Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tényleg a kis sárga emberkék...

Tényleg a kis sárga emberkék fogják uralni a bolygót 30 év múlva?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 21:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Kína nem képes a terjeszkedésre és a más területek meghódítására anélkül, hogy a lakosság vissza ne essen Észak-Koreai életkörülmények közé.
2010. aug. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%

Ma minden negyedik ember kínai.Szerintem már most ők uralják a Földet,csak még nagyon egy kupacban vannak!

Kínának több mint 1 millió fős jól felszerelt hadserege van,és bármikor besoroznak még pár tízmilliót(1,4milliárd emberből futja).Szerinted a NATOnak,Usának,oroszoknak vannak ilyen jó lehetőségeik?

2010. aug. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%
Jajj. Most mar nem a zsidok, hanem a sargak, hm? Hagyjatok mar ezt abba!
2010. aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
21%
No és mi van, ha Kína szövetkezik Indiával. A Föld fél lakossága ebben a 2 országban található...
2010. aug. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
48%

Nem, Kína nem tud és nem akar terjeszkedni.


1900 körül volt egy nagy hiszti, rengeteg könyvet és cikket írtak a "sárga veszedelem"-ről, aztán azóta se jött el a sárga veszedelem.


Kínaiak aránya a Föld lakosságán belül:


1700: 23%

1820: 37%

1870: 28%

1900: 26%

1950: 22%

2009: 20%

2030 (becslés): 17%


Na akkor ennyit a sárga veszedelem elmúlt 300 évéről.

2010. aug. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%
Csakhogy tisztázzuk, a kínaiak testmagassága normális, a japánok kicsik.
2010. aug. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Tök mindegy mi lesz, nekünk fehéreknek nem lesz jó sorsunk. A túlélésre kell játszanunk a jövőben, mert kitúrnak a bevándorlók (négerek, muszlimok, cigányok, USÁ-ban a mexikóiak... stb)
2010. aug. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem amilyen mértékben fejlődik és már most áll Kína gazdaságilag és pénzügyileg, sokkal hamarabb eljön az az idő!


Nem feltétlenül elözönlik a világot, csak megvásárolják, ma már az USA gazdasága is óriási kínai pénzekkel, befektetésekkel, hitelekkel működik csak.

Amúgy meg szinte mindent, amit magad körül látsz, Kína gyárt már, mindent tőlük vásárolunk. Ergo nekik gyűlik a pénz.


Amúgy meg szinte már minden magyar városban, pesten meg minden utcában van legalább egy kínai vegyesbolt, meg egy kínai kajaárus is, csupa kínai alkalmazottakkal.

Akkor hányan is vannak már itt Magyarországon és mekkora éves forgalmat bonyolítanak itt le?


És ők nem integrálódnak be ide! Nem lesznek Petofiszavalo magyarok! Megtartják a zárt és összetartó közösségüket...

Ma még csak nagy csendben vannak! Tul nagy csendben. De mi lesz, ha egyszer elérik a kritikus tömeget és fellépnek a maguk érdekében valahogyan? Érvényesítik kisebbségi vagy nem tudom milyen jogaikat? Ez tényleg a veszély, amiről ma szerintem egy vezető politikusnak fogalma sincs, nem vagyunk rá felkészülve...

2010. aug. 5. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
38%

04:10


"amilyen mértékben fejlődik és már most áll Kína gazdaságilag és pénzügyileg, sokkal hamarabb eljön az az idő"


Kína jelenlegi fejlődési modellje, jelenlegi lehetőségei és a még kihasználható lehetőségek vizsgálatából leszűrhető, hogy gyökeres modellváltás (pl. politikai rendszerváltás, demokratizálás) nélkül Kínának esélye sincs bejutni a fejlett országok közé, de még azzal együtt sem nagyon. Kína addig fog "fejlődni" (a "fejlődés" főleg abból áll, hogy külföldi tőke áramlik be, gyárakat építenek, ahol éhbérért dolgozik a sok kis kínai, meg rengeteg felhőkarcoló épül ingatlanspekulációs céllal - aminek tudjuk, hogy mi lesz a vége), amíg a lakossága nem kezdi el követelni, hogy elfogadható életszínvonalat kapjon a sok gürcölésért cserébe.


"Nem feltétlenül elözönlik a világot, csak megvásárolják, ma már az USA gazdasága is óriási kínai pénzekkel, befektetésekkel, hitelekkel működik csak."


Az amerikai gazdaságnak nincs nagy szüksége Kínára, de mivel Kína piszok olcsó, ezért az USA-nak megéri vele együttműködnie. Kínának viszont életbevágó a külföddel kereskedni, mert nincsenek saját nyersanyagai, saját szakértelme és saját tőkéje. Ezért a viszony a Nyugat és Kína között mindig aszimmetrikus lesz, az előbbi javára.


