Miért mondják hogy sikertelen a svéd modell? A nyájimmunitás?
Több tanulmány is arra jutott, hogy a svéd városokban közel vannak a nyájimmunitáshoz. Stockholmban nemsokára el is érik.
A halálozási arány csak azért magas, mert csak a gyanús eseteket tesztelik illetve az időseket.
A svédek jelentős része amúgy is falvakban tanyákon vagy északon lakik, ahol igazi járvány a ritka népsűrűség miatt ki sem alakulhat.
Az idősotthonokba, kórházakba máshol is bejutott a vírus a szigorú korlátozások ellenére, mint pl. Magyarországon vagy Franciaországban.
Katarban például, ahol a tünetmenteseket is nyilvántartásba veszik és a legmagasabb az 1.000.000 főre vetített megbetegedések száma, a halálozási arány 1‰ alatt van.
Természetesen minden elveszített életért kár, nem boomerezős a kérdésem, csak ha jobban belegondolok szerintem a svéd irány Svédországban bevált, leszámítva, hogy bejutott a vírus idősekhez is.
Egymás mellett országok, ahol ugyanolyan volt a járvány bejutása és hasonlóan viselkednek az emberek - ezeket lehet összehasonlítani ha egy másféle modellt akarsz minősíteni. Svédországban 10 millió lakos/ 5000 halott, Norvégia 6 millió lakos/ 250 halott, 5,5 millió lakos/ 350 halott. A két szomszéd országgal hasonlítottam össze a kedvedért, nem Magyarországgal, ahol szintén a 10 milliós lakosra 560 halott van, vagy a 10,5 milliós csehekkel, ahol 350.
Totál lényegtelen hogy mennyit teszteltek. A két szomszédos országhoz képest tízszer annyian haltak meg és ennek semmi más oka nincsen, mint az, hogy rosszul csinálták!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!