Oroszország hadereje milyen szinten van ?
Eszközök nagy része még mindig nem korszerű, és fő probléma a pénz hiánya. Létszámuk és eszköztáruk bősége főerejük.
Az Armata vakítást nem kell elhinni, plusz elhanyagolható a létszámuk.
"Egész európát bedarálná ha elindulnának. "
Ezt a pravdában olvastad? :D
"Magas rangó NÁTÓ ezredesek nyilatkozták"
Jah hogy több pénzt kunyeráljanak a hadseregre.
"Többet fejlesztenek mint mi nátó országok együttvéve"
Ezt a baromságot nem tudom honnan veszed. A NATO katonai költségvetése kb százszorosa az orosznak.
"A legmodernebb Armata tankjuk nekik van"
Amit sorozatgyártani se tudnak mert olyan drága hogy nincs rá pénzük, összesen elkészült belőle pár tucat, az orosz gazdaság meg kb Spanyolországgal van egy szinten. Már a krimi elcsatolás utáni gazdasági szankcióktól a csőd szélére került az orosz gazdaság, most képzelj el egy kontinentális, teljes NATO blokádot...
"Sokkal fejlettebb plazma lopakodójuk van, ami korszerűbb az amcsikénál."
Cseszheted ezeket ha nincs pénzed gyártani őket. Az orosz hadsereg kb a 80' évek szintjén van, az új fegyvereket pénz hiány miatt nem tudják sorozatgyártani. A NATO országok népessége kb 1 milliárd, a ruszkiké 140 millió, emberanyag tekintetében a NATO durván tízszeres túlerőben van, gazdaságilag szintén, a nyugatnak sokkal modernebb fegyvereik vannak és ezeket sorozatgyártani is tudják, az oroszok nem.
A Szu-57-3st a világ egyik legjobb repülőjének tartják. Ebből fakadóan nincs különösebb értelme felgyorsítani azt, hogy sorozatgyártásba kerülhessen az ötödik generációs vadászgép". Tehát azért nem fogják gyártani a Szu-57-est mert
túl jó.
A brit Royal United Services Institute harcirepülési szakértője, Justin Bronk szerint "jóindulatúan indokolatlanul optimista indoklásnak" nevezhetnénk.
Főleg annak fényében, hogy bár a Szu-57-es manőverezhetőség szempontjából tényleg kimondottan jó gép volt, cserébe már ránézésre nyilvánvaló volt az is, hogy egyáltalán nem lopakodó vadász - a gép fejlesztőihez közel álló források 2010-11-es becslései szerint a gép radarkeresztmetszete 0,3-0,5 négyzetméter lehetett, miközben az F-35-ösé, amely nem is a legjobb lopakodó képességű amerikai harci gép, csupán 0,001 négyzetméter. Így hiába volna képes légi közelharcban levadászni az amerikaiak lopakodó vadászát, az F-35-öst, ha közben nem tudja észrevétlenül megközelíteni azt.
De végül nem ez tett be a projektnek, hanem az, hogy India, amely 11 évvel ezelőtt csatlakozott a Szu-57-es kifejlesztéséhez, kivonult a programból, és fájdalmas pofonként inkább amerikai F-35-ösöket vásárolna.
"A lemaradottságát kompenzálja a mennyiséggel. Oroszok több embert tudnak harcba állítani, mint az Amerikaiak"
Amerika lakossága 360 milló, Oroszországé 140 millió tehát butaságokat beszélsz. Ráadásul a NATO országok összlakossága kb 1 milliárd.
Papírforma szerint ez a sorrend.
Más kérdés, hogy igazából a valóságot jóformán senki sem fogja tudni felmérni, mivel egyik ország sem teregeti ki 100% nyílt lapra a fejlesztéseit, szóval úgymond az ilyen listák, sorrendek is mind csak feltételezéseken alapulnak.
Arról nem beszélve, hogy ez a haderő összemérés még ott is hibádzik, hogy kérdés mire megy ki a játék. Adott területet elfoglalni, lehetőleg úgy, hogy még használható maradjon utána valamire? Akkor a tömegpusztító fegyverek kizárva, ha meg amolyan mindent bele szinten akkor édes mindegy az egész, már évtizedekkel ezelőtt megvolt főleg USA-nak és akkori SZU-nak a lehetősége arra, hogy bármit ledózeroljon.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!