A nyugati országok oktatási rendszerei tényleg baromi lazák vagy ez csak sztereópítia?
Sokak szerint a nyugati országokban (pl. Németország,Franciaország,U.K.) nincsenek tantárgyak,értékelések,követelmények és szabályok.
Szerintem vannak,csak egyszerűen más a rendszer. Ott is vannak követelmények és szabályok.
De nem vagyok otthon a témában,szóval várom a hozzászólásokat!
Én Németországban élek, a gyerekek itt járnak/jártak iskolába, és VANNAK tantárgyak, VANNAK értékelések meg követelmények, és NEM lazábbak, mint MO-on. Egyes tárgyakból aktuálisabb a tananyag, mint MO-on, mások esetében nem CSAK a lexikális tudást kell megszerezni, hanem aktívan gondolkodni is kell, szükség van önállóságra, sokkal hasznosíthatóbb a megszerzett tudás.
Még véletlen sem az van, amit egyesek állítanak, jellemzöen olyanok, akiknek fogalmuk sincs róla.
Ahogy előttem írták, másmilyenek. Másképpen alakítják a szabályokat, követelményeket.
Az tény, hogy egy kint iskolába járt gyerek nem tud azonnal becsatlakozni a magyar oktatásba, hogy azon az évfolyamon folytassa gond nélkül ahová járnia kellene. De éppen így igaz fordítva is, ha innen megy ki egy diák egy két tannyelvű iskolából valamelyik nyugati országba, neki is gondjai lesznek eleinte, mert meg kell szoknia a másféle rendszert és lesz egy csomó olyan dolog ami nála hiányzik, mert itthon nem azt vagy nem úgy tanulta.
Pontosan emiatt nem igazságos amikor az oktatási rendszereket egységesen akarják mérni és összehasonlítani, hiszen pl. a PISA tesztek a nyugati iskolai oktatás mérésére vannak kitalálva - amik meg nálunk vannak mérések, mint a kompetencia mérések az adott évfolyamokon, az meg erre az oktatási rendszerre van szabva.
Angliáról is azt hallottam,hogy szinte nem tanulnak semmit ott. Pedig igen.
Sőt,ott 16 évesen már van olyan,hogy kis érettségi.
Igen,de ott komolyan,12 tantárgyból van és szinte minden gimnazistának. Aztán elvileg még 2 év tanulás,rendes érettségi és egyetem.
innen tájékozodtam
Én Hollandiában élek. Az unokaöcsém és az unokahúgom itt jártak iskolába. Magyarországon azt hiszem, hogy általános másodikig és harmadikig jártak. Matekból kb. nekik nem kellett újakat tanítani nekik, de voltak más dolgok, amikben meg le voltak maradva.
Itt Hollandiában leginkább a beszédre mennek rá, a gyerekeknek már kiskoruktól kezdve sokat kell prezentálni, előadni. A lexikális tudás itt nem annyira "fontos". Az általános műveltségi követelmények is másabbak.
Igazából ez a típus se annyira rossz, csak magyar szemmel furcsa. Én még mindig jobban előtérbe helyezem a magyart.
A szakmai képzések különböző részekre van széjjel szedve.
@9
Akkor Hollandia sem annyira más,tehát ott is vannak osztályzatok meg tárgyak...
Nem tudom,hogy nsokan miért gondolják azt,hogy nyugaton semmilyen követelmény nincs,na mindegy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!