Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kik mozgatják a szálakat ezen...

Kik mozgatják a szálakat ezen tüntetések mögött amelyek a feketéket ért diszkrimináció ellen indultak be?

Figyelt kérdés
Eléggé nehezemre esik elhinni, hogy ez egy spontán tüntetés.
2020. jún. 8. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
A média mindennek az oka
2020. jún. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Politikusok
2020. jún. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Honnan veszed hogy bárkinek is kéne mozgatnia a szálakat? Sokan vannak olyan birkák akik egy megosztó témakörben csak szimplán mennek azokkal akikkel egyetértenek. Sokan pedig elég állatok hozzá hogy egy ilyen helyzetet kihasználjanak hogy kiéljék a hajlamaikat randalírozásban, vagy hogy nyerészkedjenek egy kis fosztogatáson, ha jó eséllyel megúszhatják.
2020. jún. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3


Úgy, hogy rendőri brutalitás mindig is volt, a rendőrök nagy része pont olyan agresszív barom mint a bűnözők, csak annyi különbséggel, hogy nekik állásuk van...de rassztól eltekintve mindenkivel szemben ilyen állatok amerikában. Érdekes, hogy pont most válság idején lett ekkora világméretű fellázadás...

2020. jún. 8. 12:18
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

#4


Ez messze nem igaz az amerikai rendőrökre. Engem is néhányszor megállítottak, egy esetben udvarisan figyelmeztettek -nem büntettek, mert első szabályszegésem volt. Be kell tartani a törvényeket, bizonyos szabályokat, s a rendőr utasításait.


De bizonyos területekre eleve "fenntartással" mennek ki. Az adott esetben is percek alatt megérkezett erősítésnek a második járőrkocsi.


Egyébként meg New Yorkban városnéző busz bevitt minket "dzsumbujokba" is, s az afroamerikai gépkocsivezető figyelmeztetett, hogy ezeket a területeket kerüljük. Máshol meg: "esti órákban ne járjunk erre".

Szóval vannak normális feketék -többekkel is beszélgettem- és ők is tudják, hogy "baj van".

2020. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Bizonyos politikusok.
2020. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Első megjegyzésem, ismered a mondát, hogy utolsó csepp a pohárban? Vagy: betelt a pohár?

Ezen túlmenően. Nézed az USA beli koronavírus statisztikákat? Netán van kedved összevetni a népesség szerkezetével? Vagy van ismereted az ottani egészségpolitika mibenlétéről? Mert meg lehet ám nagyon pontosan állapítani némi munkával, hogy kik is halnak meg tömegével és miért. Meg azt is, mi történik az egészségügyben arrafelé. Ehhez annyit tennék hozzá, ez a gyakran birkának nevezett magyar nép feleannyi eseményre már ölt volna. A felelősöket. Volt már rá példa. Más. Voltak a délfrancia zavargások. Lényegében hasonló természetű okból. Ott is "mozgatták" őket? Annyi mindenesetre Franciaországban kiderült, az indulatok ha durvák voltak is, nem megalapozatlanok. Sőt, a durvaságnak is megvolt a maga oka. Mondhatnék hasonló magyar példákat, de nincs értelme.

Az #5 válaszhoz: "rendőri brutalitás mindig is volt" mondja egy korábbi. Erre: "ez messze nem igaz az amerikai rendőrökre". A megjegyzésre válaszoljunk! rendőri brutalitás volt és van, és ez igaz! de nem minden rendőrre. Számos tanulmány szól arról, ahol a fegyvertartás, sőt használat mindennapos esemény, ott a reakció is természetes. A buta rendőröknél - félelemből vagy gyűlöletből - eltúlzott. Csakhogy ezt a buta rendőr nem tudja felmérni a helyszínen. Később meg már késő. Az okos rendőrnek viszont számos eszköze van az attrocitások megfékezésére. Az USA-ban és bárhol a világon.

Dzsumbujok tényleg vannak. Nálunk is. Meg Délamerika számos nagyvárosában is. Meg Délázsiában. Meg mindenütt, ahol áldemokráciák vagy direkt diktatúrák működnek. Mert a dzsumbujok sem spontán létesítmények, azokat hosszú idő diszkriminációja termeli ki. Természetesen a maga negatív tulajdonságaival együtt. És akik itt élnek, azoknak mindenütt vannak etnikai társaik, akik akár az adott hely elitjéhez tartoznak. Ahogy például Budapesten is vannak helyek, ahol magyar dzsumbujlakóktól félni lehet. Ők is lehetnének mások. De nem lesznek, mert nem lehetnek. Nem hagyja a többség.

Egy társadalom működése bonyolult dolog. Aki adott eseményt aznapi történésekből akar levezetni, gyakorlatilag esélytelen a helyes látásmódra. Rengeted dolog akár évszázados előzményekből következik. Gondos ember szétválasztja ezeket és a helyükön kezeli. Ezt szokták összetéveszteni (gyakran szándékosan) valamiféle pártolással. Nem! A bűn bűn, bárhonnan jön és bármikor. Csak a megítélése kell hogy differenciált legyen. Már ha egy társadalom képes differenciált gondolkodásra. Mert ehhez pár ember kevés, itt a fősodor számít. És ha az is az aljához tartozik, akkor ott törvényszerűek ezek az események. Kiszámíthatatlan, mikor és milyen formájú.


Kik mozgatják? A múlt és jelen. A korábbi és jelenbeli események, az emlékezet, a sértettség, a kisemmizettség, a kilátástalanság. Gondoljuk meg. Gondoljuk meg, ha rumli van, lehet rabolni. Ugyanis semmiféle más esély nincs az életben olyasmihez se hozzájutni, ami átlagos embernek napi dolog. Gondoljuk meg, akinek kilátástalan a jövője, nincs mit vesztenie, miért ne akarná a legtöbbet. Hiszen tudja, egyetlen esélye, ha nem jön be, jobb esetben a helyzete romlik, rosszabb esetben nincs tovább. Lelövik. Kérdezz halálos beteget, mire lenne képes az életéért. És ne lepődj meg a válaszon, ami normális esetben abnormális is lehetne.

2020. jún. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!