Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tényleg a kis sárga emberkék...

Tényleg a kis sárga emberkék fogják uralni a bolygót 30 év múlva?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 21:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Olvass néha gazdasági híreket"


Nem elég olvasni őket, értelmezni is tudni kell.


Az USA jelenleg el van adósodva Kína felé, aminek következtében Kína nagymértékben függ az USA-tól. Pont fordítva van, mint ahogy az átlag újságolvasó képzeli, miután elolvas egy ilyen cikket és nem értelmezi.


"Nyilván ezért vezette évekig Kína a CRT TV gyártást"


A crt tv egy elavult technológiájú tömegcikk.


"Illetve hamarosan az LCD TV gyártásban is a legnagyobb lesz"


Az lcd tv már fejlettebb, de nem mindegy, hogy egy ország a 2000-es évek elején vagy a 2010-es években válik ebben piacvezetővé. Ugyanis az új technológiák bevezetése hoz extraprofitot, az, ha valaki 10-20 évvel később rááll egy addigra már tömeges termék gyártására, az sokkal kevesebb profitot hoz. Hiába gyárt Kína rengeteg tévét vagy fogkefét, mivel egyik téren sem innovatív, ezért a profitja mindig sokkal kisebb, mint az innovatív országoké. Az igazi gazdasági (és katonai) hatalom azok kezében van, akik a legújabb technológiával rendelkeznek és lépéselőnyben vannak. Ez a lépéselőny néhány év szokott lenni. Pl. katonai téren hiába nagyon fejlett és drága egy 20 éves konstrukciójú fegyver (pl. vadászrepülőgép), egy most gyártotthoz képest csupán ócskavas. Kína egyszerűen nem abban a ligában focizik, mint az USA vagy Japán vagy Németország, hanem a "másodosztályban". Versenyképes mondjuk Oroszo.-hoz képest, de az USA-nak és Japánnak csak beszállítója, bérmunkása, utánzója.


A kínaiak gyengeségének egyik tipikus jele, amikor arra verik (bocs. a kif.ért), hogy űrhajót lőttek fel, vagyis megcsinálták azt, amit az oroszok 50 évvel korábban. Na ebben a pillanatban lehetett tudni, hogy még nagyon-nagyon kezdetleges szinten mozognak. Jelenleg felhőkarcolóépítési láz van náluk, a 60-as évek New Yorkját másolva, finanszírozás tekintetében pedig a 2008-ban kipukkadt nagy amerikai ingatlanlufit ismételve. Az egész kínai gazdaság lényege az, hogy van egy hatalmas (lakosságú) ország, ahol az emberek nagy része quasi jobbágy, egy kis része pedig új középosztály, illetve pártelit. Diktatúra van, melynek egyik fő célja minél több értéket szivattyúzni a nagy belső vidékekről a partmenti látványpékség-városokba, pl. Shanghaiba, a tahó újgazdagok világfővárosába (Dubai előtt). Ugye az a különbség Manhattan és Shanghai között, hogy pár száz kilométerre Manhattan mögött az emberek kis New York-szerű nagyvárosokban vagy szolid, jómódú kertvárosokban élnek magas életszínvonalon, míg Shanghai mögött munkások és parasztok robotolnak rabszolgaként, és az ő vérükből/zsírjukból épül a kirakat Shanghai. Kínára fokozottan igaz, hogy nem mind arany, ami fénylik.


"Ezt muszáj leírni, friss hír"


El is olvastad a cikket? Azt mondja:


"A Geely, amely márciusban fogadta el a Volvóra szóló eladási ajánlatot, azt közölte, hogy 2,7 milliárd dollár fog fizetni a svéd autómárkáért."


2,7 mrd dollárról van szó, ami a globális gazdasági játszmában nem különösebben nagy pénz. A Volvo egy kis ország kis autógyártója volt, bármennyire híres név.

2010. aug. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Te kinai vagy, hogy ilyen nagy szakerto vagy?


Vagy csak ennyire utalod oket?

2010. aug. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Vagy csak simán tájékozott, veled ellentétben :)
2010. aug. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

ma 07:37


Kettőnk közül inkább te lehetsz a kínai, aki előadja az öntudatos PRC melldöngetést, aminek sajnos Európában egy jólértesült ember se dől be (nem paranoia: valóban fel szoktak bukkanni, magyar fórumokon is, KNK-kínaiak, hogy dicsőítsék a rendszert, igaz, őket gyorsan ki lehet szúrni sajátos nyelvi hibáik miatt). Amúgy nem utálom a kínaiakat, konkrétan nagyon szimpatikusak, csak éppen különbséget tudok tenni egyfelől a mostani komcsi vezetés, másfelől Laozi, Han Fei, Yang Zhu, Du Fu között.

2010. aug. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor sem lebecsulendo a kinaiak gazdasagi, vagy barmilyen mas ereje, es a jovoben ez erosodni fog.


Foleg nekunk "kis" magyaroknak, egy jelenleg vilagranglistan jelentektelen orszagnak (akire leginkabb csak gyarmatkent, vagy fogyaszto baziskent tekintenek erosebb, akar europai orszagok is), nekunk nincs mit lenezni Kina-n. Most nem kultura meg vallas, meg ilyenek, hanem csak gazdasagi hatalmassag tekinteteben.

