Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyetértesz " black lives...

Egyetértesz " black lives matter" mozgalom törekvéseivel?? Például, hogy angol foci bajnokságban minden játékos mezére ezt a feliratot kellett kiírni?

Figyelt kérdés
Én is sokkal jobban egyetértek azzal, hogy "every lives matter"....
2020. jún. 25. 10:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A baj ott van, hogy én is láttam ilyet, hogy egy néger játékos fölemelte a mezét, és alatta ilyesmi volt írva- gondolom az lehetett, amire a kérdés utal, de túl hirtelen fordult közben, nem lehetett elolvasni-.


És én csak magyar meccseket nézek.


Ha valaki más is látta, remélem hozzászól.

2020. jún. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%

"feketék (vagy más kisebbség) élete veszélyben van."



Milyen feketék élete van veszélyben?

2020. jún. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

#11


Nem black lives matter, hanem "justice for George Floyd" volt a fradis Tokmak meze alatt a pólóján a Ferenváros - puskás akadémia meccsen a gólja után mutatott meg.

2020. jún. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

11

Kösz.

Igazából az ugyanaz a téma, nem?

2020. jún. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%

"Egyetértesz " black lives matter" mozgalom törekvéseivel?"

NEM.

Nem értek egyet egyetlen rasszista mozgalom törekvésével sem.

Az hogy már a nevükben is képviselik azt a rasszista megközelítést, hogy különböző értékű, fontosságú lenne, egyáltalán megkülönböztethető lenne egymástól az emberek élete a bőrszínük miatt, azt alapvetően felháborítónak tartom.

2020. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%
Ez már inkább kezd irritálóan túltolt lenni.
2020. jún. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
87%

"Egyetértesz " black lives matter" mozgalom törekvéseivel?"


Nem, nem értek egyet, és aki normális, az szintén nem.

Az meg egy hülyeség, hogy a feketék élete veszélyben van rasszista alapon. Ez hazugság. Miért pont az övéké első sorban? Ki dönti ezt el?

A legtöbb embert Dél-Afrikában (feketék ölnek búrokat, feketék ölnek feketéket) és Brazíliában ölik meg.

2020. jún. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

A 2#, 4# hozzászóló vagyok. Egyébként kétségtelen hogy a feketéket érik itt Európában is rasszista inzultusok, ezt kár tagadni, viszont a fehéreket is érik ugyanitt Európában (meg máshol is) a feketék, arabok stb részéről. Ez a jelenség nem korlátozható le egy rasszra, akár tetszik akár nem vannak bunkó emberek minden rassz között, mindig is voltak mindig is lesznek, ezt nem lehet az emberekből kiirtani. Erről a problémáról beszélni szerintem nem probléma.

A baj itt azzal van hogy a liberális oldal elkezdi a különféle eseteket egymással rassz alapján versenyeztetni, hogy a feketék ért rasszizmus bántóbb mint egy fehért érő rasszizmus és akkor megy a versengés ki a nagyobb áldozat a másik negatív élményeinek a tejes letojásával, ami egy óriási hülyeség. A fehérek elleni rasszizmusról már nem is lehet beszélni, holott létezik.

Ha tényleg indítani szeretnénk egy valódi antirasszista kampányt és párbeszédet erről, akkor meg kell említeni a fehérek hülyeségein kívül mondjuk a dél afrikai fehéreket ért rasszizmust, az arab rabszolga kereskedelmet ami a mai napig tart, hogy bizonyos gettókba fehérként életveszélyes bemenni mégpedig a bőrszíned miatt, vagy amit a cigányok csinálnak, vagy hogy miért vezetik ezek a népek a bűnözési statisztikákat, ezek mind létező jelenségek/problémák és ezeket ugyanúgy bele kéne venni a párbeszédbe és ha ez megtörténne sokkal nagyobb lenne ennek az antirasszista mozgalomnak a támogatói bázisa és tényleg lehetne eredményeket elérni és akkor talán megszűnne a fehérek üldözése Dél Afrikában, megszűnne a feketék diszkriminációja meg az összes többi. Persze ehhez értelmes, nem elfogult emberek kellenének nem ilyen dogmákat szajkózó "én vagyok a nagyobb mártír" hülyék.

2020. jún. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"Én is sokkal jobban egyetértek azzal, hogy "every lives matter"...."

Pontosabban All Lives Matter, és én is egyetértek de ha ilyesmit posztolnék Facebook-on stb. akkor ki tudja milyen hátrány érne ezután a munkahelyen (Angliában élek). Ellenben az ismerőseim szégyentelenül posztolhatnak mindenféle "a fehér ember ezt meg azt tette" összeesküvéselméleteket és fényképeket a szobrokról amiket megrongáltak. Alapvetően liberális beállítottsággal jöttem ki már elég régen, de így 2020-ban látva az eseményeket már mérsékelt jobboldalinak tartom magam. A liberálisok az évek során sikeresen összeugrasztották a feketéket a fehérekkel (hogy aztán játszhassák az "én jó fehér ember vagyok" lemezt, várva a fekete szavazatokat) miközben egyenlőségről, toleranciáról stb. papoltak és ez megbocsáthatatlan. Ha majd rólam lenne szó mint fehér férfiról nekem a jövőben nem fog jutni sok egyenlőség meg tolerancia.

A 2-es pedig a számból vette ki a szót minden válaszában. Annyit hozzátennék (és erre figyeljen majd mindenki a következő választások során) hogy Magyarországon (etnikailag homogénebb népesség lévén) nem elsősorban a faji különbségek alapján fognak a liberálisok ellentéteket szítani (legalábbis a kompetensebbek) hanem a nemek harcát fogják tolni mivel sokkal több nő van otthon mint fekete (nagyobb lehetséges szavazóbázis). Szóval aki jobboldali politikus (vagy az akar lenni) az készüljön fel feminizmusból és genderből és tudja hogyan kell kisujjból felhozni a különféle ellenérveket genderre, kvótákra, paygap-re stb.

2020. jún. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Kész röhej, amit a PL-ben csinálnak, de az olcsó népszerűséghajhászásba mindig könnyű beleállni.


Foglalkozhatnának ezekkel a problémákkal a környezetükben, mert nyilvánvaló, hogy angliában is megvannak a különböző társadalmi problémák, de ezt ne úgy csinálják, hogy beállnak egy másik kontinensen folyó baloldali politikai mozgalom mellé az ő szlogenjükkel, ami az óceán túloldalán zajlik éppen.



A rasszizmus ellen fel kell szólalni, ezt nem vitatom (bár akkor már igazán felszólalhatnának a korrupció ellen is, ami nem vitatott, hanem minden kétséget kizáróan egy nagyon komoly probléma az európai futballban, de érdekes ez ellen eddig soha senki nem próbált meg felszólalni). És miért pont most? És miért a BLM? Ha a PL-nek van saját erre irányuló kampánya, akkor miért nem a NoRoomForRacism-ot írják a mezekre egy baloldali politikai hashtagmozgalom kampányszlogenjének neve helyett, ami a világ másik felében zajlik, és igencsak megosztó igéket hirdet?


Az amúgy nem szabály, hogy a pályán/lelátón nincs politizálás?

2020. jún. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!