Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A demokratáknak miért az a...

A demokratáknak miért az a fétise, hogy női vezetőt akarnak?

Figyelt kérdés
Először amerikában próbálkoztak H.C.-nal, de azt egyben nem sikerült letolni a hímsoviniszta amcsik torkán. Most próbálkoznak azzal, hogy alelnökként próbálnak egy egyébként szimpatikus hölgyet a hátsó ajtón becsempészni, annak reményében, hogy Biden nem fogja végigcsinálni a 4 évet.
2020. nov. 9. 10:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Mert azt egyrészt könnyebb befolyásolni, másrészt ha bármiféle kritika/támadás éri, akkor elő lehet venni a szexista kártyát, és nem kell érdemi vitát folytatni.
2020. nov. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%
Igazából a női fétis előtt színes bőrű fétis volt.Mindenképpen úgy akarták csinálni,hogy legyen egy nem fehér ember elnök.
2020. nov. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
1 ez szerintem nem így van. Nézd meg Merkelt vagy Teatchert. Egyiknél sem játszott a szexista kártya.
2020. nov. 9. 10:28
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
Azért, mert van egy ország, amely lakosságának 50%-a nő, 40%-a nem fehér, ehhez képest az eddig 45 elnökből pontosan 1 darab került ezen csoportokból.
2020. nov. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
59 amerikai elnökválasztás alatt 1 alkalommal indult női jelölt. Aha, ez egyértelműen női fétis
2020. nov. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

5 én a mostanról beszélek, nem arról hogy mi volt a múlt században. Bár gondolom te azzal oróbálsz úgy csinálni, mintha lenne önálló gondolatod, hogy cáfolni akarsz. Ha most azt állítottam volna, hogy hímsoviniszták az amerikaiak, mert 59-szer férfi elnök volt, akkor azzal jöttél volna hogy “dehát indult hc, meg most is ott az alelnök.”

Tudod mit? Igazad van.

2020. nov. 9. 10:42
 7/21 sörpocak ***** válasza:
54%

Ahogy előttem mondták, a társadalom 50%-a nő ott is és már elég nagy az egyenlőség ahhoz, hogy ne legyenek kitúrva a politika világából.


Mire fel a feltételezés, hogy ha vannak női jelöltek, akkor az bárkinek is a fétise és erőltetése, nem pedig egy természetes folyamat (nemi egyenlőség) végterméke?

2020. nov. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

7 csak ilyen megérzés féle. Lehet amiatt, hogy munkahelyeken eröltetik a női kvótát, és nálunk lehet hogy egy rosszabb képességű nőt felvesznek fejlesztőnek egy jobb képességű férfi ellenében, hogy meglegyen a kvóta. Pont van egy nagyon zapasztalt női fejlesztőnk és egy olyan aki 5 év alatt kb ugyanott áll mint amikor első nap beült. És neki elviselik, míg egy férfit rég kihajítottak volna.

Gondolom magasabb körökben sincs másképp. Németeknél pl a cdu-nál szóba sem került férfi vezető, csak Annegret Kramp(f)-Karrenbauer. Mint merkel utódja a párt élén. Inkább az az érzésem, hogy nem 50-50% eséllyel indulnak nők férfiak, hanem mivel 50 évig inkább férfi volt, most 50 évig nőnek kéne lenni mert az elődeink másképp gondolták?

2020. nov. 9. 11:24
 9/21 sörpocak ***** válasza:
67%

" csak ilyen megérzés féle. "


Értékelem az őszinteséget, ez igazából egy teljesen megalapozott álláspont, nem kell cifrázni, ahogy sokan teszik.


Egyébiránt nekem is az volt az érzésem Hillary-nél, hogy az ő jelöltetése csupán egy politikai stratégia része, nem valós megmérettetés eredménye. Bár már helyette is Bident akarták, csak ő visszautasította. Ennek ellenére nem hiszem, hogy ne lett volna jobb jelölt, csak most előhúzták volna az "első női elnök" kártyát. Ami egyébként a nagyon maszkulin és soviniszta Trump ellen nem is volt rossz elgondolás, csak az alany volt katasztrófális Hillary személyében.


Ellenben Biden mostani alelnökéhez szerintem nincs köze ilyen taktikázáshoz, őt Biden személyesen maga választotta ki. Hasonló elgondolás mentén, mint Obama egyébként, hogy az elnök és alelnök legyenek világnézetileg nagyon különbözőek és akkor valahol félúton mindig megtalálják a legjobb megoldást. A demokratákon belül a balos szárny nagyon ellentétben áll Bidennel, és azon a szárnyon nagyobb a női jelenlét, szóval most valódi hatványozott esélye volt annak, hogy úgy legyen női alelnökünk, hogy a neme igazából nem játszott szerepet.


De hozzáteszem ez meg csak az én megérzésem.

2020. nov. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%
Mert elég volt a nárcisztikus erőből politizáló hülyékből.
2020. nov. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!