Technologiai gepgyarto cegnel dolgoztam, es a vevoink, latogatoink, valamint a befekteto jeloltjeink 80%-a kinai volt. Nekik van kp-jük.


Most is volt egy kinai bejelentes, miszerint Kina mar meghaladta Japan GDP-jet es a 2. a vilagban. A pontos szamokat lehet vitatni, de hogy benne van az elso 5-ben, vagy lesz, az szerintem ketsegtelen.


Hogy ki uralja a bolygot majd 30 ev utan, az meg sokmindenen mulik, pl. az USA-arab haborukon, amelyek az energiatartalekokert folynak.

2010. aug. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

17:08


"Foleg nekunk "kis" magyaroknak, egy jelenleg vilagranglistan jelentektelen orszagnak"


A magyarok 10 millióan vannak, és 78 mrd dollár értékben exportáltak tavaly. A kínaiak 1204 mrd dollár értékben exportáltak tavaly, azaz 15-ször ennyit - csak hát ők 130-szor ennyien vannak. Ne becsüld le a magyarokat, ócska sztereotípia ez a "magyarok hülyék, mindenki más okos".


"Technologiai gepgyarto cegnel dolgoztam, es a vevoink, latogatoink, valamint a befekteto jeloltjeink 80%-a kinai volt. Nekik van kp-jük."


Persze hogy van készpénzük. Kína alapvetően egy félfeudális császárság, csak császár helyett most a kommunista párt sanyargatja a jobbágyokat. Kína 1300 millió lakosából 800 millió paraszt, akik kb. napi két tál rizsből élnek. Van egy kb. ukrán színvonalon élő középréteg, és végül egy 100-200 milliós felső réteg, ők egyrészt az állami vezetés, másrészt a gazdasági vezetők stb.


Kínának van készpénze, mert a 800 millió parasztból és 200 millió munkásból kizsarolt munka értéke a vezető 100 millió zsebébe vándorol, akik aztán presztízsprogramokban (pl. sanghaji felhőkarcolók) ölik ezeket az értékeket.

2010. aug. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Tájékozott... Te jó ég... No, a világ egyik kicsike, jelentéktelen országában van egy tájékozott ember, aki tudja, hogy nem lesz itt gond a kínaiakkal! Amikor este lefekszel, gondolom öntelt büszkeséggel gondolsz magadra, hogy milyen tájékozott is vagy. Szánalom...
2010. aug. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

tegnap 22:14


Mindig örülök, amikor tényadatokkal alátámasztott, logikus érvelésen alapuló, személyeskedést mellőző gondolatmeneteket hallok. Ezek oly sokat hozzá tudnak adni egy-egy eszmecseréhez.

2010. aug. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Főleg a kisebb, alacsony technikatartalmú cuccokat gyártja Kína"


Erre újabb ellenérv:

[link]


A 200 millió eurós megbízást a kínai vállalat az Ericsson és Nokia Siemens Networks elől nyerte el. Tulajdonképpen az összes Pannon-GSM berendezés erre a kínai cuccra lesz cserélve. Egyaltalan nem mondanám, hogy a 4G mobilhálózatok berendezései alacsony technikai tartalmúak, mi több, ez a jövő egyik húzó iparága.


A kínaiak tehát már a spájzban vannak, vagyis az éterben, nálunk is. Ezek a Huawei-vel egyutt kepesek lenyomni akar a Nokiat, Ericssont, Siemenst is keszulnek is rá, attol fuggetlenul, hogy otthon csak néhány marék rizs a bérük.

2010. aug. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

ma 15:16


A mobiltelefon-ipar 2000 körül volt csúcstechnológia. Ma közhely.


A kínai mobiltelefon nem mást jelent, mint sweatshopokat, ahol heti 80 órában dolgoznak 100 dollárért a stopperrel felszerelt, ordítozó smasszerek vigyázó tekintetétől kísérve a "szuperhatalom" büszke polgárai.


Mármint amíg fel nem lázadnak és nem kezdenek sztrájkolni, ami miatt fel kell emelni a bérüket akár 150-200 dollárra, minek következtében a cégek összecsomagolnak és továbbállnak Vietnamba, Bangladeshbe vagy Afrikába, az olcsó munkaerőt követve.


Te egy rongyos 200 millió eurós szerződést tartasz a nyár hírének, én meg azt, hogy Kínában hónapok óta óriási sztrájkmozgalom van, és sok helyen 1,5-2-szeres béremelést harcoltak ki. Ezzel egyidejűleg gyorsul a cégek kivonulása Kínából, mert "magasak" lettek a bérköltségek. Na így uralják a világot a sárga emberkék. 10 év múlva lehet, hogy visszatérhetnek a rizsföldekre, vagy sorbanállhatnak segélyért, mert a műanyagalkatrész-összepattintós rabszolgamunkákat addigra már Tanzániában és Zimbabwéban fogják végezni.

2010. aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!