Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Érdemes diplomatának mennem?

Érdemes diplomatának mennem?

Figyelt kérdés
Nem tudom jó helyre tettem-e a kérdést szóval bocsi. Az a helyzet, hogy én diplomata akarok lenni és most Skóciába járok gimibe. Úgy tervezem hogy az Edinburgh -i egyetemre megyek jövőre. Tudom, hogy állampolgárnak lennem ahhoz, hogy itt legyek diplomata de sztem pár év és meg lesz. Nem vagyok benne biztos, hogy itt is megérné-e nemzetközi kapcsolatokat tanulnom vagy vmi mást? Egyáltalán van esélyem? Köszönöm előre a válaszokat!
2010. aug. 9. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Én "diplomataképzőbe" jártam, igaz, Magyarországon. Finoman szólva kitörölhetem vele...
2010. aug. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%
Építsd ki gazdag külföldi politikusgyerekekkel kapcsolatot! akkor igen, egyébként nem!
2010. aug. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%
Diplomatának nem lehet úgy "elmenni", ahogy mondjuk asztalosnak. Tehát ez nem abból áll, hogy elvégzed a diplomataiskolát és felvesznek a diplomáciai gyárba reggeli műszakba tanoncnak. Ha jó összeköttetéseid vannak, pl. nagyon gazdag szüleid vannak, akik sok jelentős embert ismernek, illetve jól fizető végzettséged van és valószínűleg fontos ember leszel, emellett politikai kapcsolataid is vannak, akkor majd valamikor 40-50 éves korod felé lehetsz diplomata, de ez nem olyasmi, amit most eldöntesz és akkor az úgy is lesz.
2010. aug. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
olyan szakma nincs h diplomata
2011. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!