Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A KGB vagy a CIA volt a...

A KGB vagy a CIA volt a sikeresebb hirszerző szervezet a hidegháború idején?

Figyelt kérdés
és még egy kérdés a hidegáború idején melyik ország számított erősebbnek USA vagy Szovjetunió, melyik lett volna esélyesebb egy győzelemre? (ha nem számítjuk a föld teljes elsöprését Atomfegyverekkel)

2020. aug. 21. 21:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét szervezetnek voltak szép pillanatai, amikre az ellenfél a mai napig megszégyenülten gondol vissza. A KGB-nek pl. a Conrad-ügy, mikor is megszerezték a NATO atomaknazár terveit, aminek ismeretével sikeresen lerohanhatták volna Ny-Európát az NDK-ban lévő orosz tankok. A CIA titánium hadmüvelete, miszerint a ruszkikat sikeresen félrevezették egy színlelt többszereplős ügylettel, és sikerült nagy mennyiségű titánt szerezni az USA hadiiparának az oroszoktól a lebontott tengeralattjárókból. A titánt amúgy a ruszkik meg ingyen, tőlünk harácsolták éveken keresztül dollár tízmilliárdos értékben, de ez egy másik történet. Viszont a hidegháború végén a KGB teljes csődöt mondott a leglényegesebb küldetésben, melyben végső soron eldőlt ki nyerte a hidegháborút. Sokan nem tudják, de a hidegháború, azért nem lett forró háború, mert a kölcsönös megsemmisítés teljesen valós lehetőség volt mindkét fél számára, függetlenül attól, hogy ki méri az első csapást a másikra. Tehát, ha valaki ebben a helyzetben olyan fegyverrendszerek birtokába kerül, amelyekkel képes kivédhetetlen első csapást mérni, vagy az ellene irányuló nukleáris első csapás jó részt hatástalan lesz, és a nukleáris arzenálja sértetlenül átvészeli, akkor megnyerte a fegyverkezési versenyt. A 70-es évekre a SZU ledolgozta a csapásmérő eszközökben a technológiai hátrányát, később a mennyiségi hátrányt is, sőt a 80-as évekre kifejlesztett egy olyan ballisztikus rakétarendszert, az R-36 NATO cod:SATAN amellyel kivédhetetlen totálisan megsemmisítő első és második csapást tudott volna mérni az USA-ra. A lényeg itt a második csapáson van, mert azokat a megerősített silókat ahol ezeket a rakétákat tartották a NATO első csapását is túlélték volna. Csak becsülni tudták az ellenálló képességét, de olyan 900 bar túlnyomásra saccoltak a szakértők, ami azt jelentette, hogy egy közvetlen nukleáris találatot is kibírtak volna a silók. Ezen felül, az európai hadszíntéren bevetendő első csapásmérő középhatótávolságú rakétákban is fölénybe kerültek az oroszok. A hadászati tengeralattjárókban is parításba kerültek a Thypoon tengeralattjárókkal, és volt pár mai napig titkos projektjük vadász-tengeralattjárókkal, 3000-5000 méteres merülési mélységgel,kavitációs nukleáris töltetű torpedókkal.

Szóval ebben a helyzetben Reagen azzal szembesült, hogy a ruszkik megnyerték a fegyverkezési versenyt, és ha az USA nem mutat fel valamit sürgősen, ennek rövidesen a ruszkik is tudatába kerülnek, és a már minden eresztékében recsegő SZU vezetői az összeomlás helyett egy sikeresen megvívható háború mellett dönthetnek, de legalábbis nagy zsarolási potenciálra tehetnek szert. Ekkor jött szerintem a történelem legnagyobb blöffje, amikor is Reagen meghirdette a csillagháborús terveket, miszerint az USA 1-2 éven belül olyan technológiával bíró fegyverrendszereket telepít az űrbe, amivel lemossa az égről az R-36 rakétákat, és amelyekről a SZU legalább 30 évig nem is álmodhat. Elárasztották a világot olyan propagandavideók nemlétező műholdra telepített lézer, részecskenyaláb fegyverekről, műholdakra telepített elfogórakétákról, fúziós robbantással generált elektronsugár fegyverekről, amelyeket csak a sci-fi filmekben láthattunk. Ez mind egy nagy kamu volt, a mai napig, negyven év elteltével sem sikerült ilyen fegyvereket alkotni, max 30 év elteltével talán sikerült normális ellenrakéta rendszerrel előállni. Hogy ezt a nagy átverést látta a KGB vagy nem, de ezt a kesztyűt már nem tudta felhúzni a szovjet vezetés. Elbukták a hidegháborút úgy, hogy tudtukon kívül megnyerték a fegyverkezési versenyt, és nagyban hozzájárult ez a szitu ahhoz hogy összeomoljon a SZU. Gorbacsov-Reagen tárgyalások első feltétele az volt, hogy a ruszkik első körben kivonják a hadrendből az R36-osok 80%-át a silókat bebetonozzák, utána jöttek a középhatótávolságú rakéták, amelyeket 100%-ban le kellett szerelni. A ruszkiknak becslés szerint 70-90 ezer nukleáris robbanófejük volt, ezt kellet a mostani kb 10-15 ezerre csökkenteni. Ekkor lépett porondra Putyin, aki a szétszedett töltetekben lévő szupernagytisztaságú hasadóanyag eladását az USA-nak leállította. Erről az anyagról azt nyilatkozta az USA, hogy ők sosem voltak képesek ilyen finomításra.

2020. aug. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!