Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Megvan rá az esély, hogy Kuba...

Megvan rá az esély, hogy Kuba egy alternatívát fog mutatni a világ Amerikát majmoló országai számára, hogy a szocializmus is járható út?

Figyelt kérdés

Kubáról elég ködös ismereteim voltak, úgy gondoltam, hogy gyakorlatilag "Észak-Korea egy szigeten". Azonban nemrég elkezdtem róla olvasni bővebben, és érdekes fordulatokat vettem észre a helyzetében.


Pl. A kubai egészségügyi ellátás nagyon fejlett. Hogy mennyire is? Annyira, hogy sok országból Kubába járnak az emberek műtétre és a csecsemőhalálok aránya kisebb, mint az USA-ban.



A tervgazdasági mezőgazdaság új fordulatot vett, aminek hála bár nem túl változatos, de bő termést tudnak hozni a földek. A kubaiak fő táplálékából a rizsből és a babból pl. nemigazán van hiány.



A Párt kultúrális ágazata elkezdte mesterségesen fejleszteni kubai kultúrát, hogy egy fejlődő, de mégis nyugati kultúrától eltérő nemzeti és populáris kultúra alakuljon ki.



Nemtudom mi lesz ebből, de mindenesetre érdekes fordulatok.


2010. aug. 2. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ilyen idillibe fordult ott az élet, meglepne ha tartósan így maradna.
2010. aug. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nos Kuba biztosan nem lesz alternatíva, mert ott kissé haldoklig ez a politikai ágazat Kínával ellentétben. Nem tartom valószínűnek, hogy húsz év múlva is kommunista hatalom legyen ott. A mai kommunista országok közül szerintem ők állnak a leggyengébb lábakon.
2010. aug. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Nincs itt semmiféle fordulat, legfeljebb a te gondolkodásodban. Egyébként, ha egyáltalán komoly ez a kérdés, látszik belőle, hogy nagyon fiatal vagy, ezért hathatnak rád az ilyen maszlagok. Én is olvastam néha ezt a Granma nevű pártlapból fiatal koromban, de csak szórakozásként, nem vettem be a süketelést.


Már abban sincs igazad, hogy Kuba és Észak-Korea hasonló lenne. Ez azért már a netről is 5 percen belül világos lehet.


Szó sincs arról, hogy Kuba valami marha sikeres, irigylésre méltó modell lenne. Alig vegetálnak. Jegyrendszer van, nyomor van, amit persze meg lehet ideologizálni. De nehogy már elhiggyük!

2010. aug. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

"Megvan rá az esély, hogy Kuba egy alternatívát fog mutatni"


Már most is mutatja. Demokrácia helyett terrorisztikus elnyomás, viszonylagos jólét helyett állandó hiány, elkeseredettség és fejlődésképtelenség. Ezt az alternatívát kínálja Kuba.


"Kubáról elég ködös ismereteim voltak, úgy gondoltam, hogy gyakorlatilag "Észak-Korea egy szigeten". Azonban nemrég elkezdtem róla olvasni bővebben"


Ismereteid továbbra is ködösek. Az, hogy elolvastál néhány idióta propagandaoldalt, attól nem tudtál meg többet a témáról. Ha keresel, Észak-Koreáról is találhatsz olyan oldalakat, amik Észak-Koreát földi paradicsomként állítják be.


"Pl. A kubai egészségügyi ellátás nagyon fejlett. Hogy mennyire is?"


Annyira, mint az amerikai vagy a magyar. Vagyis a középmezőnyben van világszinten.


"Annyira, hogy sok országból Kubába járnak az emberek műtétre"


Ja, mondjuk Hondurasból. De Angliából nem hiszem.


"A tervgazdasági mezőgazdaság új fordulatot vett, aminek hála bár nem túl változatos, de bő termést tudnak hozni a földek."


Vagyis most már nem éheznek. Hűha, elérték azt, amit Magyarország úgy 1880 körül. Nagyon hasít a kubai szocializmus!


"A Párt kultúrális ágazata elkezdte mesterségesen fejleszteni kubai kultúrát"


Igen, minden utcasarkon van egy giccses cheguevarás propagandaplakát, miközben az 50 éve nem tatarozott szecessziós lakótömbök szép csöndben szétmállanak.


"Nemtudom mi lesz ebből, de mindenesetre érdekes fordulatok."


Ebből az lesz, hogy amikor Raúl megdöglik, akkor rendszerváltás lesz, és a kubaiak szomorúan döbbennek rá, hogy 30-40 évnyi lemaradásba kerültek gazdaságilag a "rtohadó kapitalisták"-hoz képest, vagyis két generációnak ráment az élete Castróék elmebeteg lázálmaira.

2010. aug. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Kuba simán gazdag ország lehetne a turizmusból ha nem "határolódna el" ennyire az imperialistáktól.
2010. aug. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
A szocializmus a járható út! Méghozzá a nemzeti!
2010. aug. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
esély sok mindenre van, de amit 58-as leírt az nagyjából helytálló
2010. aug. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!