Összességét tekintve kik voltak amerikában a rasszista elnökök?
Kb. mindegyik. A polgárháborúig javarészük rabszolgatartó volt.
A polgárjogi mozgalom 1968-as lezárulásáig gyakorlatilag egyikük sem szentelt elegendő figyelmet annak, hogy a feketék másodrangú állampolgárok.
Szóval a kérdés az, hogy innentől (Johnsontól) kezdve melyikük volt nyíltan rasszista és melyikük kevésbé, hiszen a mai napig messze vannak még az esélyegyenlőségtől a feketék.
Hát az USA-ban elég hosszú történelme van a rasszizmusnak szóval lehetne sorolni néhányat.
De a legrosszabbak:
Andrew Johnson (17. elnök)
Ő Lincoln után lett elnök és a polgárháborút követően amnesztiát adott az összes konföderációs tisztnek és támogatónak (igaz, a legnevesebbeknek csak néhány év múlva) és visszaadta a korábbi rabszolgatartóknak földjeit (persze rabszolgák nélkül).
Megpróbálta megvétóznia törvény előtti egyenlőséget (1866-os polgárjogi törvény), és a kongresszusnak kellett semlegesítenie a vétóját (kétharmados többséggel).
Ellenezte az amerikai alkotmány 14. és 15. változtatását, amik meghatározták, hogy semmilyen amerikai állampolgárnak ne lehessen elvenni a "életét, szabadságát és tulajdonát" törvényen kívül, valamint hogy nem lehet senkit hátrányosan megkülönböztetni rassz alapján és az alapján, hogy rabszolga volt-e.
Ő volt az első elnök, akit a kongresszus megpróbált eltávolítani, de a szenátus egy szavazaton múló döntésével megtartotta.
Van itt egy másik Andrew is
Andrew Jackson (7. elnök)
Nagyon erősen rabszolgatartás párti volt, és megtiltotta, hogy a kongresszus rabszolgatartás-ellenes döntést hozzon.
Elrendelte, hogy 46000 amerikai őslakosnak elvegyék a földjét délkeleten (későbbi konföderációs államok), és áttelepítsék őket olyan helyre, ami nem kell az államnak a Mississippin túlra, ezt nevezték a Trail of Tears-nek (Könnyek Ösvénye), ugyanis nemcsak hogy elvették tőlük az otthonukat, de az áttelepítés során ezrek vesztették életüket éhezésben és betegségben. Az egészet azért, hogy több rabszolgát hozhassanak be a területre (mezőgazdasági munkára).
Ott volt még Ronald Reagan is (40. elnök)
Előszeretettel alkalmazta Nixon déli stratégiáját, aminek keretein belül fedett rasszizmussal próbáltak (sikeresen) rasszista szavazókat szerezni a délen a afroamerikaiak elleni gyűlöletet gerjesztve és arra építve.
Elnöksége alatt több millióval növekedett a szegények száma az USA-abn, akik között aránytalanul sok színes bőrű volt.
Erősen ellenezte és megpróbálta hátráltatni a fekete egyenlőségi polgárjogi mozgalmakat.
Elnöksége alatt a CIA hatalmas mennyiségű crack kokaint csempészett az országba, hogy eladja a lakosságnak (ami okozta a 80-as években a crack epidemic-nek nevezett droghasználati válságot), azért hogy a szerzett pénzből Nicaraguai terroristákat pénzeljenek (azért mert Nicaragua nem ugrott az USA minden parancsára). Ezek a drogok elsősorban az amerikai szegények körében terjedtek el, akik között aránytalanul sok volt a fekete, és amikor ez kiderült Reagan elrendelte a droghasználók tömeges börtönbezárását (War on Drugs).
James Monroe (5. elnök)
Szerinte az afrikaiak mind barbárok voltak, akik jobban jártak volna amerikai gyarmatként, így hát ő kezdeményezte Afrikában amerikai gyarmat létesítését magáncég által, amit Libériának neveztek el (ma már független). Erre a gyarmatra nagy számú afroamerikai személyt kitelepítettek, mert Monroe nem szerette, ha nem hófehér az ország.
Továbbá vele kezdődött az USa beavatkozása Latin-Amerika ügyeibe és a több tucat puccs és terroristapénzelés a CIA által ami ezzel jött.
Thomas Jefferson (3. elnök)
A feketékről való véleményének alapját az az eszem képezte, hogy a feketék alapvetően alsóbbrendűek. Írásai próbálták elfogadtatni a lakossággal, hogy a rabszolgatartás helyénvaló. Szerinte az amerikaiak és európaiak 'civilizálták' a feketéket. Ő tette lehetővé a rabszolga-kereskedelemt is Amerikában, aminek következtében elkezdték "tenyészteni" a rabszolgákat (voltak olyan női rabszolgák, akiket csak azért tartottak, hogy gyerekeket szüljenek 13 éves koruktól, amíg bele nem halnak. Gyakori volt az elrendelt nemi erőszak rabszolgák között sőt még az is, hogy a rabszolgatartó erőszakolta meg a rabszolgáját. És természetesen Jeffersonnak is volt elég ültetvénye és rabszolgája, hogy ez neki legyen profitáló.
Thomas Wilson (28. elnök)
Ő volt felelős az állami alkalmazottak szegregációjáért, kirúgatta az összes fekete állami alkalmazottat, akik valahogy mégis megmaradtak el voltak választva a fehér munkatársaktól, külön volt fekete mosdó, étkező stb.
Büszkén dicsérte a Ku Klux Klánt (a másodikat) és támogatta a lincseléseik, tömeggyilkosságaik és a fekete boltosok kifosztását.
Az ő elnöksége alatt szállta meg az USA Haitit, mert szerintük a közhangulat sértette az amerikai vállalatokat (mint a Haitii Amerikai Cukorvállalatot). Ez a megszállás 20 éven át tartott.
Továbbá az első világháborút követően a versailles-i béké során ő akadályozta meg, hogy az egyezményekbe belefoglalják a rasszok egyenlőségét.
James Knox Polk (11. elnök)
Ő tőle származik az elképzelés, hogy az USA egy felsőbb rendű ország, akinek joga van, hogy hatalmát más országokra ráerőltesse.
Ennek nevében kezdett háborúba Mexikó ellen, hogy "szabadságot és civilizációt adjon a visszamaradt mexikóiaknak".
A háborút követően elvette az elfoglalt területeket a mexikói lakosság földjét (rabszolgatartóknak adta). Ezután kampányba kezdett, hogy gyűlöletet keltsen a mexikóiak ellen (amelyik gyűlölet a mai napig kitart).
Szerette volna, hogy ha a rabszolgatartás kiterjed a a Csendes-Óceán egészére és hangosan szidta a rabszolgatrtás-ellenes aktivistákat.
Hogy megmondjam az őszintét még nem hallottam Obamát semmilyen rasszistát mondani, igaz nem hallottam mindegy egyes beszédét.
De ha lett volna olyan rasszista, mint ezek közül a sz*rházik közül bármelyik, lehet hogy nagyobb hír lett volna.
18:10: egy-két konkrét esetet csak fel tudnál idézné, nem?
Nem megy?
Akkor meg mit is hőzöngsz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!