Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Multkor kiírta valaki ezt a...

Multkor kiírta valaki ezt a kérdést, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A napokban többen írtak itt a chipekrôl, gondoltam rákérdezek én is...


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..


Aki támogatja vagy nem írja le az elöny hátrányt is, érvekkel és azt is, hogy jobb vagy baloldali ideologiájú e, kiváncsi vagyok melyik oldal áll ki e mellett.



Én személy szerint nem örülnék ennek.


2020. aug. 25. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem támogatom. Teljes mértékben és folyamatosan lekövethető vagy.

(telefonnal is de azt otthon tudod hagyni míg egy beültetett chipet nem)



Amúgy pl beadnak egy ilyet a kézfejedbe és utána kézfejedet meg a tenyeredet betekered olyan anyaggal ami faraday-kalitkát okoz (pl alufólia) akkor ezt is ki tudod védeni.

Gondolom.



Nyilván egyszerű vele kinyit i az ajtót, a kocsit, ezen tárolni a pénzed (ami megint különösen veszélyes mert zárolhatják és akkor semmi pénzed nincs ezért jó a készpénz), az adataidat de kérdem én tényleg olyan nagy dolgok ezek hogy odaadd érük a szabadságod?


"aki feláldozza a szabadságát a biztonságért sem szabadságot sem biztonságot nem érdemel" (Benjamin Franklin) (a biztonság szót nyugodtan ki lehet cserélni kényelemre)

2020. aug. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ott a pont 1.
2020. aug. 25. 09:57
 3/6 anonim ***** válasza:

"mit gondoltok?"

1. Ez nem jobb vagy baloldal hanem kollektivizmus vs. individualizmus kérdése. Mindkét politikai oldalon van ez is az is. Én egyébként enyhén jobbra hajlok, és individualista vagyok (mindkettő a józanész keretein belül, pl. nem szándékozom remeteként élni valami erdőben, de fontosnak tartom a magánélet, magántulajdon stb. ugyanakkor a közösség, a valahova tartozás szentségét is - kb. mint az USA-ban a déliek csak rasszizmus, alkoholizmus és vérfertőzés nélkül).

2. Aki szerint már a Jelenések könyvében is mikrochip-ekről van szó annak be kell szednie a gyógyszerét. Nem azt mondom hogy a privát szféra nincs fenyegetve manapság (sőt), de attól hogy a bedöglött óra is a jó időt mutatja naponta kétszer még bedöglött marad.

2020. aug. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2


A jelenések könyve és a chip között van hasonlóság, a különbség még az, hogy nincs kényszer, tehát a bélyeg nélkül is lehet fizetni, és az antikrisztus sincs még sehol, se a 7 “király”

2020. aug. 25. 10:06
 5/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Én nem mondtam hogy ez benne van a jelenések könyvében és nem is tudok róla hogy benne lenne.

Tudom hogy vannak akik ezt belelátják de azért nem elvakult konteóhivő vagyok csak nem adom azt a szabadságom hogy folyamatosan tudják hol vagyok, mit vásárolok és hogy a pénzem olyan helyen legyen amit nem tudok figyelni. Én a kártyás fizetést sem szeretem inkább készpénzzel fizetek de ugye azt nem lehet úgy lekövetni.

(egyébként nem azért nem szeretek kártyával fizetni mert paranoiás vagyok hanem mert akkor pontosan tudom hogy mennyim van és mennyit költhetek)

2020. aug. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

/5


Én kártyás helyett az Apple Payt használom, ami üzenetet küld minden vásárlásom után, részletez kiírja hol vettem, mennyit fizettem...


de a chipet nem támogatom.

2020. aug. 25. 17:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!