A jobboldal miért gondolja, hogy a feketék körében a bűnözés, erőszak általános társadalmi probléma és nem egyedi, elszigetelt esetekről van szó?
A feketék elég durván felül vannak reprezentálva a bűnözők között. Az usában erről statisztikák is léteznek, szóval nem csak a fejünkből pattant ki.
Rengeteg film van a gettókról. A feketék elég jelentős része ilyen helyeken él. Területileg nagyon elkülönülnek az usában a különféle csoportok. Vannak fekete, fehér és latino negyedek. A fekete negyedekre a legjellemzőbb a magas munkanélküliség és bűnözés.
Magyarországgal ellentétben az USA-ban van annyi eszük a törvényhozóknak, hogy rassz alapján is vezetnek statisztikákat.
Ez önmagában gáz lenne, ráadásul csak a népesség 15%-át teszik ki a feketék az USA-ban, tehát majdnem az összes bűncselekmény a feketékhez köthető.
Most akkor tulajdonképpen melyik álláspont érdekel igazán? Mert nem sok idővel ezelőtt ezt a kérdést is Te tetted fel:
https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..
1. A feketék körében a bűnözés, erőszak általános társadalmi probléma és nem egyedi, elszigetelt esetekről van szó.
2. Ez a probléma drasztikusan az elnyomás, lenézés, megkülönböztetés és más hasonló jelenségek hosszú időn át tartó létezése miatt alakult ki.
3. A lenézés egy történelmi folyamat, mindig a vezető réteg generálja, és a tudatlanok körében a legnépszerűbb. Ennek pedig az az oka, hogy a tudatlanok önmagukban is hátrányban vannak, sorozatos kudarcok érik őket, ezért örömmel veszik, ha mutatnak nekik egy olyan csoportot, amelyet ők is lenézhetnek. Ez minden társadalom valaha volt többségi rétegének alján lévők részéről a kisebbségek agresszív támadásában nyilvánul meg. És tőlük az sem várható, hogy ezt megértsék.
4. A tartósan lenézett, hátrányban élő csoportok eligénytelenednek, a vegetáláson túl nem nagyon van lehetőségük, ezért gyermekkori nevelés gyakorlatilag nem létezik, így a pozitív társadalmi minták kis em alakulhatnak. Ugyanakkor ezek tagjai emberként ugyanúgy reagálnak, mint bárki más (mert ez a tulajdonság viszont nem társadalmi helyzettől függ). Így hamar rájönnek és megértik, egyetlen eszközük az agresszivitás és rombolás. Ennek két hatása van. Egyfelől számukra sikerélmény (enélkül elpusztul az ember), másrészről valami csekély elégtétel, nagyjából a "tudd meg te is mi a rossz" jelenség.
4. Erre a helyzetre való reagálás döntően az adott ország vezetésétől függ. Ha a mértékadó csoport enyhíteni próbálja a problémát, ezt némi késéssel átveszi a társadalom nagyobb része és a probléma tényleg csökken. Ha viszont beképzelt/agresszív/hatalommániás/tudatlan a vezetés, akkor ez viharos gyorsasággal szétterül a társadalomban, és erősödik a megkülönböztetés, ennek nyomán a lázadás, rongálás, esetenként a gyilkolás.
5. Az USA egy sajátos ország, egyfelől a kezdetek okán erős a demokratikus hajlam, másfelől a rabszolgatartó mentalitáson nem tudnak túllépni. Ezért ott minden fajtája megtalálható a viselkedésnek. Elsősorban délen és a nagyvárosokban erős a diszkrimináció, ezért ott nagy a nyomor és a lázadások gyakoriak. Most, Trump elnök erősen negatív hatására ez jelentősen növekedett. Nálunk hagyománya van ugyanennek, az Orbán kormány erős ellenségképző szerepe miatt soha nem látott méreteket ölt. És a közeljövőben semmi esély a változásra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!