A Dél-Koreai embereket nem idegesíti amit az élősködőkben látni lehetett? Nem frusztrálja őket a társadalmi egyenlőtlenség amit bemutat a film?
nemigazán.
egy generációval korábban még gyerekkoruktól kezdve (a korai) halálukig a földet túrták. ők, ahhoz képest jól élnek és minden esélyük megvan rá, hogy a gyerekeik még jobban éljenek.
az amolyan egyenlőségpárti, baloldali érzékenységű emberek azt nem szokták megérteni, hogy az embereket nem a társadalmi egyenlőtlenség zavarja. prímán elvannak vele, ha van perspektíva, ha van miért küzdeni.
ha nincs, akkor viszont semmi sem segít. hiába él valaki jó körülmények között, ha nincs miért élnie. pont ezt lehet látni a nyugati országok fiataljai között és pont ezért halott koncepció az univerzális alapbér.
"Ázsiában jevés a hely, Tokyo, Hong Kong, meg egy két nagyobb városban„
Hát most hogy arat a koronavírus lessz hely a maradék embernek elég.
" az amolyan egyenlőségpárti, baloldali érzékenységű emberek azt nem szokták megérteni, hogy az embereket nem a társadalmi egyenlőtlenség zavarja. prímán elvannak vele "
Dél-Koreai emberekről nem tudok nyilatkozni ezért is tettem fel a kérdést ,de a filmben zavarta a szegényebb családot.
Engem meg Magyarországról igenis zavar ez a nagy társadalmi gazdasági egyenlőtlenség. Nem Bill Gates és társai zavarnak hanem a magyar emberek közötti különbség.
" Ázsiában kevés a hely "
Akkor ez azt is jelenti,hogy többe kerül Ázsiában egy lakás,ház,luxus otthon a hely hiánya miatt ? Nem ismerem Ázsiát csak annyit tudok róla,hogy sok az ember. Tokióról is csak annyit tudok amit a halálos iramban Tokiói hajszából láttam. Kis lukak voltak igazából a lakások.
Az frusztálja őket, amiről a 2. válaszadó írt.
A filmet nem láttam, így nem tudok nyilatkozni róla, csak bele-bele olvastam az ottani politikai élet híreibe.
Dél-Koreába a gazdag réteg általában valamelyik Chaebol (magyarosan Csebol) része. Ezek lényegében családi alapítású cégek, amik aztán óriásivá nőttek és minden más bekebeleztek és számtalan irányban gyártanak/termelnek már, nincs már egy főprofiljuk. A samsung az egyik ilyen csebol, amit ismerhetsz.
Tudni kell azt, hogy sokáig a dél-koreai kormányok totálisan kinyalták a farosszériájukat ezeknek a cégeknek, mindent rájuk hagytak. Elején még nem volt gond, de a tökük egyre jobban tele lett az embereknek az új cseboli vezetőkből, akik természetesnek vették, hogy ők gazdagok és azt hitték mindent megtehetnek. Konkrét példa: Heather Cho az egyik beosztottját simán kirúgta és ledobatta a kifutón álló repülőről, mert az csomagolásban szolgálta fel a szerecsendiót neki és nem külön tálban.
Nem hiába lett az, hogy Mun Dzse In nyerte a választást miután Pak Gunhje elnökasszonyt megbuktatták. A fő kampánya az volt Mun Dzse In-nek, hogy pont ezeket a csebolokat megrendszabályozza, ezzel is nyerte meg.
Tudják a dél-koreaiak is, hogy nem mindenki lehet gazdag, nagyok a társadalmi egyenlőtlenségek, de nekik a tökük azzal lett tele mikor ezt a társadalmi egyenlőtlenséget elkezdték kihasználni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!