Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a látásmódom...

Mi a véleményetek a látásmódomról?

Figyelt kérdés

Szlovákiai magyarként úgy gondolom hogy itt a Felvidéken az emberek antiszemiták, képmutatóak. Eljátszák hogy ilyen szegény kisebbség, olyan kiszolgáltatott magyarság, csak azt nem veszik észre hogy ugyanolyan undorítóak mint a nacionalista szlovákok.


Azt mondják évről évre hogy őket csak magyar politikusok tudják képviselni.

Mi ez ha nem sovinizmus? Miért nem képviselheti őket olyan ember akinek szlovák az anyanyelve? Ők is megbélyegzik a szlovákokat a nyelvük miatt. Ez szerintem undorító, és ezért nem megy a felvidéki magyarság semmire.

Amúgy az én anyanyelvem is magyar, nem beszélek szlovakul.


2020. dec. 18. 12:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Egy dolgot ne felejts el ... az a fold 1000 eve Magyarorszag es csak 100 eve Szlovak terulet. Ezer eves osok fekszenek abban a foldben, az osszes muemlek ami ma szlovak, valojaban magyar nemesek varai es kastelyai voltak.
2020. dec. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

tehát, te elhiszed azt, hogy felvidéki magyarként, aki szlovákul sem tud, egy szlovák képviseli majd az érdekeidet, szemben azokkal, akik beszélnek szlovákul, de az ottani magyarság érdekiért is akarnak politizálni?

Politizálni persze lehet jól, és rosszul, de ha ők nem lennének ott, és nem képviselnék a te érdekeidet is, akkor most valószínűleg nem írhattad volna, hogy nem beszélsz szlovákul... magyarul nem beszélnél.


Vélemény?

Cinizmus

2020. dec. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én csak azt mondom hogy nem a nyelv határozza meg azt hogy milyen emberek vagyunk.
2020. dec. 18. 12:57
 4/17 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező!

Te melyik magyar párttal tudsz azonosulni?- azért érdekel, mert akkor el tudom mondani, meg tudom úgy fogalmazni a véleményemet ami neked PC legyen.

(FIDESZ, Momentum, DK, Mi Hazánk, LMP, MSZP, PM, Jobbik, MKKP)

2020. dec. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mióta sovinizmus az, hogy magyar embert magyar politikus képvisel a legjobban? Magyar politikus jobban átérzi milyen kisebbséginek lenni. Jobban tudja mik az ottani magyarság érdekei. így van ez a romáknál is. A szlávoknál is. Nem értem mért kell megosztani egymást.
2020. dec. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hát én meg úgy látom hogy ha egy szlovák ember utána néz hogy mik a magyarságnak a problémái, akkor ő is tud ellene tenni. Nem hiszem hogy az erkölcs meg a jog az nyelvhez van kötve, a lelkiismeret az univerzális, minden emberben egyenlő, függetlenül nyelvből, etnikumtól vagy vallástól.

Alpjában rossz az egész feltevés hogy magyart csak a magyar tud a legjobban képviselni. A megoldandó problémáknak nincs nyelve.


Amúgy régebben a Momentum volt volt az amelyikkel szimpatizáltam, de belőlük is kiábrándultam szóval egyik sem.

2020. dec. 18. 14:38
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
szerintem a kérdező tót imposztor
2020. dec. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Csak szeretem az igazságosságot. Mondjuk adott egy szlovák képviselő, aki segíteni akar a magyaroknak is mert sok a jogtalanság, erre a magyarok verik a mellüket hogy minket csak magyar képviselhet. Szerinted ez szlovák szemszöggel nézve nem diszkrimináció?
2020. dec. 18. 14:45
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező!

Úgy vagy te magyar, mint ahogyan én maszáj, vagy busman.

2020. dec. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Amúgy én sem tartom magam annak, de szlováknak sem. Maradjunk annyiban hogy felvidéki vagyok.


Amúgy szerintem te nagyon nem vagy tisztában azzal hogy ki magyar és ki nem.

2020. dec. 18. 15:28
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!