Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a németek és japánok...

Ha a németek és japánok jobban konzultáltak, eggyesítették volna érdekeiket, máshogy alakult volna a háború kimenetele?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy japán nem támadja meg az USA-t csak miután közös erővel legyürték volna a szovjeteket. Tudom hogy a szibériai földek nem olyan hasznosak voltak még akkor, de hogy gondolhatta eggyik birodalom is hogy egyedül képesek meghódítani a világot?

2020. jún. 24. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem. Hiába nem támadta volna meg Japán addig az USA-t, az USA alapból belépett volna előbb-utóbb a háborúba és ugyanaz lett volna az eredménye.

Az USA vezetőségét folyamatosan támadták, hogy miért nem léptek még fel Hitler ellen, stb. Megsúgom még Amerika Kapitánya is pont ezért jött létre, mert propaganda karakter volt, hogy miért nem lép be az USA.

Az első Amerika Kapitány filmben is ezért voltak jó ideig csak a hakni szerepek a karakternek, erre utaltak vele.

Az eredmény meg ígyis-úgyis vereség lett volna. Az USA később lép be? Oké, de ott volt még a Szovjetunió is. Sztálin meg arra várt, hogy eléggé legyengüljenek az európai országok, mert le akarta rohanni egész Európát és gyarmatosítani őket.

2020. jún. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ha nehogyisten sikerült volna legyürni a szovjetuniót akkor már mások lettek volna az erőviszonyok. Japán legaláb fél millió orosz katonát tudott volna lefoglalnia a németek javára. Németország úgymond azall hálálta volna meg a segítséget hogy eggyüt utána megtámadták volna az usát.
2020. jún. 24. 21:24
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem nagyon lettek volna mások az erőviszonyok. Lett volna egy megtépázott németek az USA, Egyesült Királyság, a francia ellenállás ellen. Pihenniük nem lett volna ideje, mert szerintem egyből támadták volna őket, egy megtépázott hadsereg meg nem állította volna meg őket.

Nem is támadták volna meg őket egyből pótolni kellett volna az utánpótlásokat, az elesett katonák helyére másokat rakni, stb. Az emberi és anyagi források meg végesek. Nem olcsó dolog a háborúskodás. Németeknek is abból volt pénze, hogy mindenkitől elvettek mindent akiket a koncentrációs táborba küldtek.

Tegyük fel az amerikai kontinenssel kell már csak szembenézniük (mert nem csak az USA lett volna, ott lett volna Kanada, Mexikó is, dél-amerikai országok között is lettek volna azért), ami miatt felmerül egy kérdés: miként szállítanak el mindent az USA partjáig? Katonákat, hadijárműveket, tankokat, utánpótlást, stb? Az a baj ez olyan tömeg, hogy pillanatok alatt kiszedték volna repülőgép meg a tengeralattjárók, így megint óriási hátrányba kerültek volna a Japánok meg a Németek.

Ezért bonyolult dolog ez a háborúskodás, túl sok elméleti lehetőség, ami alapján sose tudod megjósolni a dolgokat.

2020. jún. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az USA vezetőségét folyamatosan támadták, hogy miért nem léptek még fel Hitler ellen"


Felléptek. A szövetségeseket támogatátt pénzzel és felszereléssel. Amerika azért nem lépett be a háborúba, mert hadi szinten még nem álltak készen rá.

2020. jún. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát valószinüleg amerikát megszálni tényleg nehézkes dolog lett volna, de úgy gondolom hogy ők se tudtak volna földet érni európában mivel már a németeknek egy frontra lehetett volna koncentrálni katonáikat. Lehet még angliát meg tudták volna szálni, utána jőhetett volna a békeszerződés az új világrendröl, és készülni a végső háborúra.
2020. jún. 24. 21:52
 6/10 anonim ***** válasza:

4: Az embereket viszont ez nem érdekelte, ők tetteket vártak, hogy küldjenek katonákat.

Hadi szinten meg senki nem állt készen a háborúra.

2020. jún. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

" mivel már a németeknek egy frontra lehetett volna koncentrálni katonáikat. Lehet még angliát meg tudták volna szálni"


Senki sem gátolta meg a németeket, hogy megszállják Angliát a SZU megtámadása előtt, kivéve persze a RAF.


Japánnak rákényszerült, hogy megtámadja USA-t a nyersanyag miatt. Fülöp-szigetek komoly ék lett volna a Holland Kelet-India és a Japán fő sziget között, miközben az amerikai hajógyárak is folyamatosan ontották ki az újabb hajókat, amivel háború nélkül csak növeli a két flotta közötti létszám különbséget.


Az, hogy lekötnek katonákat, nem biztos, hogy elég, hiszen addigra az ipar nagy része Szibériában volt. Persze a moszkvai csatán változtatott volna, de nem biztos, hogy meg tört volna a Szovjetunió.

2020. jún. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen! A szovjeteknél így is rezgett a léc, de mivel a japánok nem támadták, sztálngrádhoz csoportosíthatták a csapataikat. Ha két oldalról kapták volna, gyorsan összeomlott volna a védelmük.
2020. jún. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lettek volna kellemetlen percei a szovjeteknek ez tény. Az USA így is úgy is belépett volna a háborúba, a vezetőség már rég akarta, de a közvélemény még nem. Csak a casus bellit várták - amit a japánok tálcán kínáltak fel a Pearl Harbor-i támadással. Ha az nem lett volna, akkor kerestek volna valami ürügyet (ld. Irak vegyi fegyvereket gyárt szindróma).

#8-as a Moszkvai csatánál dobták át a Szibériai egységeket, nem a Sztálingrádinál. Sztálingrádnál már újonnan felállított egységeket vetettek be, amiket a szovjet ipar szerelt fel. Emberanyag volt, nyersanyag volt - több mint ami a japánoknak és a németeknek rendelkezésre állt. Ha a japánok támadtak volna akkor az USA még több tankot szállít le, avagy közvetlenül tesz csapatokat partra.

2020. jún. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9

USA nem szállított tankot a szovjeteknek. Partra szállni sem tudtak volna.


A szovjeteknek az elején volt ember anyaguk, és nyersanyaguk, de más nem nagyon. Technika nem volt, katonai vezetők nem voltak, még fegyvereik se nagyon voltak. A barbarossa hadművelet elsöpörte volna őket, ha keleten a japánok is támadnak.

2020. jún. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!