság, csak azt nem veszik észre hogy ugyanolyan undorítóak mint a nacionalista szlovákok.


Azt mondják évről évre hogy őket csak magyar politikusok tudják képviselni.

Mi ez ha nem sovinizmus? Miért nem képviselheti őket olyan ember akinek szlovák az anyanyelve? Ők is megbélyegzik a szlovákokat a nyelvük miatt. Ez szerintem undorító, és ezért nem megy a felvidéki magyarság semmire.

Amúgy az én anyanyelvem is magyar, nem beszélek szlovakul.


2020. dec. 18. 12:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Amúgy szerintem te nagyon nem vagy tisztában azzal hogy ki magyar és ki nem."


Anyai nagyanyám felvidéki asszonyság volt, egyik nagybátyám Losonc megbecsült polgárának mondhatta magát, unokatestvéreim most is ottani értelmiségiek (tanár, orvos). Jó magyarok.

Nekem ne mutasd be az ottani viszonyokat!

2020. dec. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
az magyar aki annak vallja magát
2020. dec. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Szerintem meg az magyar aki úgy él mint a magyar. És hogy ez mit jelent?


Úgy él, ahogy azt a nagy magyar költők szellemisége elvárja, pl. Ady, József Attila, Radnóti Miklós, Hamvas Béla, Karinthy stb. Ők nem nyalták senki seggét, mikor olvassa az ember őket, úgy érzi hogy nekik volt erkölcsi érzékük a világhoz.

Nem a Kárpátiás pólótól lesz valaki magyar.

2020. dec. 18. 16:19
 14/17 anonim ***** válasza:

Az eddig olvasottak alapján kérdés, hogy nem trollkodás-e az egész felvázolt történet.


Amennyiben igaz, akkor súlyos nemzeti indentitás zavara van a kérdezőnek.


Nem vallja magyarnak magát, miközben magyarul beszél, szlovákul meg nem beszél, de szerinte a szlovákok jobban tudnák képviselni az érdekeit, mint az ott (Felvidéken) élő magyarok.

Egyáltalán, honnan tudja, hogy mi zajlik a szlovák politikában, ha nem beszél szlovákul?

Milyen érdekképviseletet vár egy szlováktól, akinek nem érti a nyelvét, aki kb ezt úgy értelmezi, hogy nem volt hajlandó megtanulni az ország nyelvét, ahol él?

2020. dec. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom hogy a szlovákok jobban tudnának képviselni, csak azt hogy ők is tudnának annyira, mint egy magyar.


Vannak magyar nyelvű Szlovákiai orgánumok ahonnan tudom mi zajlik a politikában.


Az érdek-képviselet nem nyelvtől függ hanem erkölcsi érzéktől, de ezt már elmondtam

2020. dec. 18. 16:34
 16/17 anonim ***** válasza:

"Úgy él, ahogy azt a nagy magyar költők szellemisége elvárja, pl. Ady, József Attila, Radnóti Miklós, Hamvas Béla, Karinthy stb. Ők nem nyalták senki seggét, mikor olvassa az ember őket, úgy érzi hogy nekik volt erkölcsi érzékük a világhoz"


Újabb világnézeti gyöngyszem :-)

A felsoroltak munkásságát nem kritizálva, mert azok valóban a magyar kultúrtörténet értékes részei, de az erkölcsi értékeiket mégsem a verseiken keresztül kellene megítélni, hanem inkább abból, hogy milyenek voltak a való életben.

Ady a feljegyzések szerint kimondottan arrogáns, sokszor kötekedő alak volt, a versei valóban szépek, de a mögöttük megbúvó valóság messze van az erkölcsösségtől, Brüll Adél (Léda) férjes asszony volt, kapcsolatukat botrányok sorozata kísérte, és a szakítás sem volt erkölcsös, sőt...

Ezzel együtt Ady a legnagyobb költőnk egyike, de nem az erkölcsi tették azzá

2020. dec. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, talán magyar állampolgár vagy, de a magyar nemzetnek nem vagy része.
2020. dec. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!