Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amerikában tényleg ilyen laza...

Amerikában tényleg ilyen laza az iskola?

Figyelt kérdés

-A tantárgyakakat mindenki maga választja meg.

-Összesen 2 kötelező van,az angol és az amerikai történelem.

-Sokkal könnyebbek a dolgozatok.

-Nem 8-10 tantárgy közül lehet csak választani,mert van olyan,hogy családtan,szociológia,jogtudomány stb.


Szerintem ez nagyon laza a magyar viszonyokhoz képest.

Tényleg így van?



2020. dec. 3. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Meg is látszik a műveltségükön...
2020. dec. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Az általános iskolákban nem.

Viszont az felett igen.Az egyetemihez hasonló a rendszer, úgy veszik fel a tárgyakat.


Viszont nem csak az angol és a történelem a kötelező,hanem több tárgy.Viszont, mondjuk matematikából tényleg csak az alapváltozat a kötelező és nem tanulnak koordinátageometriát az alapváltozatban.

Viszont, lehet felvenni olyan matematikai tárgyakat, ahol meg tanulhatod ezeket, sőt deriválást is már középiskolában.



Én jónak tartom az amerikai oktatást, mert mindenki erősségei szerint tanulhat.

És nem kínoznak az előbb emlegetett koordinátageometriával egy humán beállítottságút és fordítva is igaz, nem kínoznak egy reálost a novellaelemzéssel.

2020. dec. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

"És nem kínoznak az előbb emlegetett koordinátageometriával egy humán beállítottságút és fordítva is igaz, nem kínoznak egy reálost a novellaelemzéssel."


Pedig ebben éppen ez a meggondolás, hogy mindenki találkozzon másmilyen tárggyal is, mint ami neki a legjobban megy. Általános alapműveltség.

2020. dec. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Az állami oktatási rendszerük rettentő alacsony minőségű. Szerinted miért van az hogy az amcsik egyharmada a laposföld elméletben is hisz? Tudom kicsit ironikus hogy pont az az ország ami papíron a legfejlettebb ilyen ostoba egyénekkel van tele
2020. dec. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én már idén lezárom közoktatási éveimet így leszarom de nagyon örültem volna itthon is ilyen rendszernek.



Vagy még esetleg a svéd oktatás ami bejövős, ha már Orbánék olyan nagy csodának tartották a svéd modellt, átépíthették volna hasonlóan a közoktatást is.

2020. dec. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Az amerikai rendszer egyik elonye, hogy a gyerekek SZERETNEK iskolaba jarni, a gyenge kepesseguek sem szenvednek, mint ahogy itthon szenvednek, a tehetsegesek szarnyait pedig nem vagdossak le.
2020. dec. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

" Viszont nem csak az angol és a történelem a kötelező,hanem több tárgy."


Ööö...én akárhol is olvastam a neten,mindig azt írták,hogy csak az angol,a töri (és talán még a matek) a kötelező tantárgyak. Vagy hogy is van ez akkor?

2020. dec. 5. 12:47
 8/10 A kérdező kommentje:

" Pedig ebben éppen ez a meggondolás, hogy mindenki találkozzon másmilyen tárggyal is, mint ami neki a legjobban megy. Általános alapműveltség."


Ebben mondjuk egyetértek!

Meg kell ismerkedni mindennel.

Azért az éléggé gáz,ha mondjuk egy (magyar) orvos azt sem tudja,hogy ki volt Petőfi.

2020. dec. 5. 12:49
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Miért? Te attól meggyógyulsz, hogy tudja?


Ő neki Petőfi helyett neves orvosokat illik ismerni a történelemből mert annak van haszna.

2020. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"#8 Miért? Te attól meggyógyulsz, hogy tudja?"


Mert ez alapműveltség.

Azért illene tisztában lennie mindenkinek a saját hazának a történelmével.

2020. dec. 5. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!