Hogyan lehetséges, hogy a világ leggazdagabb állama teljesít a legrosszabbul egy járvány kezelésében?
Az Amerikai Egyesült államok nemcsak, hogy a világ leggazdagabb állama, de az utóbbi 60 évet folyamatosan egy esetleges háborúra való felkészüléssel töltötték, aminek része a biológiai fegyverekkel szembeni védekezés is.
Mégis a mostani válságot messze ők kezelik a legrosszabbul.
Amerika csak látszólag a világ leggazdagabb állama. Ha megnézed a statisztikákat, már amennyire megbízhatóak kb 60 %-uk nem rendelkezik semmilyen megtakarítással. Az egész ország gazdasága a túlfogyasztáson alapul, ha az emberek nem költenek, nem működik a gazdaság sem. Nagyon sokan hónapról hónapra élnek. Az amerikaiak egyébként is minden sz@rt megvettek amit ki se használtak, ezek után máshogy lesz. Olyan ez mintha hitelből akarnál kifizetni egy másik hitelt.
Ami meg a háborúra való felkészülést jelenti, egy dolog hogy folyamatosan készülnek, de az USA területén soha se volt igazi háború (max. a polgárháború), így első kézből nincs tapasztalatuk sem.
Egyébként meg Trump se olyan okos mint hiszi. Vannak fura megnyilvánulásai.
Ja,nem Amerika a világ leggazdagabb állama.
Instabil a gazdasága.
Ennek politikai, kulturális okai lehetnek.
Az USA nem olyan központosított, mint az európai országok. A központi kormány, Washington mellett számos kérdésben autonómiája van a tagállamoknak vagy akár a városoknak, helyi politikusoknak is, maguk dönthetnek. Ennek a decentralizációnak vannak előnyei, hátrányai is. Olykor előnyös, máskor hátrány lehet a hatékonyság szempontjából. De a washingtoni kormány, Trump adminisztrációja is rosszul menedzselte a helyzetet, sokáig bagatellizálták a vírus jelentette veszélyt, inkább a gazdaság, tőzsde jó teljesítményére koncentráltak.
Kulturális oka lehet, hogy az USA multikulturális ország. Sok az etnikai kisebbség (feketék, latínók), akik kevésbé fegyelmezettek, szabálykövetők. De az egész amerikai társadalom sokkal individualistább, liberálisabb beállítottságú. Az egyén szabadsága nem vagy csak alig korlátozható.
Ezzel szemben a kelet-ázsiaik fegyelmezettebbek, céltudatosabbak, együttműködőbbek lehetnek. Nagyobb a rendpártiság, tekintélyelvűség. Ott hagyományosan a csoport, társadalom érdekei felette állnak az egyéni szabadságnak, önös céloknak. A politikai, rendőri, szakmai vezetőknek is nagyobb a tekintélye, jobban hallgatnak az utasításokra. Ez is oka lehet, hogy a kínaiak, japánok, koreaiak, tajvaniak, szingapúriak sikeresebbek a járvány elleni harcban.
"Ha megnézed a statisztikákat, már amennyire megbízhatóak kb 60 %-uk nem rendelkezik semmilyen megtakarítással. Az egész ország gazdasága a túlfogyasztáson alapul, ha az emberek nem költenek, nem működik a gazdaság sem. Nagyon sokan hónapról hónapra élnek.":
Ez az egész világra igaz, kivéve a skandináv (ahol van megtakarítás) és a fekete afrikai(nincs fogyasztás se meg pénz se) országokat.
Nem biztos a megközelítésem, de szerintem azért, mert:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!