"Amúgy meg szinte mindent, amit magad körül látsz, Kína gyárt már, mindent tőlük vásárolunk."


Most hirtelen körülnéztem a szobámban, és egy amerikai számítógépet, egy japán számológépet, tollakat (magyar, német és indiai gyártmányok), egy fülöpszigeteki rádiót, francia cigarettát, francia bort, magyar bort, egy csomó Magyarországon nyomott könyvet, egy svéd ágyat, egy hazai gyártású szekrénysort, néhány szovjet súlyzót és expandert... abszolúte vegyes a mezőny, noha pl. az asztalomon hever néhány kínai ceruzaelem. Főleg a kisebb, alacsony technikatartalmú cuccokat gyártja Kína, azokat, amikből nem lehet sok pénzt csinálni.


"Ergo nekik gyűlik a pénz."


Akkor nem is tudom, miért 100 dollárt keres az iPod-gyári kínai munkás napi 12 óra munkával (az ágy, amiből reggel felkel, még szinte meleg, amikor a másik műszak beledől). A kínai munkások ma rosszabbul élnek, mint a pestiek 1890 körül.


"Amúgy meg szinte már minden magyar városban, pesten meg minden utcában van legalább egy kínai vegyesbolt, meg egy kínai kajaárus is, csupa kínai alkalmazottakkal"


Sőt. 1989 körül minden jobb helyen lengyelpiac működött, árulták a lengyelek ponyváról a búvárszivattyúkat. A lengyel világuralom kétségbevonhatatlan jele.


A kínai árusok és éttermesek (a kínaiak száma egyébként ma 1/5-e az 1990-esnek Magyarországon) legtöbbször nem is Kínából jönnek, hanem HK-ból, Malajziából stb. És végképp nem azért veszik nyakukba a világot, mert a KNK olyan marha jó hely. Emellett tevékenységük egy fillérrel se gazdagítja a KNK-t.


"Akkor hányan is vannak már itt Magyarországon és mekkora éves forgalmat bonyolítanak itt le?"


10-20 ezer között vannak.


"És ők nem integrálódnak be ide! Nem lesznek Petofiszavalo magyarok!"


Kivéve, amikor igen, mert én több asszimilálódott kínait is ismerek. Amúgy kit érdekel?


"Megtartják a zárt és összetartó közösségüket...

Ma még csak nagy csendben vannak!"


Hú de izgalmas.


"De mi lesz, ha egyszer elérik a kritikus tömeget és fellépnek a maguk érdekében valahogyan?"


Sehogy, mert:

1) A számuk nem nő, inkább csökken az elmúlt 10 évben.

2) Bár összetartóak és elkülönülnek, jó vendégek, sehol sem avatkoznak annak az országnak a belpolitikájába, ahol élnek. Nem keresik a bajt, igyekeznek láthatatlanok lenni.


"Érvényesítik kisebbségi vagy nem tudom milyen jogaikat? Ez tényleg a veszély, amiről ma szerintem egy vezető politikusnak fogalma sincs"


Nem. A vezető politikusok nem paranoidok, tudják súlyozni a dolgokat, nem rettegnek kitalált hülyeségektől, ezért nincs idejük a sárga veszedelemre.

2010. aug. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nem fogom a teljes irasodat sorokra szedni, de pl:


"Az amerikai gazdaságnak nincs nagy szüksége Kínára.."


Olvass néha gazdasági híreket:

[link]



" Főleg a kisebb, alacsony technikatartalmú cuccokat gyártja Kína, azokat, amikből nem lehet sok pénzt csinálni. "

Biztos igazad van:

-Nyilván ezért vezette évekig Kína a CRT TV gyártást

-Illetve hamarosan az LCD TV gyártásban is a legnagyobb lesz, vagy már az, egyúttal az LCD TV legnagyobb piaca is

- vagy "Az utóbbi hónapokban a napelemes szaklapok egyik fő témája a kínai napelemgyártás. Kína megkerülhetetlen nagyhatalommá vált az elmúlt években, vezet a napelem és az alapanyagok gyártásában is. De legfőképp utolérhetetlennek látszik a gyártási költségek csökkentésében.


A kínai napelemipar felnőtt: szó sincs már arról, hogy olcsó munkaerők hada manuálisan szereli össze a napelemeket. A nagyobb kínai napelemgyártók ugyanúgy automatizált gépeket használnak, mint a német és japán cégek."


Ezt muszáj leírni, friss hír:

[link]

Magyarul, amit mondtam, megvesznek kilóra mindent!


"lengyel világuralom kétségbevonhatatlan jele."

Ez tetszett!! :D


Amúgy én nem rettegek tőlük...

2010. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!